«Дай бог, щоб твоя дитина захворіла та померла»: як у Рівному просять милостиню
28-го грудня волонтер Благодійного фонду «Скарбниця надії» Олександр Петровський став свідком як у Рівному поруч з автовокзалом молода жінка просила кошти нібито на лікування важкохворої дитини.
Олександр Петровський, який має багаторічний досвід волонтерства, переконаний, що це шахрайство.
Коли він почав говорити жінці, що вона шахраює, та почала проклинати і лаятись: «Дай Бог что б твой рєбьонок заболєл і умєр». «Слушай, псіх, іді отсюда!». «Бл*ть, пошол отсюда, бл*ть!».
Спілкування з жінкою Олександр записав на відео, а пізніше проаналізував і показав чому цей випадок – шахрайство.
Серед доказів – неіснуюча назва відділення лікарні, невідповідність закладу, в якому нібито лікується дитина, озвученому діагнозу, відсутність імені лікуючого лікаря тощо.
Олександр Петровський оприлюднив відео з результатами аналізу на своїй Фейсбук-сторінці. На відео також видно, як якийсь прохожий чоловік починає заступатися за прохачку, а хтось їй дає гроші.
Оскільки неможливо точно визначити чи жінка, яка бажає смерті і шахраює – повнолітня, ми заретушували її обличчя (обережно, ненормативна лексика):
Своє відео рівнянин супроводжує таким коментарем:
«Про те, який ви виборець, можна судити з вашого відношення до благодійних пожертв. Час від часу вам доводиться кидати у скриньки бюлетні (гроші). Більшість з вас кидає їх за шахраїв-політиків (шахраїв-скриночників), бо вам сподобалась, чи розчулила, картинка і ви не хочете або не маєте чим думати.
Дехто не довіряє нікому. І лише одиниці з вас відповідально ставляться до вибору кандидата (фонду чи бенефіціара допомоги). А потім більшість шахраїв-політиків проводять псевдореформи з перейменування переатестованої, скажемо політкоректно, міліції в національну поліцію.
Коли скриночниця запитала мене чого я не викликаю поліцію, я відповів, що ми ж з тобою обоє знаємо, що мєнти з Пушкіна тебе випустять через 15 хвилин.
Знаєте, коли ви кидаєте гроші скриночникам – це безвідповідально, бо вам байдуже насправді куди підуть ті гроші, але коли ви їх ще й захищаєте – це ідіотизм».
Шахраї навмисне вибирають місця, де людям немає коли розбиратися
Для «Четвертої влади» Олександр Петровський розповідає, що перевіряв останніми роками близько двох десятків таких прохачів. І кожного разу наштовхувався на шахрайство.
Хоча не кожного разу виявити шахрайство було так легко як цього разу.
– Ось ця дурниці написала, а я бачив якісні підробки і навіть справжні документи, тільки люди, на яких «збирали», навіть не знали про те що на них збирають, і ніхто їм не допомагав, – каже Олександр.
– Немає шаблону дій [як виявити шахрая], він був би дуже довгий, просто я маю великий досвід і всі нюанси бачу одразу.
– Шахраї навмисне вибирають місця, де людям нема коли розбиратись, – додає волонтер. – Саме на це розрахунок і він працює. Єдина адекватна порада – не давати гроші.
Кілька років тому Олександр Петровський оприлюднив блог, в якому дав поради як виявляти шахраїв-прохачів про допомогу. Також він впевнений, що якщо вам на вулиці показують «документи» з «допоможіть на операцію онкохворій дитині» – це 100% аферист.
Потрібні звернення людей
Начальник відділу комунікації управління Нацполіції у Рівненській області Антон Крук розповів «Четвертій владі», що поліція сама не ініціює перевірок подібних прохачів. Реагують коли є звернення або ж про подібні факти оприлюднюють ЗМІ.
Посадовець пригадує що подібним чином перевіряли музикантів, які грали в Березному. Там під приводом збору коштів для ветеранів АТО, військових працювала група людей. Вони співали та збирали кошти. На їх діяльність поскаржилися. Музикантів затримали.
– При них виявили близько 30-ти тисяч гривень, – розповідає Антон Крук. – Відкрили кримінальне провадження. Вони сказали що їх вповноважила одеська спілка на цю діяльність. Думаю, що затримання відбило в них бажання цим займатися.
Антон Крук каже, що є подібні справи, які вже передали до суду. Однак наразі не має інформації щодо результатів розгляду.
«Четверта влада» надішле інформаційний запит щоб з'ясувати як на Рівненщині розслідують подібні випадки шахрайства.
Про шахрайство у Рівному можна почитати за відповідним тегом.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти