Поліція продовжує розслідувати справу про генератори на 25 мільйонів від здолбунівських посадовців
Триває судова економічна експертиза
Вісім місяців триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке поліція відкрила після того, як Здолбунівська міська рада купила 172 генератори на 25 мільйонів 600 тисяч гривень.
Органи правопорядку розслідують факт «розтрати шляхом зловживання службовою особою службовим становищем в умовах воєнного стану». Про те, які експертизи вже провели та скільки ще може тривати розслідування, читайте в матеріалі.
Потенційна переплата у п’ять мільйонів
172 генератори Здолбунівська міська рада купила у лютому 2023-го. За інформацією із сайту публічних закупівель «Prozorro», це одна з найбільших – за сумою витрачених коштів – закупівель генераторів, яку проводили бюджетні установи на Рівненщині з початку повномасштабної війни.
«Четверта влада» з’ясувала, що міська рада потенційно переплатила більше п’яти мільйонів гривень. Крім того, генератори купили у «нечужої» фірми – у приватного підприємства «Західпроменерго», яке у 2022 році переважно продавало генератори без участі у відкритих торгах. Загальна сума договорів, які підписали з ним бюджетні установи, – 40 мільйонів гривень.
Також ми з’ясували, що це підприємство має зв’язки із забудовником Юрієм Фалком.
Кримінальне провадження
У кінці березня 2023-го пресслужба Головного управління Нацполіції у Рівненській області повідомила «Четвертій владі», що відкрите кримінальне провадження за фактом привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).
За цією статтею передбачене покарання – позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Ми надіслали запит у поліцію Рівненської області, щоб з’ясувати на якій стадії кримінальне провадження нині.
Відповідь прийшла за підписом тимчасового виконувача обов'язків заступника начальника Головного управління Нацполіції у Рівненській області –начальника слідчого управління Юрія Майорова.
У поліції повідомили, що станом на 20 листопада, слідчі (розшукові) дії тривають. Вже провели судову товарознавчу експертизу, а нині проводять судову економічну експертизу.
Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, додали, нікому не вручали.
Досудове розслідування під час воєнного стану може тривати довше
Ми запитали у представника громадської організації «Платформа прав людини», адвоката Євгена Воробйова, скільки може тривати досудове розслідування.
Адвокат Воробйов розповів, що у період воєнного стану досудове розслідування може тривати довше, аніж у невоєнний час. Строки залежать також від того, оголошено про підозру чи ні.
Якщо з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань жодній особі не повідомили про підозру, то строк від дати введення воєнного стану до дати його припинення чи скасування не включається до загальних строків досудового розслідування, передбачених частиною другою статті 219 Кримінального процесуального кодексу України.
– Тобто для прикладу, якщо підозри немає, строки не рахуються та не можна закрити провадження у зв'язку зі спливанням строків, визначених ч. 2 ст. 219 КПК України. Проте якщо у такий період особі буде повідомлено про підозру, то у тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушеннях правоохоронному органу надається строк для розслідування до 20-ти місяців.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти