Прокуратура приховує щодо кого на Рівненщині розслідують кримінал на закупівлі генераторів

Найбільша і найбільш підозріла закупівля генераторів відбулася у Здолбунівській громаді
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук на основі фото зі сторінки мера Здолбунова

На Рівненщині перевіряють посадовців двох територіальних громад, чи заволоділи вони чужим майном, використовуючи своє службове становище. Усе через закупівлю генераторів.

Як ідеться в повідомленні Рівненської обласної прокуратури, посадовці однієї з міських рад, а також низки комунальних підприємств за бюджетні кошти закупили генератори.

При цьому, під час укладання договорів ціна товарів могла бути завищена, а поставлені генератори не завжди відповідали специфікації та заявленим характеристикам.

Наприклад так, як це зробила Здолбунівська міська рада: купила генератори у «нечужої» фірми з потенційною переплатою – більш ніж 5 мільйонів.

Через ці закупівлі відкрили два кримінальні провадження за фактом заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (частина 4 статті 191 Кримінального кодексу).

Як розповіла «Четвертій владі» речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська, одне з проваджень стосується посадовців однієї з місцевих рад, інше – посадовців комунальних підприємств (комунальні підприємства знаходяться в іншій територіальній громаді).

В якій громаді знаходяться комунальні підприємства, щодо яких відкрили кримінальне провадження, прокуратура з незрозумілих причин приховує. За словами речниці, ще тривають певні слідчі дії, тож в прокуратурі вважають, що оприлюднення інформації може зашкодити. Яким чином – невідомо.

Не змогли в обласній прокуратурі розповісти і про те, щодо посадовців якої територіальної громади відкрили провадження. Речниця прокуратури розповіла, що їй цієї інформації не надали для оприлюднення.

Водночас, «Четвертій владі» розповіли у пресслужбі поліції в Рівненській області, що кримінальне провадження розслідують щодо закупівлі Здолбунівської міської ради.

Розслідують справу за фактом заволодіння чужим майном – за тією ж статтею, яку озвучили в прокуратурі (частина 4 статті 191 Кримінального кодексу).

За інформацією прокуратури Рівненської області, наразі вирішують питання щодо того, чи наполягати на визнанні недійсними договорів про купівлю генераторів у судовому порядку.

Санкція статті, за якою розслідують кримінальне провадження, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як ми розповідали раніше, Здолбунівська міська рада закупила 172 генератори для двох військових частин, зареєстрованих в Київській і Херсонській областях, на загальну суму 25 мільйонів 600 тисяч гривень.

За інформацією із сайту Prozorro, це одна з найбільших – за сумою витрачених коштів – закупівля генераторів, яку проводили  бюджетні установи на Рівненщині з початку великомасштабної війни. Більше на генератори витратили в Управлінні освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради – 29 мільйонів 990 тисяч.

Серед комунальних підприємств на Рівненщині, які наприкінці 2022-го року закупили генераторів на найбільші суми (ми не маємо поки інформації щодо яких з них відкрите кримінальне провадження):

  • «Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг» – купило генераторів на 13,5 мільйонів гривень.
  • «Рівненський міський трест зеленого господарства» – купив генераторів на майже 5 мільйонів гривень.
  • «Міськсвітло» – купило генераторів на майже 4,5 мільйонів гривень.
  • «Спецкомбінат-ритуальна служба» – купив генераторів на майже 4 мільйони гривень.
  • «Вараштепловодоканал» – закупив генератори на майже 3 мільйони.

Станом на 28 березня, за даними модулю аналітики сайту «Прозорро», генераторів на найбільшу суму – 63 мільйони гривень – замовникам Рівненщини продала фірма «Західпроменерго». 

Майже на 30 мільйонів уклало договорів з бюджетниками товариство «Далгакиран Компресор Україна» зі столиці. 16 мільйонів гривень законтрактувала фірма «Будівельна група "Престижвистобуд"» з Києва (власники з Рівненської області).


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте