Популярний рівненський лікар відповів на непублічну претензію колеги про гроші і чергування

Павло Сільковський працює в дитячій обласній лікарні на пів ставки і основний заробіток має в приватній медицині. Чергує переважно на вихідних, тому більшість колег його не бачать на роботі
Джерело
Фейсбук-сторінка Павла Сільковського

Популярному в соцмережах лікарю-анестезіологу Рівненської обласної дитячої лікарні Павлу Сільковському, який критично висловлюється стосовно масової вакцинації від Covid-19 усіх перехворілих на цю інфекцію, колега непублічно висловив претензії про нечасте відвідування ним лікарні і гроші за чергування. Ми поставили лікарю і його керівнику кілька запитань і отримали відповіді.

За наказом Міністерства охорони здоров'я №2664, невакцинованих від коронавірусної хвороби медики мають відсторонити від роботи. Наказ діє з 31 січня.

На Рівненщині відсторонено від роботи 226 медпрацівників, які не зробили щеплення, не мають довідки про одужання від коронавірусної хвороби або про тимчасовий протипоказ до щеплення.

Також ще 397 працівників можуть відсторонити згодом. Вони на лікарняному без щеплення чи мають тимчасовий протипоказ до вакцинації і не щеплені. Але всього нещеплених медиків у області понад 8 тисяч.

Це інформація станом на 03 лютого, від начальниці управління розвитку медичної допомоги Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської ОДА Олени Гандзюк на запит «Четвертої влади».

Серед невакцинованих працівників лікарні – дитячий лікар-анестезіолог Павло Сільковський. Раніше він писав на своїй сторінці у фейсбук, що отримав попередження про відсторонення від роботи.

Дитячий лікар-анестезіолог розповів про компроміс з керівництвом Рівненської обласної дитячої лікарні. Фото з фейсбук-сторінки Павла Сільковського

Наразі лікаря не відсторонили, поки що він пішов у відпустку.

– У мене добрі робочі стосунки як з колегами, так і з адміністрацією. Вони не хотіли мене відсторонювати, але є наказ керівного органу. Тому поки що ми знайшли компромісний варіант. У мене була чергова відпустка зароблена і адміністрація дозволила мені використати її. Тому я в лікарні наразі не працюю, але і відстороненим поки не вважаюся. Поки що на цей місяць так. А як буде далі, побачимо, – розповідає дитячий лікар-анестезіолог.

Оскільки Павло Сільковський публічно пише і критично відгукується про такі відсторонення людей від роботи, то з'явилися свідчення колеги, який непублічно закидує йому відсутність на чергуваннях і плату за підміну його на чергуваннях.

Тому ми запитали Павла Сільковського, чи достовірна інформація щодо того, що його давно не бачили на чергуваннях у лікарні та що він буцімто платить гроші, щоб його підмінили колеги.

Системну відсутність на чергуваннях він заперечує.

– У мене є всі робочі графіки, де зазначені мої чергування. Інша справа, що люди спотворюють інформацію або свідомо, або через брак повних знань. Вже більше року я працюю в лікарні на 0.5 ставки і це виходить 4-5 чергувань на місяць. І на моє прохання, чергування мені ставлять по вихідним у суботу та неділю, – пояснює лікар.

Каже, що мав чергування раз на тиждень по вихідних і тому багато хто не перетинався з ним у лікарні, тому що в робочі дні його там не бачили.

Також він розповів про нововведення у лікарні.

– Раніше в реанімації у нас постійно чергували по 3 лікаря, які лікували хворих, проводили наркози ургентних операцій і консультували лікарів у районних лікарнях, коли до них поступали важкохворі діти. Але з метою економії цей порядок змінили так, що в ті дні, коли наша реанімація не завантажена повністю, на роботу виходять 2 лікаря, а третій чергує на телефоні і консультує районні лікарні з дому. А в лікарню його кличуть, якщо поступають нові хворі, – каже Павло Сільковський. 

Він пояснює, що і в нього бували такі випадки, коли чергував на телефоні, консультував телефоном і фізично в лікарні не був присутній. І що відсутність в лікарні не значить відсутність на роботі. В добу чергувань його могли викликати і вдень, і серед ночі, бо потрібна була допомога.

Щодо прохання замінити його на чергуваннях за гроші каже, що таке було, але це не значить, що це система.

– Усе це робочі моменти. В кожного з нас бувають якісь питання, коли ти не можеш вийти у свій день. І ми пишемо заяву на обмін з якимсь лікарем. Це не лише в мене буває, а практично у всіх. І я прошу когось поміняти мене і пропоную або відчергувати за нього в іншу дату, або віддати йому за чергування грошима.

Він каже, що це вже рішення лікаря, яку пропозицію прийняти.

– Це саме можна застосувати до будь-кого, хто працює в лікарні. Чи давайте я скажу точніше: до будь-кого, хто працює у нас у відділенні. Бо за всю лікарню я знати не можу, – роз’яснив ситуацію лікар.

Ми запитали головлікаря Рівненської обласної дитячої лікарні Віталія Бойка, чи типова для лікарів ситуація, коли замінюють один одного на чергуваннях.

– Це нормальна практика, якщо це не набуває масштабів постійності і системності, бо деколи буває форс-мажор, що треба когось підмінити, – каже Віталій Бойко.

Стосовно інформації щодо того, що деякі лікарі давно не бачили Павла Сільковського на чергуваннях, головлікар каже, що не розуміє про що йде мова, бо у них нормальні стосунки з Павлом Сільковським.

Скількох рівненських медиків, із нещеплених від ковід, відсторонили від роботи і наскільки це законно читайте в матеріалі: Більшість невакцинованих медиків Рівненщини керівники не відсторонюють


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте