«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user pinchuk.o
Координаторка ініціативи «Рівне – місто дружнє до дитини»

Про олімпійський басейн у Рівному

Пам’ятаю, як депутати міської ради попереднього скликання голосували за виділення першого траншу на будівництво стадіону «Авангад». Тоді одна з депутаток, вийшовши до мікрофона переконувала, що стадіон потрібен, бо «це майбутнє наших дітей».

Деякі депутати позаочі говорили, що реконструкція стадіону погане рішення. Що такий об’єкт не варто робити в центрі міста, що краще перенести на околицю; що не варто перебудовувати старе, а дешевше збудувати з нуля новий; що проект дуууже поганий, адже замовлений у «своїх», а не професіоналів; що є інші, більш важливі статті витрат; що утримання стадіону буде надто дорогим для міста тощо.

Говорили, але голосували «за». Хтось голосував через домовленості і небажання відмовити Хомку, хтось через небажання почути критику зі сторони футбольних вболівальників, а хтось щиро вірив, що за два роки на стадіоні проводитимуть футбольні матчі.

Не виключено, що якби тоді відмовились від реконструкції Авангарду, місто вже мало б готовий нормальний стадіон десь на Костромській чи Макарова.

Однак це популістичне рішення попередньої каденції депутатів продовжує вимивати мільйони гривень з міського бюджету і кінця цьому будівництву не видно, і великого толку з того стадіону не буде.

Це гроші, які могли бути використані набагато ефективніше, із значно більшою користю для міста. Однак переміг популізм і договорняки.

Зараз ситуація повторюється. Тепер, виявляється, місту дуже потрібен олімпійський басейн. І в четвер депутати міської ради розглядатимуть питання про виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації на його будівництво.

Ескіз басейну із сайту Рівненської ОДА

Для того, щоб будівництво басейну було профінансовано з державного бюджету у 2022 році проект має бути зроблений до 1-го січня!

І голосування за це рішення покаже хто є хто серед депутатів, для чого вони пішли у депутати і хто сам приймає рішення, а хто виконує вказівки.
Бо в цій історії з басейном є чимало запитань.

– Якої якості буде проектно-кошторисна документація, якщо міська рада лише зараз розглядає питання про виділення на неї коштів? А ще ж потрібно провести тендер на визначення проектанта. Жодна поважаюча себе фірма, не візьме таке замовлення. Бо для професіоналів ці терміни нереальні.

Розробити проект до 1-го січня візьмуться лише недобросовісні проектувальники, які потім проситимуть гроші на його коригування.

Скільки разів вже коригувався проект стадіону Авангард за додаткові бюджетні гроші?

Є припущення, що насправді проект є готовий. Зроблений якоюсь, наприклад, дніпровською фірмою, для якогось іншого міста, який лежав у шухляді, але з’явилась можливість його реалізувати. Схожа історія трапилась із садочком на Коновальця: привезений проект довелось коригувати місцевим архітекторам, бо він не враховував ніби мережі і рельєф.

– Як в переліку об’єктів Великого будівництва з’явився олімпійський басейн, на якій підставі? Чому обласна адміністрація чи міністерство чи будь хто інший в Києві визначає, що потрібно будувати в Рівному у першу чергу без залучення громади до прийняття рішення? У Рівному лише зараз завершується робота над написанням стратегії міста і олімпійського басейну серед пріоритетів там немає.

– Скільки обійдеться щомісячне утримання олімпійського басейну місту? Хто може дати відповідь на це питання? Вона є, ця відповідь взагалі? Адже це і освітлення, і опалення, і підігрів величезної кількості води? Там буде власна котельня?

Скільки там має бути персоналу? Адже олімпійський басейн напевне передбачає інакший штат ніж звичайний басейн.

  • Коли будуть приведені до ладу і за які гроші інші басейни міста?
  • Навіщо розпочинати будівництво великого об’єкту в місті, де недобудований стадіон Авангард, спорткомплекс на Макарова, дитячий садок на Коновальця, ліцей «Престиж», розпочався капітальний ремонт музичної школи. Потребують негайних капітальних ремонтів історичні пам’ятки краєзнавчий музей і органний зал, драмтеатр тощо.
  • Що буде із другою і третьою чергою будівництва спорткомплексу на Макарова? Адже саме в другій черзі був запланований 50 метровий стадіон. Там буде ще один басейн – навіщо? Чи від ідеї з басейном там вже відмовилися? Тоді хто і по якій причині змінив рішення? Що буде виділеній там під басейн територією – черговий ЖК чи ТРЦ?
  • Чим густозаселений, спальний район міста краще підходить для будівництва великого олімпійського басейну аніж виділена для басейну територія біля великого спорткомплексу на Макарова, що неподалік аеропорту?
  • В разі проведення змагань, де будуть паркувати автомобілі ті багато туристів, які як обіцяють, мають приїхати на змагання? (чи може підземна парковка в проекті з’явиться?).

Чи не вийде так, що будівництво, подальше паркування авто буде за рахунок території прилеглих навчальних закладів? Території, яка могла б бути використана для облаштування таких потрібних у цьому районі сучасних спортивних, ігрових майданчиків.

Цей перелік питань можна продовжувати. Але чи може хтось дати відповіді на ці?

Озвучена попередня вартість будівництва басейну – близько 198 мільйонів. Ця сума зміниться після розробки проекту, традиційно в сторону збільшення. Нагадаю, що вартість будівництва Авангарду стартувала з 110 мільйонів, а зараз вона вже давно перевалила за 600 мільйонів і це ще не межа.

Також хочу нагадати людям, які розповідають, що «Так це ж державні гроші!», «Якщо держава хоче, то хай будуть», що державні кошти – це наші з вами гроші, це гроші, які ми сплатили у вигляді податків.

Тому прошу депутатів і міського голову не приймати поспішних рішень, провести широке публічне обговорення і приймати рішення зваживши всі «за і проти».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте