В пологовому продовжують наполягати на внесках і пропонують почастуватись кавою. Журналісти перевіряли на собі (+фото)

Щаслива мама приймає вітання прямо в родзалі
Джерело
Володимир Торбіч

Четвертого сина народила голова Рівненського прес-клубу і координатор руху «За життя!» на Рівненщині Антоніна Торбіч. Необійшлося без діалогу з головним лікарем пологового будинку Ганною Чайкою, яка наполегливо просила зробити благодійний внесок.

Голова Рівненського прес-клубу та координатор руху «За життя» на Рівненщині Антоніна Торбіч вчора 20 грудня о 6.50 народила четвертого сина. Пологи пройшли вдало. Вага хлопчика 2980 грам, ріст 50 сантиметрів.

Персонал Рівненського міського пологового будинку загалом привітно ставиться до породілі.

Вчора трапився цікавий курйоз. Працівниця пологового, очевидно санітарка, принесла в палату невеликий список (три позиції) з тим, що треба придбати. Пакети для сміття, засіб для миття туалету і засіб для миття посуду. Після цього зайшла педіатр і запитала, що це за список. За кілька годин санітарка повернулась і сказавши, що нічого цього не потрібно купувати, забрала список.

– В мене було кілька версій чому так сталося. Перша, можливо хтось з медперсоналу побачив, що я багатодітна мама і в нього прокинулась совість, – говорить Антоніна Торбіч. – Друга версія, те, що хтось побачив, що я журналістка (в карті зазначено, що я голова Прес-клубу) і вирішив не вимагати.

Також була версія, що мене впізнали як одного з авторів розслідування «Гінекологічний рекет» (газетна версія розслідування, телепрограма). Однак коли наступного дня завітала головний лікар пологового, остання версія відпала.

До речі, грошей за пологи з Антоніни ніхто не вимагав. Перед пологами та під час пологів турботлива акушерка створила доброзичливу атмосферу, кращу ніж на попередніх трьох пологах, хоча й на попередніх ставлення також було доброзичливе. Чоловіку, який традиційно був присутній на пологах, навіть пропонували випити кави (о 5-й ранку).

Сьогодні до породілі зайшла головний лікар пологового Ганна Чайка. Відбувся діалог приблизно такого змісту:

Ганна Чайка: - Ви ж зареєстровані в Острозі?

Антоніна Торбіч: - Так, але проживаю в Рівному.

- А чому ви не реєструєтеся в Рівному?

- Такі обставини. А яке це має значення?

-  Ви іногородня, а тому ми просимо зробити благодійний внесок. І можете це записати. Бо на іногородніх кошти не виділяються. Та й на інших... (очевидно тут пані Чайка хотіла сказати те, що казала раніше нам в інтерв’ю, що й на місцевих виділяються кошти тільки на 27% - ред.)

-  В мене є довідка з ЖКП, яка підтверджує, що я проживаю у Рівному.

-  А що, ЖКП такі довідки видає?

- Так, за підписами свідків.

-  Ну всеодно, ми просимо зробити благодійний внесок.

Після цього пані Чайка вийшла з палати. За дві хвилини прийшла працівниця відділення, очевидно медсестра, і попросила принести цю довідку з ЖКП, бо їй «необхідно підклеїти до справи цю довідку».

Про попередні непрості стосунки Антоніни Торбіч та Рівненського агенства журналістських розслідувань з головним лікарем пологового будинку Ганною Чайкою читайте тут і тут.

Про те, що жінкам не мають права відмовляти в медичній допомозі і вимагати з них будь-які внески читайте в коментарях прокуратури та юриста - президента ВГО «Український діабетичний союз» Людмили Солоп.

ФОТО:

Присутність чоловіка на пологах притупляє біль і пришвидшує самі пологи. Принаймні так написано на плакаті в родзалі
А це найважливіша частина родзалу
Частина післяпологової палати
В такій загратованій постілі тримають малюків після народження. В радянських традиціях: "хай звикає до грат змалку"

Рекомендуємо прочитати або переглянути матеріали за темою:

Гінекологічний рекет (телепрограма)

Гінекологічний рекет: як і чому медики вимагають у вагітних «благодійні» внески

ЩО ЗМІНИЛОСЬ:

Головному лікарю рівненського пологового загрожує позбавлення волі на строк від 8-ми до 12-ти років (оновлено)

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

07 квітня 2020 в 19:08
0
1

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)