Бурштинові мільйони: розслідування (ВІДЕО)

Джерело в СБУ стверджує, що до 2007-2008 років нелегальний видобуток бурштину «кришувала» лише міліція
Джерело
Ілюстраційне фото «Четвертої влади»

У травні тисячі поліських селян у Сарненському Районі Рівненської області вийшли з палицями і камінням проти народного депутата з Києва і його групи підтримки з молодиків характерної зовнішності.

Людей не зупинили ані погрози, ані постріли з автоматів. Приїжджим спалили вантажівки і розтрощили джипи, а чотирнадцятьох затримали. Решта повтікали.

Якщо на Донбасі так воюють за вугільні копанки, то на Рівненщині б’ються за контроль над нелегальним видобутком бурштину. Війна не вщухає. У неї втягнуті місцеві селяни, депутати, чиновники, міліція і СБУ. Бізнес вартістю в сотні мільйонів доларів вивчали журналісти «Слідства.інфо».

Телесюжет:

 

Нардеп Володимир Продивус приїхав разом з людьми спортивної зовнішності і зі зброєю наводити «новий лад» з незаконним видобутком бурштину. Під час Майдану цих заїжджих хлопців селяни прогнали

А це те, що лишилося від автомобілів «спортсменів» Продівуса. Фото СЗГ УМВСУ в Рівненській області та Романа Захарчука

«Слідство.інфо» поїхало в Сарненський район у селище Клесів, щоб поспілкуватися із громадськими активістами, які вже приїжджали в Рівненську облраду, щоб висловити своє бачення вирішення проблеми з нелегальним видобутком бурштину.

Олександр Васильєв, із селища Клесова, свідок багатолітніх проблем Поліського краю через відсутність легкого отримання дозволу на видобуток бурштину. Його підтримують сотні односельчан

– Подзвонили друзі, сказали, що вбили мого сусіда і з ним його сусіда теж. Я поїхав, але добре, що нікого не вбили, - розповідає про ті події громадський активіст селища Клесів Олександр Васильєв.

– Да, були поранені вони, забрала їх «скора». Ми там зібралися разом з нашою «доблесною» міліцією і поїхали на затримання, так би мовити.

Як кажуть наші джерела в правоохоронних органах, 9-го травня, коли на Рівненщину завітав нардеп Володимир Продивус із сотнею коротко стрижених озброєних спортсменів, це був не візит чемності – він отримав «добро» в Києві на повернення контролю над нелегальним видобутком бурштину.

Схожу інформацію підтверджує і начальник Рівненського обласного УМВС Микола Щирук:

– Що відбулося 9 травня? Це ніщо інше як намагання певних структур, які тут контролювали цей нелегальний бізнес, так чи інакше зайти з іншого боку.

За словами нового начальника рівненської обласної міліції, були провали не лише в роботі міліціонерів, а й інших структур: лісової охорони, різних інспекцій: сільськогосподарської, екологічної, водного господарства

Бурштин, поряд з деревом та кам’яними кар’єрами – головне багатство цього лісистого краю. Для північних районів Рівненщини він став чи не єдиним порятунком від злиднів.

Нелегальний видобуток рівненського бурштину розпочався у 80-х роках минулого століття. А з 96 року його почали видобувати за допомогою мотопомп. Але промислових масштабів промисел набув останні шість-сім років.

Цінний товар скуповують і везуть переважно у Польщу та Китай. Тисячі людей, розділившись на бригади по 3-5 осіб, за допомогою компресорів і мотопомп під великим напором закачують воду під ґрунт і виштовхують легкий бурштин нагору.

Місцеві розповідають, що є три основні причини конфлікту зі стріляниною і масовими заворушеннями.

Перша – різке зростання цін на бурштин до 10 тисяч доларів за кілограм. Друга – прихід в цей нелегальний бізнес людей з «сім’ї» Януковича. І третя – Майдан, коли місцеві старателі вигнали зайд, а ті спробували повернутися.

– Син Януковича проїхався по нашими місцям під час авторалі на позашляховиках у 2011 році і йому вони сподобались, – розповідає Олександр Васильєв.

– Після цього обрали тут пару князьків і вирішили всіх загнати працювати під цих князьків, щоб народ робив за копійки, просто на зарплату, яку вони придумають.

Син Віктора Януковича у 2011-му році брав участь у джиперському раллі рівненським Поліссям. З цією подією місцеві пов᾽язують прихід до нелегального видобутку бурштину «сім᾽ї» Януковича

За словами місцевих, до 2007-2008-го нелегальний видобуток бурштину «кришувала» міліція. Але коли через підвищений попит на бурштин з боку Китаю ціни полізли вгору, до цього бізнесу долучилися СБУшники. А в 2011-2012-му сюди зайшли вже київські босси.

У 2012-му бурштином зацікавилася «сім’я» – за даними наших джерел, це був син екс-генпрокурора Пшонки Артем. З Києва пішли вказівки навести «новий порядок».

– Прокурор ходив, контролірував, щоб не було лєвих бригад. СБУшники контроліровали, шоб робили тільки бригади бандітов, – розповідає мешканець селища Клесів Сергій Абрамчук.

– Всім остальним не давали робить. Заганяли на болото, йдіть по білєту на болото. А там – заробив-не заробив – дєньгі мусиш дати (йдеться про тисячу доларів в тиждень з однієї мотопомпи, якій дозволяли працювати в менш вигідних місцях – на болоті, де на відміну від лісу не так багато бурштину – авт.).

Клесівчанин Сергій Абрамчук відверто розповідає про «кришування» незаконного видобутку бурштину місцевими «правоохоронцями»

– Князьків, під якими змушували всіх працювати, було п’ять чоловік, – ділиться клесівчанин Олександр Васильєв.

– Їм дали сто помп, вони розділили кожному по 20 і все. Я вийшов, виступив проти цього – мене хлоп – пресанули, той виступив – хлоп – пресанули Тому умовно, тому штраф… Люди бачать, що работають протів нас, людей, силові структури. Коли работають проти тебе СБУ, прокуратура, я думаю, що чучуть починає спадать твой жар.

Після подій на Майдані «дах» раптово зник. Тисячі копачів масово кинулися мити бурштин. Травневий приїзд непроханих гостей збурив полісян. Вони кажуть: їм знову намагаються нав’язати покровителів.

Четвертого червня журналісти «Слідства.Інфо» стали свідком чергового бунту місцевих бурштинокопачів, коли ті спробували перекрити державну трасу. Причина – новий начальник обласної міліції, якого призначили після конфлікту 9 травня, вирішив вигнати їх з лісів.

– Сьодні ви нас виженете, а завтра приїдуть опять нас раком ставлять! – кричить міліціонерам посеред натовпу людей, які зібралися на самій трасі, один із бурштинокопачів. – А ви опять будете, бляха то… Не нада нам такого! Нашо ви приїхали?! Бо перестали платить вам із-за цього ви приїхали!!!

Полісяни перекривали трасу державного значення, кидалися на людей з відеокамерами, обурювалися, що не покараний жоден з «бандитів, що стріляли в людей 9-го травня». Хотіли забрати міліцейську відеокамеру, після чого міліціонери мусили окропити з газових балончиків найактивніших

За словами копачів, на місцях не змінили жодного міліціонера, який брав участь у «кришуванні» бурштину. Ось як Сергій Абрамчук розповідає про свавілля сарненської міліції:

– Беруть тебе гаішники, завозять в Орловку, дають сто рублєй медсестрі і тебе оформляють полностью нароневмєняємим. Ці всі люди до цих пір працюють. Єслі він мені говорить в кабінєті «я тут царь і Бог і мені пох…».

Про непрофесійні дії міліціонерів говорить і новий (призначений 14 травня) начальник обласної міліції Микола Щирук:

– Ми, тобто, не ми, а попередники, фактично були націлені на копачів. Але фактично ні скупників, ні каналів збуту, ні тим більше куди грошові кошти потім дівалися, на які цілі використовувалися. Абсолютно цього не було і, на жаль, немає.

А що ж прокуратура, яка мала б наглядати за міліцією?

Нового прокурора області Сергія Кубрака рівненські громадські активісти незлюбили одразу. Чи то за те, що його призначили кулуарно, чи то за те, що він їздить на автомобілі «Ауді Q7» за  мільйон.

Кубрак вперто уникає публічності та спілкування із пресою (перша за три місяці прес-конференція обласного прокурора відбулася лише кілька днів тому, після того, як журналісти, у мережі Фейсбук, збиралися писати до нього відкриту скаргу і організовувати похід – авт.).

Замість прокурора розповідати про боротьбу відомства з корумпованими міліціонерами довелося прес-секретарю Людмилі Суржук.

Вона розповіла про те, що трьох міліціонерів піймали на тому, що вони втратили вилучені у бурштинщиків мотопомпи. Одного навіть вже засудили, звісно не до ув’язнення. Вгадайте яке звання має засуджений міліціонер? Старшина міліції. Такий злочин міліціонерів Клесівчанин Сергій Абрамчук описує по-простому:

– Всі мусара роблять тими помпами. Забирають у насєлєнія, ставлять макета у райотдєл, потім моєю помпою робить мєнтовська бригада. Дає пацанам – 20-30% – іди работай і тебе ніхто не буде чіпать.

Міліція каже, що намагається боротися зі зловживаннями, але місцеві жителі відмовляються допомагати правоохоронцям у цій справі.

Питаємо у начальника Дубровицького районного відділу міліції Василя Зелінського, який у німецькому піксельному камуфляжі керує своїми підлеглими, що приїхали до бурштинщиків, які перекривали трасу.

Василь Зелінський каже, що виною всьому пасивність місцевих, які офіційно не скаржаться і не добиваються розгляду скарг

– У нас інформація на рівні того, що це всього-на-всього є розмови, – каже міліціонер.

– Скільки до людей звертаємося з конкретною пропозицією назвать яка особа вдається до таких неправомірних дій, люди, як правило, з тих чи інших причин кажуть, що вони там чогось бояться – не хочуть називати. Хоча на сьогоднішній день нічого немає, щоб щось людей лякало і стримувало в цьому плані.

Громадський активіст із Клесова Олександр Васильєв каже, що ні міліції, ні прокуратурі, ні СБУ вже люди не довіряють:

– Люди дали раз свідчення, другий раз, третій раз Не хочуть вони вже давать. Вони бачать, що ці свідчення – в жопі! Прийшла велика срака і вони в неї покричали, в ту дирку і всьо, на етом все закончилось.

– Я хочу, раз в мене є така можливість, звернуться до тих людей, щоб це не було на рівні пліток, слухів, домислів. Хай на пряму звертаються до мене чи прокурора області. І якщо працівник так чи інакше буде причетний до тих чи інших подій, ми будемо давати йому адекватну оцінку, – запевняє начальник Рівненського обласного УМВС Микола Щирук.

З журналістами копачі розмовляють охочіше. Вони вказали нам на працівника СБУ, якого звинувачують у «кришуванні».

Дії свого колеги виправдовують тим, що свого часу він був одним з найкращих і припинив діяльність сотень мотопомп, але коли спустили вказівки з Києва, змушений був їх виконувати, щоб зберегти посаду.

Журналісти спробували поспілкуватися з цим правоохоронцем, але він… утік.

Проблема нелегального видобутку бурштину на Рівненщині не нова, однак лише зараз, коли світові ціни на нього піднялися настільки, що на цьому бізнесі за пару місяців можна стати доларовим мільйонером, виникло жорстке протистояння з масовими виступами і стріляниною.

Місцеві кажуть, що найбільше незацікавлений у легалізації видобутку корупційний ланцюжок, який тягнеться з Київських владних крісел до керівників місцевих правоохоронних структур.

Не дивно, що ліцензії на видобуток бурштину мають лише дві фірми: державне підприємство «Бурштин України» та приватне товариство «Сонячне ремесло». Останнє йшло до отримання дозволу 7 років.

– Коли ти хочеш працювати в правовому полі, то тобі на перешкоді, навіть ті чиновники, які абсолютно не зацікавлені і ті силові структури, які шкодили нам – дуже багато представників силових структур, які робили нам перевірки, рейдерські захоплення нашого підприємства – вони не зупинять,

– ділиться історією «пробивання» чиновницьких мурів співзасновник ТзОВ «Сонячне ремесло» Галина Симха.

Керівник фірми, яка має право на промисловий видобуток бурштину у Володимирецькому районі Рівненщини Галина Симха каже, що для отримання ліцензії потрібно було подолати сім років чиновницької бюрократії та навмисних перешкод від правоохоронців та київських міністерських посадовців

Державне підприємство «Бурштин України» видобуває приблизно три тонни «поліського золота» на рік. Але його директор Микола Негруб каже, що за біржовими підрахунками в Україні незаконно видобувається 60 тон бурштину в рік.

Такого розміру камінь бурштину може коштувати до 10 тисяч доларів за кілограм

У 2008 році уряд Тимошенко увів заборону на оренду лісових масивів чим зовсім зупинив легальний видобуток бурштину, адже 90% цього каміння знаходиться під лісом. Залишився лише нелегальний видобуток.

До середини 2013 року підприємство було збитковим, бо не було власного видобутку.

Уряд Азарова у 2011 році повернув можливість видобутку під лісами, але процедуру отримання дозволів ускладнив так, що двічі необхідно було погоджувати в 9 міністерствах і відомствах, а потім отримувати два розпорядження Кабінету Міністрів.

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко каже, що інвестори чекають роками не лише на дозвіл з видобутку бурштину, на Рівненщині є іноземний інвестор, який вже 5 років чекає дозволу на видобутку піску під лісом.

– Для того, щоб отримати всі дозволи, шлях потрібно пройти, якщо в роках, не менше 3-4 років, – підтверджує Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

– Це треба пройти два розпорядження Кабінету Міністрів. Перше розпорядження надасть дозвіл на розробку проекту землеустрою. Друге розпорядження Кабміну, після того як розробив проект землеустрою, затвердить проект землеустрою що таке пройти проекти, розпорядження… Ну це кола ада.

А поки підприємцям перешкоджають отримувати дозволи, а людям не дозволяють видобувати нелегальний видобуток «своїх» триває, а Рівненщина втрачає мільйони, а то й мільярди коштів.

– Єслі це все узаконить, то будуть сотні міліонов доларів… В рік будуть мільярди, – переконаний Сергій Абрамчук.

Голова облради Михайло Кириллов каже, що, можливо, узаконенню бурштинового бізнесу заважають інтереси у Верховній Раді

 Його слова підтверджує і голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов:

– Якщо ці кошти підуть в бюджет – на Рівненщині однозначно не буде питань з фінансуванням. Я думаю, що можна говорити, наприклад, Арабські емірати є, да? Де всі дуже багато живуть. То так само всі будуть багато жити і на Рівненщині.

Я підраховував собі так приблизно, наскільки я володію інформацією, є залежів на мільярди доларів.

Величезні гроші проходять повз бюджет, а вирішення питання свідомо ховають у довгу шухляду. Свого часу законопроект «Про бурштин» народного депутата Миколи Шершуна, який дозволяв, зокрема й непромисловий видобуток бурштину сільським старателям, заветували Ющенко і Янукович.

Нині екс-нардеп Микола Шершун так пояснює причину чому закон ветували:

– Ви знаєте, коли Апарат Верховної ради, який там сидить уже роками, захоче заветувати будь-який документ… Така стаття – не відповідає такій статті. Абсолютно нічого такого суттєвого не було. Аякщо говорити вже повертаючись у минуле, то були попередження окремих великих, що ти лучше не лізь у бурштин.

Микола Шершун каже, що попри те, що його проект заветували обидва президента «що ніколи президент сам ці зауваження не готовить і він їх не знає. А готовить апарат і підсовують йому… Він навіть не знає, що підписує»

Як прокоментували джерела «Слідство.інфо» в СБУ цей законопроект писався під Держлісгоспи із середовища яких вийшов і на яких досі має вплив Микола Шершун. Адже переважна більшість бурштину знаходиться під лісами. А дозвіл на землевідведення мали надавати лісівники на власний розсуд.

Микола Кучерук своїм законопроектом пропонує вирішити і проблеми рівненських бурштинщиків і проблеми донбаських копачів вугілля

Рівненський нардеп Микола Кучерук 6 червня зареєстрував законопроект змін до Закону «Про надра». Якщо будуть внесені ці зміни – бурштинокопачі матимуть можливість орендувати земельні ділянки через новостворені районні комунальні підприємства.

– В кожному районі, якщо ми говорим про бурштин, повинно буть створене комунальне підприємство, – пояснює нардеп. –Коли я зустрівся з бурштинокопачами, вони сказали, що ми готові сплачувати для комунального підприємства або державі кошти, які ми платимо бандитам в пагонах чи без пагонів.

Одна із суттєвих проблем цього законопроекту в тому, що він не передбачає видобуток бурштину під лісами, а саме там знаходиться, як стверджують бурштинщики, 90% каміння.

Рівненська обласна рада прийняла вже п’яте звернення до Верховної ради, щоб та законодавчо врегулювала проблему нелегального видобутку бурштину – тепер уже ультимативне.

– Якщо до 15 липня не буде прийнятий законопроект, то ми будемо змушені провести пленарне засідання сесії біля стін Верховної ради, – стверджує Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. – Тоді, я думаю, нас почують і цей законопроект приймуть.

Водночас мешканці Сарненського району хочуть спрощення легалізації видобутку, щоб і нерви зберегти і власну волю та безпеку.

– Насілєніє согласно работать прозрачно. Тоді нікого не нада бояться. Тобі ні під ким не нада ходить. Не буде корупції, нічого. Їм це не вигодно, – каже Сергій Абрамчук.

А поки Клесівці сподіваються на отримання легальних дозволів, зареєстровані в жовтні-листопаді 2013 року сім фірм претендують на геологорозвідку та дослідно-промисловий видобуток бурштину. Восьма фірма (ТОВ «РЕД.МЕТ») вже отримала такий дозвіл.

Рівненська облрада, коли її очолювали регіонали, не встигла їм надати дозвіл через події на Майдані. Джерела стверджують, що за цими фірмами стоять люди екс-міністр внутрішніх справ Захарченка та люди сина екс-генпрокурора Артема Пшонки.

Зверніть увагу на те що в чотирьох фірм одні засновники і керівник, в двох фірм один гонконгський засновник, ще в двох фірм теж одні засновники:

Компанія Засновники Директори, підписанти Адреса реєстрації

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГІРНИЧА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ" (ТОВ "ГІРІНВЕСТКОМ")

1) ПРИВАТНА КОМПАНІЯ З АКЦІОНЕРНИМ КАПІТАЛОМ "СЕНДФОРД ДІВЕЛОПМЕНТ ЛІМІТЕД" Адреса засновника: м. Гонконг, Шеун Ван, Рамсі Стріт №1, Квонг Фет Гон Білдінг, 21В, ГОНКОНҐ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 7750.00

ГНЕУШЕВ СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ - керівник з 23.10.2013

01054, м. Київ, ВУЛИЦЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА, будинок 41

2) КОМПАНІЯ "АМБЕР ДРЕГОН ТРЕЙДИНГ ЛІМІТЕД" Адреса засновника: ШЕН ВАН, ГОНКОНГ, 21 В КВОН ФЕТ ГОН БІЛДІНГ № 1 РАМСІ СТРІТ, ГОНКОНҐ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 23250.00

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕД.МЕТ"(ТОВ "РЕД.МЕТ")

1) ПРИВАТНА КОМПАНІЯ З АКЦІОНЕРНИМ КАПІТАЛОМ "СЕНДФОРД ДІВЕЛОПМЕНТ ЛІМІТЕД" Адреса засновника: м.Гонконг, Рамсі Стріт №1, Квонг Фет Гон Білдінг, 21В, ГОНКОНҐ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 250.00

ГНЕУШЕВ СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ - керівник з 02.10.2013

01054, м.Київ, ВУЛИЦЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА, будинок 41

2) КОМПАНІЯ "АМБЕР ДРЕГОН ТРЕЙДИНГ ЛІМІТЕД" Адреса засновника: 21В, КВОН ФЕТ ГОН БІЛДІНГ № 1 РАМСІ СТРІТ, ШЕН ВАН, ГОНКОНГ, КИТАЙ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 750.00

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРБУРШТИН"(ТОВ "УКРБУРШТИН")

1) МІНЧУК ГАННА ІВАНІВНА Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 180000.00

НАЙДИЧ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ - керівник з 31.10.2013 (ЗГІДНО ЗІ СТАТУТОМ)

33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б

2) НАЙДИЧ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 220000.00

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУРШТИН ПОЛІССЯ"(ТОВ "БУРШТИН ПОЛІССЯ")

1) МІНЧУК ГАННА ІВАНІВНА Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 180000.00

НАЙДИЧ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ - керівник з 31.10.2013 (Згідно статуту)

33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б

2) НАЙДИЧ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 220000.00

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУРШТИН ПОЛІССЯ 2"(ТОВ "БУРШТИН ПОЛІССЯ 2")

1)ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУРШТИН ПОЛІССЯ" Код ЄДРПОУ засновника: 38958967 Адреса засновника: 33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 50000.00

НАЙДИЧ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ - керівник з 04.11.2013 (Згідно зі статутом)

33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б

2) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРБУРШТИН" Код ЄДРПОУ засновника: 38959020 Адреса засновника: 33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 50000.00

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРБУРШТИН 2"(ТОВ "УКРБУРШТИН 2")

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУРШТИН ПОЛІССЯ" Код ЄДРПОУ засновника: 38958967 Адреса засновника: 33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 50000.00

НАЙДИЧ МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ - керівник з 04.11.2013 (Згідно зі статутом)

33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРБУРШТИН" Код ЄДРПОУ засновника: 38959020 Адреса засновника: 33018, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ ВІДІНСЬКА, будинок 39Б Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 50000.00
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЗАХІД-ГЕОЛОГІЯ" (ТОВ "ЗАХІД-ГЕОЛОГІЯ") МАТЮХІН МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 100000.00 ТИШКОВЕЦЬ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ - керівник з 02.12.2013 (Згідно статуту) 33016, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ БУДІВЕЛЬНИКІВ, будинок 9
МАЛЕ ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЕЛЕОН"(МПП "ЕЛЕОН") ТИШКОВЕЦЬ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 50000.00 МАТЮХА МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ - керівник з 02.12.2013 (Згідно статуту та закону) 33016, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛИЦЯ БУДІВЕЛЬНИКІВ, будинок 9

P.S.

Начальник управління СБУ в Рівненській області генерал Віктор Козлов залишається на своєму місці.

Начальник відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ Рівненщини Олег Назарук, зять екс-заступника голови адміністрації, якого і бурштинщики, і джерела в його ж службі називають причетним до «кришування» нелегального видобутку, переведений в Житомирську область на аналогічну посаду.

А на його місце призначили колишнього начальника УСБУ в Тернопільській області. Того начальника, який організовував підпали автомобілів, побиття вікон та іншу шкоду активістам Євромайдану в Тернополі.

БІЛЬШ РОЗШИРЕНУ ПУБЛІКАЦІЮ РОЗСЛІДУВАННЯ ДИВІТЬСЯ ТУТ: Війна за поліський бурштин: хто зацікавлений у тому, щоб розкрадання мільйонів на Рівненщині тривало далі

Журналіст – Володимир Торбіч, редактор – Федір Сидорук, оператор – Валерій Мартинюк, режисери – Ольга Крайнік, Яків Любчич


«Програма та публікація створені за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».

«Program undertaken with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD

«Programme réalisé(e) avec l‟appui financier du gouvernement du Canada accordé par l‟entremise du ministère des Affaires étrangères, du Commerce et du Développement (MAECD)»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте