150 гривень: як у рівненському діагностичному центрі просять заплатити за медичну послугу
У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі імені Віктора Поліщука і далі просять зробити благодійні внески за послуги, які за законодавством медзаклади мають надавати безкоштовно.
На «YouTube» з`явилося відео про те, як 17 жовтня працівники лікувально-діагностичного центру просять одного з пацієнтів сплатити за проведення ультразвукового обстеження серця. Відео у групі «Наше Рівне» у «Facebook» поширив громадський активіст Юрій Компанець.
Автор відео – Дмитро Терещенко.
На відео – події 17 жовтня. Один із відвідувачів діагностичного центру звернувся до реєстратури із проханням записати людину на УЗД серця. Оскільки в лікувальному закладі він не вперше, то заздалегідь увімкнув відеозапис. Медпрацівниця перепитала чи має чоловік направлення.
– Без направлення 150 гривень, з 8-ї до 5-ї години. З направленням теж 150, тільки якщо пільги є (учасник АТО, дитина-інвалід), – зазначає працівниця реєстратури лікувально-діагностичного центру.
– А як записатися? Направлення буде пізніше, буде завтра. Людина приїде завтра, – каже відвідувач.
– Якщо завтра, то можете сьогодні проплатити і на завтра взяти...
– Що проплатити? Давайте квитанцію? – запитує чоловік.
– Ви хочете вранці, до обіду, чи пізніше?
– Вранці.
– Добре, в касу підійдіть, друге віконечко.
Далі автор відео цікавиться в жінки-працівниці діагностичного центру за що він має платити, чи є прейскурант послуг, чи буде в квитанції написано за що він оплачує. Однак жінка стала викручуватися, направляючи відвідувача до касирки, яка видає квитанцію.
У віконці, де сидить касир, відвідувачу повідомили, що йдеться про благодійний внесок.
– Я не плачу благодійних внесків і не займаюся благодійністю, – відрізає автор відео і зазначає, що благодійна діяльність за законом є добровільною, а він не має бажання нею займатися.
Завершується інцидент розмовою із завідувачем відділення Тамарою Миколаївною Баладир.
– Ваші співробітники щойно вимагали від мене благодійний внесок, який є добровільним, в державному закладі за проходження обстеження. Ви не помічаєте тут нічого дивного? – цікавиться пацієнт.
– Я зрозуміла. Так, якщо буде направлення візьмете талона і прийдете завтра, зробимо все, – каже жінка. – При самозверненні ми пропонуємо благодійні внески...
– Я відмовляюся від благодійного внеску, це державний заклад.
– Добре. Не потрібно, але при самозверненні нам дозволили благодійні, – зазначає завідувачка відділення, хоча перед цим її колега пояснювала, що неважливо є талон чи немає, якщо немає пільг, то у всіх просять внески. – Завтра хай підійде пацієнт і ми все зробимо. В мене нічого немає до вас, дуже добре, що є такі люди, – змінює свою риторику Тамара Баладир.
Завершує розмову Тамара Баладир із усміхненим обличчям і побажннями усього найкращого:
– Будь ласка, хай пацієнтка приїжджає, візьме документи, ми зареєструємо, талон залишимо, дай Боже щоб лікар був на роботі, і все пройде. Давайте не будемо сваритися. Все хай буде добре, всього найкращого, – мовить Тамара Баладир.
«Четверта влада» запитала в головного лікаря діагностичного центру Романа Шустика як він оцінює таку роботу своїх підопічних і чи не за його вказівкою лікарям «дозволили благодійні внески».
– Я дивився це відео. Там сказано, що це благодійний внесок, в кінці кінців йому дали талон без всякого цього. Те, що він там робив скандал який, він цього не показав, і те що він дівчат ображав. Я вже створив комісію, ми розбираємося з цим моментом, проводимо перевірку, – коментує Роман Шустик.
– Дайте нам часу до завтра, ми розберемося. Цей інцидент вже стався, але хотілося б, якщо знімають таке відео, то щоб викладали його повністю, як він ображав людей, провокував.
– Сьогодні ця людина знову приходила і йому замінили талона з третьої години на раніший час, коли звільнилося місце. Дівчата теж написали як він їх ображав. Якщо бути чесним, то треба бути чесним до кінця. Ніхто йому не хамив.
– Я нікого не вигороджую, але йдуть ремонти, потрібно купувати розхідні матеріали, нам не вистачає фінансування. Розкажіть як нам правильно зробити, як краще і ми будемо слухатися, – додає головний лікар.
– Це була ваша вказівка спрямовувати людей з реєстратури в касу? – запитуємо.
– В нас це йде вже десятки років. В нас людина отримує касовий ордер, чек, ми звітуємося, в тому числі і в податкову це все йде на державний благодійний рахунок, а не десь на стороні.
Згодом в коментарі у «Facebook» Роман Шустик додав, що порушень з боку працівників не бачить, всі вели себе коректно, чемно і в рамках закону. Працівники можуть лише просити, а не вимагати, що і зробили.
– Це не чиясь забаганка чи бажання забрати гроші, це потреба для проведення ефективних досліджень. Бо не секрет, що медична галузь і діагностика фінансуються державою не на тому рівні, на якому би хотілись. А підтримка роботи дороговартісного обладнання, купівля розхідних матеріалів – це все кошти. Тому ми й просимо пацієнтів допомогти, – зазначив Роман Шустик.
– Ми поборники прозорої роботи закладу саме тому створюємо Наглядову раду при діагностичному центрі, де охочі представники громадськості зможуть ефективно контролювати нашу роботу. А вирішити питання благодійних внесків у всіх медичних закладах можна тільки швидше запровадивши збалансовану медичну реформу, – вважає лікар.
Нагадаємо, ще п`ять років тому «Четверта влада» писала про примусові «благодійні» внески у Рівненському обласному діагностичному центрі, який у 2012 році очолював Володимир Лепеха.
Невдовзі після цього Володимир Лепеха очолив Рівненську обласну клінічну лікарню. В травні 2013 року прокуратура підтвердила, що в обласній лікарні також вимагають благодійні внески.
У 2014 році, коли обирали керівника діагностичного центру, заговорили про запровадження на його базі пілотного проекту страхової або платної медицини. Однак, як бачимо, все залишилося на своїх місцях.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти