Рівненська міська рада продовжує роздавати земельні ділянки за схемою «під мережі»
«Руслане! Сюди бігом. Ти є? Журналісти дзвонять, щось говорить»
У Рівненській міській раді депутати продовжують підтримувати нову схему «роздачі» міської землі.
Комерційно привабливі ділянки продають напряму новоствореним фірмам «під мережі», а не виставляють їх на аукціон, де можна було б вторгувати для міського бюджету більші суми.
«Четверта влада» продовжує розповідати про фірми, які за допомогою міських депутатів стають власниками землі у Рівному і як ці фірми пов'язані із депутатами.
Ділянка на вулиці Чорновола
Ще 10 серпня 2023-го на сесії Рівненської міської ради більшість міських обранців проголосували за питання №579 – про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення ТОВ «Май плейс» у власність шляхом викупу 14 соток землі на розі вулиць Чорновола та Дачної. Фактично, навпроти «Щасливого».
Офіційно землю мають використовувати «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)».
Тобто 14 соток товариство збирається купити начебто «під мережі» – «для будівництва, обслуговування об’єктів інженерної, транспортної та енергетичної інфраструктури».
У службовій записці автор проєкту рішення – начальник управління земельних відносин Рівного Сергій Таргоній – вказав, що проєкт підготували «з метою реалізації права громадянина на викуп земельної ділянки».
Рішення підтримали тодішній міський голова Олександр Третяк, секретар Рівнеради Віктор Шакирзян та 23 депутати:
- шість від фракції «Слуга народу» – Олександр Іванов, Юрій Чаборай, Роман Яворський, Любов Романюк, Олександра Коваленко, Олена Хотенко;
- шість від «Європейської солідарності» – Тамара Тимощук, Людмила Радчук, Дмитро Котляров, Андрій Жильчук, Людмила Туровська, Наталія Майорова;
- чотири від «За майбутнє» – Маріян Года, Анатолій Чугуєвець, Володимир Хомко, Анна Хлістунова-Шарпар;
- троє від «Свободи» – Володимир Валявка, Роман Петролюк, Юрій Осіпчук;
- чотири від «Рівне разом» – Катерина Марчук, Святослав Стельмащук, Світлана Марчук, Василь Харковець.
Не голосували депутати від фракції «Батьківщина» Сергій Васильчук, Олена Нездюр та Галина Кульчицька, від «Рівне разом» – Михайло Жаровський.
Проти проголосували чотири депутати від «Голосу»: Роман Денисюк, Анастасія Кулакевич, Зураб Кантарія та Святослав Клічук, – а також Олександр Нестерук від «Батьківщини» та Тарас Обоїста від фракції «Європейська солідарність».
Змінюються лише назви вулиць
ТОВ «Май плейс» зареєстрували на вулиці Дачній, 1А за десять днів до рішення депутатів – 31 липня 2023 року.
Проєкт землеустрою для щойно зареєстрованого товариства розробила землевпорядна компанія «Велес», яка належить Євгену Римчуку, тестю депутата від фракції «Рівне разом» Святослава Стельмащука.
Ця компанія готувала також проєкт землеустрою для ТОВ «Рент плюс груп», яке належить товаришу депутата Стельмащука Леоніду Ткачуку. На серпневій сесії міськради депутат Стельмащук переконував міських обранців голосувати «за».
Проєкти рішень щодо землі для ТОВ «Май плейс» та ТОВ «Рент плюс груп» у переліку сесійних питань йшли поряд. У проєктах рішень, описах, пояснювальних записках, проєктах землеустрою для двох фірм з відмінностей – хіба адреса розташування земельних ділянок та їхні площі.
На 23 листопада анонсували чергове пленарне засідання Рівненської міської ради.
Серед питань в порядку денному – № 621 «Про затвердження проєкту землеустрою та продаж вільної від забудови земельної ділянки площею 14 соток на вулиці В’ячеслава Чорновола ТОВ «Май плейс»». А поруч – питання № 622, за яким депутати за такою ж схемою «під мережі» будуть затверджувати 86 соток на вулиці Київській для ТОВ «Рент плюс груп».
«Руслане! Сюди бігом!». Хто власник товариства «Май плейс»
ТОВ «Май плейс» зареєстроване на підприємницю Вікторію Левицьку. Вона також є директоркою товариства.
Ми зателефонували до Вікторії Левицької, щоб дізнатися, що фірма планує робити на ділянці на вулиці В’ячеслава Чорновола. Проте розмова була короткою.
– Це Вікторія Левицька? – журналістка.
– Так, – відповіла жінка.
– На серпневій сесії міськради для «Май плейс» погодили дозвіл на розроблення проєкту землеустрою.
– Почекайте секунду, одну хвилинку.
Жінка, не вимкнувши звук, почала гукати:
– Руслан є тут? Руслане! Сюди бігом. Ти є? Журналісти дзвонять, щось говорить. Ну, по сесії, землі.
Потім повернулася до розмови з журналісткою:
– Так, слухаю.
– Ви – директорка та власниця фірми «Май плейс»?
– Я не компетентна з вами говорити. Якщо хочете, то можете звернутись до юриста. Дякую. Гарного вечора, – відповіла Вікторія і вибила дзвінок.
До липня 2022 року Вікторія Левицька була власницею ТОВ «Теплосфера плюс». Однойменний магазин розташований якраз біля ділянки, яку збирається викупити нинішнє ТОВ Левицької «Май плейс». Останнє також можна знайти на гуглмапі за тією ж адресою, що й «Теплосфера».
«Теплосфера плюс» фігурувала у кримінальному провадженні проти начальника Територіального управління судової адміністрації Рівненської області Віктора Вдовиченка щодо придбання та розтрати майна.
У тому ж провадженні згадувалися ТОВ «Рівнетрансбуд» та ТОВ «Захід-Трансбуд», де був засновником і директором нинішній в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян.
Відповідно до інформації із судової ухвали, теруправління у 2017-2019 роках укладало зі згаданими фірмами цивільно-правові угоди на виконання робіт, послуг та постачання товарів для місцевих судів Рівненської області. За це начебто фірми «розраховувалися» коштами, будматеріалами та виконували роботи за бюджетні гроші на об'єктах нерухомості, які перебувають у приватній власності начальника теруправління та членів його сім'ї.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти