Рівненський лікар, якого звинувачують у хабарі за «відкос» від армії, розповів свою версію

Лікар-уролог, після затримання, опинився на лікарняному ліжку. Редакція прийняла рішення не показувати обличчя і не озвучувати ім'я лікаря до обвинувального вироку, або до отримання беззаперечних доказів його вини
Джерело
«Четверта влада»

Лікарю, якого звинувачують у тому що він мав допомогти хлопцю «відкосити» від армії за тисячу доларів, повідомили про підозру у вчиненні злочину. Йому обрали запобіжний захід.

26-го березня правоохоронці затримали лікаря-уролога Рівненської обласної лікарні. В його шухляді знайшли близько тисячі доларів (у гривнях і доларах).

За версією слідства, за ці кошти він мав встановити діагноз, який буде підставою для визнання громадянина непридатним для проходження військової служби.

Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління Служби безпеки України у Рівненській області та військова прокуратура затримали лікаря на робочому місці. Під час обшуку виявили та вилучили у тумбочці 600 доларів та 11 тисяч гривень (разом близько 1 тисячі доларів – авт.).

27-го березня йому повідомили про підозру за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі.

Цей злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

29-го березня у Рівненському міському суді прокурор військової прокуратури Західного регіону Сергій Кріпак клопотав про обрання лікарю запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 153 тисячі 680 гривень.

Військовий прокурор розповів, що 12-го березня громадянин Свидрик звернувся до них із заявою, про те, що лікар-уролог із обласної лікарні вимагає у нього хабар.

Але у вимаганні лікаря все ж не звинувачують.

Військовий прокурор Сергій Кріпак просить, щоб лікаря тримали під вартою під час досудового слідства

– Існують ризики, а саме перебуваючи на волі лікар зможе впливати на своїх колег шляхом вказівок, прохань з метою надання виправдальних щодо себе показів, а тому це буде перешкоджати встановленню обставин.

– Усвідомлюючи, що санкція статті передбачає покарання від п’яти до десяти років позбавлення волі, підозрюваний  може уникати органу досудового розслідування та переховуватися від нього, – каже Сергій Кріпак.

Адвокати лікаря Лідія Троцька (ліворуч) та Олександр Чорнобривий

Захисниця лікаря Лідія Троцька перед початком засідання подала клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

– Він переніс гіпертонічний криз, має постійну роботу, місце проживання, немає закордонного паспорта буде з’являтися на всі виклики слідчого, прокурора, суду, – каже адвокатка.

Інший захисник лікаря, Олександр Чорнобривий, додає:

– Також в нього на утриманні знаходиться батько пенсіонер і має поганий стан здоров’я.

Лікар вини своєї не визнає. Розповідає, що хлопець регулярно приходив до нього ще з вересня 2018-го.

– Бігав і все тиче (гроші) мені, розкриває куртку мені і все тикав (гроші), я від нього відходив, відшарахувався, це було в кінці вересня.

– В листопаді і в грудні прибігав, я йому тоді написав акт, що немає паталогій, не знаю чого його не забрали в армію, – розповідає він.

Кошти, які вилучили у лікаря під час обшуку. Фото прес-служби військової прокуратури Західного регіону України

– У вівторок він прийшов, я його оглянув. Сідаю писати, а він вискакує, я питаю ти куди, він каже, що йому треба в банк і піти поїсти, я кажу іди й забери документи, він каже що пізніше зайде забере.

Далі лікар каже, що хлопець прийшов через годин чотири-п’ять. За його словами, хлопцю потрібно було робити операцію.

– Він каже, я гроші приніс, я питаю які гроші, він тако бере перед собою веєром розкриває по двісті гривень, по п’ятсот і долари розкриває і кидає мені їх, я відхожу, він вискакує, і я тож вискакую за двері, я йому кричу забери гроші. Але хлопець швидко вибіг.

За словами лікаря, за десять хвилин після цього до нього в ординаторську прийшли правоохоронці.

Затриманого привезли у відділок поліції там йому повідомили, що затримують в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу (затримання слідчим без ухвали суду).

Через це у лікаря піднявся тиск.

– Мені одразу стало погано, тиск 230/120, приїхали в лікарю там 210/120. І от я з того часу лежу лікуюсь, – додає він.

Розглядав клопотання прокурора слідчий-суддя, голова Рівненського міського суду Петро Денисюк

Слідчий-суддя Петро Денисюк виніс ухвалу про запобіжний захід для підозрюваного у вигляді домашнього арешту з 21:00 по 7.00. А також за кожним викликом він має з’являтися до слідчого, прокурора або суду.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте