Рівненський священник-депутат: мінімалка, незадекларований бізнес, кросовер, хата, квартира, «з любов’ю до вас»

Депутат Рівненської міської ради від фракції «Рівне разом» Михайло Жаровський у 2023 році заробив 34 тисячі гривень
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Дмитро Домащук) на основі фото з фейсбук-сторінки Михайла Жаровського та стоп-кадру з ютуб-каналу «ITV media group»

У 2020 році фракція партії «Рівне разом» завела з собою у Рівненську міську раду священника Української православної церкви (московського патріархату) Михайла Жаровського. У попередньому скликанні Жаровський теж був депутатом, але від «Партії регіонів». Нещодавно священник подав декларації за 2021-2023 роки.

«Четверта влада» проаналізувала їх та помітила, що депутатові, маючи мінімальну зарплату, вдається утримувати трьох дітей, великий будинок та обслуговувати кросовер дружини преміум класу. Але найбільше нас здивувала не сама декларація, а відповіді міського обранця на наші запитання.

Жаровські та їхні доходи: задекларовані і незадекларовані

Михайло Жаровський – настоятель парафії храму Всіх волинських святих Української православної церкви (московського патріархату), що на вулиці Коновальця, 30 у Рівному. За даними аналітичної системи «YouControl», керує він релігійною організацією з 2003 року.

Депутат одружений та має трьох дітей: доньку Марію і синів Петра та Іларіона.

Місячний дохід священника за 2019-2022 роки був на рівні мінімальної зарплати.

У 2019 році він задекларував 58 тисяч гривень доходу за рік, у 2020 році – 73 тисячі 222 гривні, у 2022 році – 80 тисяч 409 гривень.

А у 2023 році Жаровський, якщо вірити його декларації, у церкві отримав взагалі менше тисячі доларів за рік – 34 тисячі 25 гривень.

Віктор Шакирзян та Михайло Жаровський під час виборчої кампанії 2020 року. Фото з особистої фейсбук-сторінки Михайла Жаровського

Дружина депутата Орися Жаровська працювала у дитячій міський лікарні Рівного. За даними з її фейсбук-сторінки, вона має медичну освіту. 

Її заробіток, за даними декларації чоловіка, був ще меншим: у 2020 році – 32 тисячі 155 гривень, у 2021 році – 29 тисяч 992 гривні, у 2022 році – 16 тисяч 797 гривень.

Дружина депутата Орися Жаровська. Фото з її фейсбук-сторінки

У 2022 році Орися Жаровська звільнилася та отримала 903 гривні від центру зайнятості. А також їй нараховували соцвиплати: 40 тисяч 865 гривень за 2022 рік, 22 тисячі 344 гривні за 2021 рік та 25 з половиною тисяч у 2020 році.

У декларації за 2023 рік в дружини – 935 гривень виплат від центру зайнятості та 752 гривні «інших доходів від банку».

Попри невисоку зарплату, жінка мала автівки та продавала їх. Наприклад, за 2021 рік депутат декларує дохід дружини від продажу двох автомобілів на загальну суму 800 тисяч гривень.

З квітня 2023 року Орися Жаровська стала директоркою будівельної фірми «Княгиня рівнебуд», яку ще у 2015 році заснував її чоловік Михайло Жаровський. Але заробітну плату нова директорка не отримувала, якщо вірити декларації депутата.

Ні інформації про цю фірму, ні прибутків від цієї фірми депутат не вказує у своїх деклараціях. До дружини цією фірмою керувала мама депутата – Зінаїда Григорівна Жаровська – та він сам. Місце реєстрації фірми у Рівному – вулиця Степана Дем’янчука, 37.

Крім того, дружина Орися з 2016 року є співзасновницею та бенефіціаркою обслуговуючого кооперативу «ЖБК Княжий», що займається організацією будівництва. Партнерами по фірмі є Владислав та Наталія Заліські з Клесова Сарненського району.

За даними сайту bild.ua, ЖБК «Княжий» продав 92 таунхауси на вулиці Степана Дем’янчука у Рівному (район радіозаводу).

За відеооглядом «Proxaus» житлового комплексу «Княжий» від 2017 року, цей ЖК – один з найбільших в Рівному, площею 3,6 гектара. Площа одного таунхауса – від 101 до 171 метра квадратного. Ціна від забудовника за квадрат – від 440 доларів США. За даними з фейсбук-сторінки ЖК «Княжий», продаж котеджів відбувався і в 2020 році.

ЖК «Княжий», реалізацією таунхаусів якого займався ЖБК «Княжий», що у співвласності дружини Михайла Жаровського Орисі. Фото з фейсбук-сторінки ЖК «Княжий»

У програмі з визначення номерів телефонів номер священника Жаровського має такі підписи: «Забуд. Княжий Дем’янчука Міша», «Строітєлі возлє Радіозавода», «Михайло Богданович забуд Дем’янчука Котеджи Священник», «Забудовник Миша Ривбуд Жаровский» та навіть «Завод Шакирізян».

Майно Жаровських 

Жаровський декларує, що має у селі Колоденці Корнинської громади 12 соток землі та житловий будинок на 191 квадрат.

Депутат також згадує у декларації будинок по сусідству зі своїм та землю під ним. Ця нерухомість належить його мамі Зінаїді Григорівній, депутат там реєструє своє місце проживання.

Мама депутата Зінаїда Жаровська, за даними аналітичної системи «YouControl», володіє ще сімома ділянками у громадах колишніх Гощанського, Корецького та Рівненського районів і однією у Рівному – на вулиці Дачній (біля Басівкутського озера), на якій зведено житловий будинок.

Депутат Жаровський з мамою та братом Романом (теж священнослужителем). Фото з фейсбук-сторінки Михайла Жаровського

8 березня 2024 року брат депутата Роман Жаровський зареєстрував на себе чотири садові ділянки по п’ять соток кожна в Обарові Городоцької громади.

Також на нього оформлена квартира у новобудові на Щасливому. У тому ж будинку квартиру має і батько депутата Жаровського Богдан Євгенович, священник церкви в Симонові Гощанського району.

Михайло Жаровський вручає своєму батькові Богдану Євгеновичу орден святого великомученика Пантелеймона від правлячого митрополита Варфоломія. Фото з фейсбук-сторінки Михайла Жаровського

На дружину Жаровського жодної нерухомості не оформили.

Проте у червні 2023 року на старшого сина Жаровського Петра оформили квартиру на 45 квадратів у ЖК «На Щасливому». Задекларована вартість – 1 мільйон 403 тисячі гривень або близько 38 тисяч доларів США. Будинок побудований у 2023 році.

У священника – жигуль і бус, у матушки – кросовери

За даними декларації, депутат має з 2004 року ВАЗ 21063 1987 року випуску та з 2017 року – «Renault Trafic» 2006 року випуску.

А от у дружини у 2020 році був «Mercedes-benz ML250CDI» 2013 року випуску. Вартість авта на дату придбання, за декларацією депутата, – 45 тисяч гривень.

Зараз кросовер «Mercedes-benz ML250CDI» коштує на сайтах продажу не менше 21 тисячі доларів. Ілюстраційне зображення із сайту auto.ria.com

Наступного року матушка Орися вже мала дві інші автівки: у листопаді набула у власність «Audi Q5» 2014 року за 15 тисяч гривень (за курсом того періоду це близько 550 доларів США), а через місяць – новенький «Volvo XC90» за 49 з половиною тисяч гривень, або приблизно 1 тисячу 800 доларів.

Тільки ціни на такі кросовери навіть зараз більші в десятки разів: «Audi Q5» коштує не менше 15 тисячі доларів, а такий «Volvo» – від 42 тисяч до 73 тисяч доларів США.

За 2022-2023 роки Жаровський декларує свого жигуля, буса і кросовер «Volvo» своєї дружини. Ілюстраційне зображення авта марки «Volvo XC90» 2021 року випуску із сайту auto.ria.com

У декларації за 2023 рік депутат, крім згаданої квартири сина Петра, вказує його електромобіль «Nissan LEAF» 2016 року випуску. Задекларована вартість – 302 тисячі 700 гривень, тобто приблизно 8 тисяч доларів США. На сайті auto.ria ціна такого авта коливається від 9 до 11 тисяч доларів США.

Старший син Жаровського Петро – 2001 року народження.

Нагадаємо, зарплата священника за всі роки декларування була на рівні мінімальної.

Посередині син депутата Жаровського Петро на випуску бакалаврів-правників Рівненського інституту Київського університету права у 2022 році. Фото із фейсбук-сторінки РІКУП

Заощадження сім’ї Жаровських

Депутат від початку декларування своїх доходів зазначає, що з дружиною у них є збереження готівкою у 150 тисяч гривень.

А от персонально у дружини за 2022 рік він декларує 750 з половиною тисяч гривень заощаджень. Припускаємо, що це кошти, які вона отримала від продажу автівок. Попри те, що у 22-літнього сина з’явилась у 2023 році квартира та автівка загальною вартістю на 1 мільйон 700 тисяч гривень, заощаджень у Жаровських не поменшало.

Священник УПЦ (МП) Михайло Жаровський. Фото з фейсбук-сторінки Михайла Жаровського

«Подам виправлену декларацію»

Як вдається виживати на мінімальну зарплату, чому він не вказав, що є власником будівельної фірми та чи отримує від неї дивіденди, як вдається дружині купувати майже щороку автомобілі та хто допоміг з покупкою квартири і авта синові, ми запитали безпосередньо у депутата-священника.

– За даними декларації за 2022 рік ви отримали від церкви зарплату на рівні мінімальної. Як вам вдається утримувати трьох дітей, будинок на таку зарплату?

– З великою любов’ю до вас, слава Богу, так і утримую, – відповів депутат Жаровський.

– А ви маєте, можливо, ще якісь доходи, крім зарплати у церкві?

– Дивіться, не уповноважений вам доповідати. При всій повазі до вас, не маю часу зараз розмовляти. Якщо пізніше, можемо говорити в присутності. Бо я не знаю, з ким я спілкуюся. Те, що ви предаставились, ще нічого мені не каже.

На цьому депутат від фракції «Рівне разом» перервав розмову та на зв’язок не вийшов, попри те, що журналістка надіслала йому копію свого журналістського посвідчення та усі запитання.

Через два дні Михайло Жаровський надіслав таке повідомлення:

«Дякую вам за проявлену до мене увагу через детальний аналіз моєї декларації. Я проаналізую поставлені вами запитання, у разі необхідності я подам виправлену декларацію у встановлений законом строк».


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте