Як депутати від «Рівне Разом» за рік покращили свій майновий стан

Зважаючи на порівняно низькі доходи, які рівненські обранці декларували собі під час депутатства, набуті раніше заощадження в сотнях тисячах доларів видавалися сумнівними. Схоже, депутати після наших матеріалів зробили висновки і їхні декларації за 2024 рік дещо змінилися.
Що нового у декларуванні «рівнеразомців» за 2024 рік – читайте в матеріалі. Інформацію про зміни в декларації секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна подамо окремо.
Дружина та син депутата-священника стали торгувати
– З великою любов’ю до вас, слава Богу, так і утримую, – відповів депутат Михайло Жаровський минулого року на наше запитання про те, як він на мінімальну заробітну плату утримував трьох дітей та великий будинок.
Те запитання ми поставили йому не просто так, адже його річний дохід за 2023 рік становив лишень 34 тисячі гривень. Дружина Орися, за деклараціями депутата, попри те, що вона вказана директоркою будівельної фірми «Княгиня рівнебуд», заробітків у 2023 році не мала.

Незважаючи на те, що у старшого сина священника – Петра у 2023 році з’явилась квартира «На Щасливому» та електромобіль загальною вартістю 1 мільйон 700 тисяч гривень, заощадження депутата і його дружини не зменшились ні на гривню.
Додамо, що доходів сина у декларації Михайло Жаровський не вказував, а Петро у 2022 році здобув ступінь бакалавра права в Рівненському інституті Київського університету права.
Після наших запитань депутату Жаровському про такі невідповідності між його доходами, заощадженнями та майном, яке набув його син, він подав виправлену декларацію. В ній депутат вказав, що його брат Роман та мама Зінаїда Григорівна подарували синові депутата відповідно 900 та 500 тисяч гривень.
Чи допоможуть такі виправлення пояснити активи, які набув син депутата, дізнаємось після завершення моніторингу способу життя Михайла Жаровського та його родини, яке проводить Національне агенство з питань запобігання корупції.
НАЗК розпочало перевірку щодо можливої невідповідності рівня життя задекларованим майну і одержаними доходами депутата Рівненської міської ради після виходу матеріалу «Четвертої влади».
Також лише після наших зауважень депутат почав вказувати в декларації інформацію про будівельні фірми, якими володіють Жаровські.
У 2024 році настоятель парафії храму Всіх волинських святих Української православної церкви (московського патріархату) Михайло Жаровський у церкві заробив майже 94 тисячі гривень. Тобто, нараховували йому в середньому по 7 тисяч 833 гривні в місяць.
Дружина депутата 4 вересня 2024 року зареєструвалась підприємицею та наторгувала 1 мільйон 160 тисяч гривень. Вказала основний вид діяльності «Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього».
Сина Петра депутат Жаровський в декларацію за 2024 рік вже не вносив. Однак ми помітили, що Петро став підприємцем в той самий день, як і його мама Орися, з такими ж видами діяльності.
Нагадаємо, навчався син священника на юриста в Рівненському інституті Київського університету права. На сайті пошуку абітурієнтів, Петро Жаровський був у списку тих, кого зарахували на контрактну форму навчання для здобуття ступеня магістра до того ж університету.
Ми запитала депутата, як дружині за чотири місяці вдалось так вдало почати свій бізнес, чи був у неї попередній досвід в торгівлі та де знаходяться можливі магазини дружини та сина. Депутат сказав, що говорити по телефону не може, запитання у месенджері прочитав, але не відповів.
Депутатка-ріелторка стала офіційно більше заробляти
Депутатка Катерина Марчук за 2024 рік заробила як підприємиця 1 мільйон 767 тисяч 165 гривень. Це у чотири з половиною рази більше, ніж у 2023 році, та на 700 тисяч більше, ніж за 2020-2023 роки разом. Крім того, Катерина отримувала соціальні виплати, а також продала нерухомість за 385 тисяч 595 гривень.
Нагадаємо, Катерина Марчук разом з чоловіком Сергієм з 2015 року мають агентство нерухомості «Рівненська оселя». Сергій Марчук нині керує комунальним підприємством, що займається вивезенням сміття. За 2024 рік йому там нарахували 579 тисяч 770 гривень зарплати. В середньому це по 48 тисяч гривень щомісяця до відрахування податків.
Із задекларованої нерухомості у Марчуків лише квартира на 94 квадратних метри, в якій вони проживають з 2021 року. Власник – Сергій Марчук.
Депутатка вже не вказувала у декларації частку на батьківську квартиру та 11 соток землі, яка була у неї на правах суперфіцію у попередній декларації.
Катерина Марчук збільшила свої готівкові доларові заощадження з 10-ти до 18 тисяч, на рахунок в банку поклала ще 200 тисяч гривень. В чоловіка Сергія заощадження, порівняно з 2023-м, не змінились: 2 мільйони 300 тисяч гривень та 12 з половиною тисяч доларів США.

Їздить депутатка з 2022 року на «Jaguar F-pace», крім того, з 2023 року з чоловіком користуються автівкою «Mercedes-Benz GLS-450» 2018 року випуску. Авто записане на Павла Довганича. Чоловік з таким іменем – ріелтор та директор філії у «Рівненській оселі».
Чим Катерина Марчук може пояснити свій підприємницький успіх у 2024 році та чи пов’язано це зі зростанням вартості її послуг чи кількості клієнтів, ми хотіли запитати безпосередньо депутатку.
Але вона сказала, що не спілкується з «Четвертою владою» через нашу «недоцільність і несуб’єктивність» (Що?! – Ред.).
На запитання у месенджері пізно ввечері відписала, що вона коментує всім, окрім нас. Але у манері досвідченої рієлторки та активної депутатки постскриптум написала та дала «безплатну пораду»:
– єОселя, шкода вас – дам підказку і заощаджу ваш час. Навчіться писати без граматичних помилок – ви ж журналіст. The end. (Зробила помилку депутатка, назвавши журналістку в чоловічому роді – Ред.).
Що конкретно депутатка мала на увазі – невідомо. «єОселя» – це державна програма доступного кредитування житла, яка передбачає отримання кредиту на купівлю квартири в багатоквартирному будинку чи приватного будинку під відсоткову ставку від 3% до 7% річних (для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогів, науковців та членів їхніх сімей).
Про попередні задекларовані доходи депутатки читайте в матеріалі: Депутатка на «Ягуарі»: про майно та доходи Катерини Марчук з фракції «Рівне разом»
Чоловік голови партії «Рівне Разом» став офіційно працювати на Куриса
Голова партії і однойменної фракції «Рівне разом» у Рівненській міській раді Світлана Марчук на роботу нікуди не влаштувалась. Принаймні офіційних доходів у її декларації за 2024 рік так і не з’явилось.
Її чоловік Андрій Марчук попередній рік, як підприємець, переважно надавав «інші індивідуальні послуги». З вересня 2024 року основним видом діяльності вказав здачу майна в оренду. Не відомо, чи саме це вплинуло на зменшення його доходів, але за 2024 рік його дохід підприємця склав 1 мільйон 970 тисяч 700 гривень. Попереднього, 2023-го року, його заробітки становили більше 5 мільйонів гривень.
Більше про те, що означали «інші індивідуальні послуги» та майно депутатки Світлани Марчук можна переглянути в матеріалі Безробітна із сотнею тисяч доларів готівки: про статки рівненської депутатки Світлани Марчук.
Але найцікавіше, чоловік Світлани Марчук, попри успішну підприємницьку діяльність, за даними декларації влаштувався у 2024 році на роботу в ТОВ «Хеппі. Молл». За той рік Андрію Марчуку нарахували там 130 тисяч 652 гривні доходу. Тобто, якщо він там працював увесь рік, то в середньому йому нараховували по 10 тисяч 890 гривень в місяць.
Товариство «Хеппі. Молл» належить забудовнику «На Щасливому» Роману Курису та його дружині Олені. А ще – воно має статус критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. А директор «Хеппі. Молл» Тарас Максименко та співвласник Роман Курис – заброньовані від мобілізації.
За інформацією від наших джерел, які мають доступ до системи «Оберіг», Андрій Григорович Марчук 1975 року народження перебуває на спеціальному обліку.
На спеціальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані, заброньовані за центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час.
Готівкові заощадження депутатки не змінились: вона так і зберігає 125 тисяч доларів США та 400 тисяч гривень. В чоловіка Світлани збільшилось гривень на 1 мільйон та на кінець 2024 року складають 3 мільйони 800 тисяч гривень. Доларові заощадження не змінились – 107 з половиною тисяч.

В декларації за 2024 рік Світлани Марчук у чоловіка додалось до чотирьох ділянок ще сім: дві, право на які виникло у 2020 році, та п’ять – у 2024 році.
Вся земля чоловіка знаходиться у селах Дермань Перша і Дермань Друга. Частину цієї землі Андрій Марчук здає в оренду. В Дермані Першій у 2024 році в чоловіка Світлани Марчук виникло право на житловий будинок, площею 73 метри квадратних.
Нагадаємо, минулого року, коли ми запитали у депутатки, чому вона не задекларувала землю чоловіка в Дермані Першій, право на яке у нього виникло у 2020 році, вона сказала, що то не його земля.
Депутатка перестала зазначати в декларації сина, як члена сім’ї.
Світлана Марчук говорити по телефону не схотіла, сказала, що зараз працює. На запитання не відреагувала, хоч і просила їх скинути в телеграмі, але прочитала. Ми поцікавились у депутатки щодо роботи чоловіка в ТОВ «Хеппі. Молл» та ймовірного бронювання від цього підприємства, також уточнили підставу набуття землі і будинку її чоловіком в 2024 році.
Ми надіслали уточнюючий запит в ТЦК та СП щодо ймовірного бронювання Андрія Марчука. Мобільного номера телефону пана Андрія, щоб уточнити про бронювання та набуту нерухомість у 2024 році, ніде знайти не вдалось.
Депутат-земельник став успішним торговцем
Святослав Стельмащук довгий час працював у Головному управлінні Держгеокадастру у Рівненській області. Однак в рік повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави він звільнився. А в лютому 2023 року зареєструвався приватним підприємцем. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Нагадаємо, дружина депутата Анна-Анастасія готує та продає кондитерські вироби під брендом «Emily», зареєстрована підприємицею і заснувала у 2023 році товариство «Кондитерська «Емілі».

Два останні роки депутат декларує дохід підприємця: 2 мільйони 65 тисяч гривень у 2024 році, 1 мільйон 477 тисяч гривень – у 2023-му.
Минулого року Святослав Стельмащук продав нерухоме майно за 760 тисяч гривень. Зважаючи на те, що в декларації за 2024 рік зникла інформація про 13 соток землі, яку Стельмащук набув у грудні 2023 року, ймовірно, він продав землю.
Дружина депутата минулого року отримала дохід від підприємницької діяльності 5 мільйонів 608 тисяч гривень та 10 тисяч гривень соцвиплат.
Кондитерська «Емілі» у 2024 році отримала всього лише 8 тисяч 900 гривень прибутку. За даними OpenData, на кондитерській немає жодного офіційного працівника.
Нагадаємо, Анна-Анастасія викупила без конкурсу землю у Рівненської громади та на місці зупинки для громадського транспорту по Соборній, 277 побудувала торгівельні точки та зупинку.

Депутат пише в декларації, що орендує частину торгового комплексу у свого тестя-бізнесмена Євгена Римчука, площею 106 квадратних метрів. Крім того, знімає офіс в Едуарда Назарука – брата колишнього заступника начальника УСБУ в Рівненській області Олега Назарука. Ця нерухомість у власності ТОВ «Рентбудсервіс».
Товариство, нагадаємо, викупило «Будинок побуту» і зараз належить Андрію Давидюку та його матері Ніні Давидюк, Олегу Назаруку і його доньці Анні Назарук.
Анна-Анастасія Стельмащук для своїх кафе-бутіків «Emily» орендує торговельну площу в ТОВ «Хеппі. Молл» через Ірину Щербатюк – 20 квадратних метрів, а також частину тамбуру в ТОВ «Фірма-Одяг» (площею 1,5 кв.м) і тимчасову споруду, площею 4 квадрати у ТОВ «Фор Логістик Плюс». Останні два товариства належать Олександру Оверчуку, директору ТРЦ «Злата Плаза».
Вперше за період декларування Святослав Стельмащук показав готівкові збереження – 650 тисяч гривень. Своїй дружині Стельмащук готівкою вказує 26 тисяч доларів США та 1 мільйон 600 тисяч гривень.
Ми хотіли запитати у депутата, яку землю він продав за 760 тисяч гривень, що це за торговельний комплекс, де він орендує 106 квадратів у свого тестя, та чим, зрештою, займається після звільнення з державної служби. По телефону він відповів, що «там все написано», а з нами поки що він не має змоги спілкуватись. Запитання прочитав, однак не відповів.
Нагадаємо, що тесть Стельмащука Євген Римчук в 2023 році збирався реконструювати торговий комплекс «Форт», що на Млинівській біля «Луцького кільця» під торговий центр та квартири.
Він викупив дві ділянки у товариша Стельмащука Леоніда Ткачука, які знаходяться поряд з торговим комплексом. Ткачук, в свою чергу, їх придбав без конкурсу у міста Рівне: за майже півтори сотки у бюджет пішло 23 тисячі гривень. Римчук змінив цільове призначення землі з «під мережі» на «для будівництва».
Депутат-комунальник
Після обрання депутатом Рівненської міської ради Сергій Рибачок з бізнесу подався, в березні 2023 року, ще керувати комунальним підприємством «Рівненське міське бюро технічної інвентаризації» Рівненської міської ради.
Як підприємець він в 2020 році отримав доходу 780 тисяч 977 гривень, в 2021 році – 803 тисячі, в 2022 році – нічого, в 2023 році – 524 тисячі 466 гривень. Основний вид діяльності – консультування з питань комерційної діяльності та управління.
Нині основні доходи Рибачка – заробітна плата в «РМБТІ», де за 2024 рік йому нарахували 612 тисяч 457 гривень. Тобто, в середньому це по 51 тисячі гривень до відрахування податків.
Дохід підприємця за попередній рік він декларує у розмірі 360 тисяч гривень, пенсійні виплати 35 тисяч 320 гривень.

Дружина депутата Тетяна працює у теплопостачальному акціонерному товаристві «Еско-Рівне», що на 90 відсотків належить громаді Рівного через КП «Міськсвітло» та КП «Спецкомбінат-ритуальна служба». Прийшла Тетяна Рибачок в цю фірму у 2022 році, тобто – після обрання її чоловіка депутатом. В 2024 році там їй нарахували 379 з половиною тисяч гривень зарплати.
Готівка в євро та доларах подружжя Рибачків залишилась без змін: 172 тисячі доларів США, 156 тисяч євро – у депутата, та 34 тисячі доларів і 29 тисяч євро – у дружини. З гривневих заощаджень депутат витратив 50 тисяч гривень, дружина ж додала 10 тисяч.
Сергій Рибачок за відомим нам номером телефону не відповів. Запитання про те, які свої ключові досягнення, як керівника БТІ у 2024 році він може назвати – у месенджері прочитав, однак нічого не відписав. Уточнити в нього про зазначений дохід за 2022 рік від військової частини А7367 теж не змогли.
Пригадати, чому ми вважаємо походження готівки депутата Рибачка сумнівними можна у матеріалі: Від «Свободи» до «Рівне Разом»: мільйони ексголови ОДА та депутата Рівнеради Сергія Рибачка
Найбідніший депутат – нещодавно звільнений посадовець
В лютому 2025 року звільнився заступник начальника управління освіти Василь Харковець. Він же – депутат міської ради від партії «Рівне Разом».
За 2024 рік Харковцю нарахували в управлінні освіти 464 тисячі 790 гривень, за майже 2 місяці 2025 року – 134 тисячі 795 гривень. Також він отримав за 2024 рік 111 з половиною тисяч гривень пенсії.

Депутат Харковець ніколи не декларував автомобіль у власності. Водночас його та дружину штрафували за порушення правил дорожнього руху. Як пояснив Василь Харковець нашій журналістці минулого року, він користується автівками доньки чи зятя, а не декларує, бо вважає, що не це необов’язково. На сесію тоді він, як сам сказав, прийшов пішки з Обарова.
За відкритими даними, автомобілі є лише в доньки Ірини: з листопада 2023 року – «Mercedes-benz CLA250» 2017 року випуску, а червня 2024 року – BMW X3 2017 року. Нагадаємо, донька Ірина Демська – підприємиця, торгує одягом. Має будинок та дві ділянки в Обарові та ще землю в Городку.
Ми набрали Василя Харковця за відомим нам номером телефону, дзвінок він проігнорував. На запитання в месенджері, чим зараз займається та чи може прокоментувати його ймовірне працевлаштування у фірму будівельника Юрія Фалка, про що писали в анонімному телеграм-каналі, відписав так:
«Нічим, на пенсії».
Дивіться також: Депутат від «Рівне Разом» каже, що ходить пішки, а поліція штрафує його як водія
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».
Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали Сили оборони і хочете підтримати рівненських журналістів-розслідувачів будь-якою сумою:
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці, вотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти