Рівнянин занурився в Устю: що з того вийшло (фото)

Рівнянин Андрій Рудич занурився в Устю. Правда, змушений був одягнути водолазний костюм, щоб не ризикувати здоров'ям. Акцію провели еко активісти аби привернути увагу до однієї із найболючіших проблем міста – брудних водойм.

Рівненські активісти із ГО «Екоклуб» долучилися до Міжнародної акції на захист річок Big Jump від Всесвітнього фонду природи в Україні.

Мета акції – привернути увагу до важливості захисту річок. За її умовами, потрібно зафіксувати стрибок у річку та викласти фото чи відео стрибка у соцмережі із двома хештегами: #BigJump та #WWFUA. 

За словами прес-секретарки ГО «Екоклуб» Інни Мулявки, такими фото організація намагається привернути увагу місцевої та державної влади, та й частково міжнародних спільнот. 

 – Ми хотіли показати на фоні інших красивих фото, цвілу і брудну Устю, в якій можна купатися лише так, – каже Інна Мулявка

Ще в березні представники Екоклубу виявили 12 несанкціонованих стоків. Тоді ж мер Рівного Володимир Хомко пообіцяв затомпонувати всі знайдені труби. Проте, за словами членів громадської організації, з того часу провели кілька комісій та подивились одну трубу. 

Ми зателефонували до міського голови Володимира Хомка, аби дізнатися чому майже нічого не зроблено.

– Це потрібно робити, але це нічого не дасть, адже при сильній зливі вся фекальна каналізація потрапить в Устю. 

Попри оптимістичні наміри екоклубівців щодо порятунку річки, місцевий архітектор Дмитро Котляров фактично поділяє скептицизм міського голови, що це малореально. Адже у Рівному відсутня роздільна каналізація. Тобто побутові відходи, які мали б іти на очисні споруди, опиняються в Усті. 

За даними Рівненського обласного лабораторного центру, у семи водоймах на Рівненщині виявили кишкову паличку. А найбрудніша водойма області – Басів Кут – покрилася цвіллю і засмерділася.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)