Рівнянин занурився в Устю: що з того вийшло (фото)
Рівнянин Андрій Рудич занурився в Устю. Правда, змушений був одягнути водолазний костюм, щоб не ризикувати здоров'ям. Акцію провели еко активісти аби привернути увагу до однієї із найболючіших проблем міста – брудних водойм.
Рівненські активісти із ГО «Екоклуб» долучилися до Міжнародної акції на захист річок Big Jump від Всесвітнього фонду природи в Україні.
Мета акції – привернути увагу до важливості захисту річок. За її умовами, потрібно зафіксувати стрибок у річку та викласти фото чи відео стрибка у соцмережі із двома хештегами: #BigJump та #WWFUA.
За словами прес-секретарки ГО «Екоклуб» Інни Мулявки, такими фото організація намагається привернути увагу місцевої та державної влади, та й частково міжнародних спільнот.
– Ми хотіли показати на фоні інших красивих фото, цвілу і брудну Устю, в якій можна купатися лише так, – каже Інна Мулявка.
Ще в березні представники Екоклубу виявили 12 несанкціонованих стоків. Тоді ж мер Рівного Володимир Хомко пообіцяв затомпонувати всі знайдені труби. Проте, за словами членів громадської організації, з того часу провели кілька комісій та подивились одну трубу.
Ми зателефонували до міського голови Володимира Хомка, аби дізнатися чому майже нічого не зроблено.
– Це потрібно робити, але це нічого не дасть, адже при сильній зливі вся фекальна каналізація потрапить в Устю.
Попри оптимістичні наміри екоклубівців щодо порятунку річки, місцевий архітектор Дмитро Котляров фактично поділяє скептицизм міського голови, що це малореально. Адже у Рівному відсутня роздільна каналізація. Тобто побутові відходи, які мали б іти на очисні споруди, опиняються в Усті.
За даними Рівненського обласного лабораторного центру, у семи водоймах на Рівненщині виявили кишкову паличку. А найбрудніша водойма області – Басів Кут – покрилася цвіллю і засмерділася.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти