Знайдені труби в Усті закриють, – мер Рівного

Володимир Хомко пообіцяв, що каналізаційні труби, якими в Устю потрапляють неочищені стоки, закриють.
Джерело
«Четверта влада»

Міський голова Рівного Володимир Хомко пообіцяв закрити всі несанкціоновані труби біля річки Усті, які виявили громадські активісти. Про дотримання інших вимог щодо очищення річки – поки ні слова.

На початку березня «Екоклуб» знайшов 12 несанкціонованих труб, з яких у річку Устя потрапляли неочищені стоки. Тоді ж керівник ГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк звернувся у міську раду із петицією з такими вимогами:

  1. Негайно тампонувати труби позначені на карті, яку створив «Екоклуб» та представити публічний звіт про виконані роботи.
  2. Припинити виділення земельних ділянок під забудову, що не мають каналізації. 
  3. Створити робочу групу зі збереження Усті із числа депутатів міської ради, службовців, науковців та представників громадськості та розробити до кінця 2018 року план заходів з перетворення річки Усті на чисту та безпечну водойму.
  4. Забезпечити дотримання природоохоронних вимог у заплаві річки Устя.

. Міська влада відповіла на петицію, що питання нині вивчають.

Чи вдасться цього разу затомпонувати труби в Усті?
Чи вдасться цього разу затомпонувати труби в Усті?

До вирішення проблеми долучилося і об'єднання громадських організацій «Рада Реформ Рівного». У зверненні до міської ради та міського голови Володимира Хомка об'єднання вимагає відреагувати на всі пункти, зазначені у згаданій вище петиції.

Довго на реакцію меру чекати не довелось. На сесії Рівненської міської ради, яка відбулася 19 квітня, Володимир Хомко пообіцяв вирішити одну з озвучених проблем за короткий термін. 

– В понеділок ми організуємо бригаду, яка поїде з Вами тампонувати труби. Але за десять днів там з’являться нові, я це гарантую, –  пообіцяв Володимир Хомко.

Проблеми із водоймою розпочались ще кілька років тому. У 2013 році фахівці виявили у водоймі перевищення допустимих норм забруднення. Екологи пояснювали, що ймовірно у річку потрапляла вода після господарського користування і каналізаційні стоки. Нині річка фактично перетворюється у септик, як і прилегле водосховище Басів Кут.

Маленький рівнянин Марко запрошує на загальноміське прибирання Усті, яке відбудеться у суботу, 21 квітня.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

20 квітня 2018 в 14:17
1
А мер нічого не сказав про штрафи для тих, хто привів ці труби?