Рівнянин, який незаконно перевіз до Польщі актора зі «Сватів», отримав «умовне» покарання

Рівнянин Олександр Ступницький (перший праворуч) отримав судимість за те, що з червня 2022 року по березень 2023-го незаконно переправив до Польщі одинадцятьох військовозобов’язаних чоловіків. Серед ухилянтів – київський актор, тамада й викладач акторської майстерності Денис Шепотинник (у центрі колажу)
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влада Мартинчука) з власного фото та з фейсбук-сторінки «Human Studio»

«Свою вину визнаю повністю, розкаююсь у вчиненому, більше такого не повториться. Прошу суд суворо не карати», – попросив рівненський підприємець Олександр Ступницький, обвинувачений у незаконному перевезенні одинадцятьох ухилянтів до Польщі. Серед втікачів був і актор з серіалу «Свати-5» Денис Шепотинник.

Суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін почув Ступницького і звільнив його від відбування покарання – з дворічним випробувальним терміном.

Пригадуємо, що це за історія, розповідаємо деталі вироку й трохи про нинішнє життя Дениса Шепотинника.

Довірливий волонтер, якого обманули

Справу розглядав Рівненський міський суд з 3 січня 2024 року. Олександру Ступницькому загрожувало позбавлення волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Прокуратура обвинувачувала його за частинами 1 і 2 статті 332 Кримінального кодексу (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Обвинувачений Олександр Ступницький (стоїть) вчергове кається у вчиненому й просить суд суворо його не карати. Поруч із ним – його адвокат Ігор Кухарук. Фото від 24 вересня 2024 року

Під час розгляду справи Олександр Ступницький намагався переконати суд у тому, що одинадцять військовозобов’язаних чоловіків, яким він допоміг виїхати з України за допомогою фіктивних трудових договорів і системи «Шлях», насправді його обманули.

Прокурор Рівненської обласної прокуратури Олександр Полюхович на засіданні 28 травня 2024 року. Саме він представляв сторону обвинувачення

Адвокат Ігор Кухарук казав, що Олександр Ступницький нібито регулярно займається волонтерською діяльністю і навіть отримав грамоту від благодійного фонду. Назву цього фонду на жодному із засідань так ніхто і не назвав, а сам Ступницький у розмові з журналісткою відмовився сказати, що це за організація.

Адвокат Ігор Кухарук (у сірому піджаку) на засіданні 20 лютого 2024 року

Також 134 тисячі гривень внесеної застави Олександр Ступницький нібито добровільно перерахував на спеціальний рахунок підтримки ЗСУ. Водночас обвинувачений переконував суд, що він допомагав ухилянтам безоплатно – мовляв, вони їхали до Польщі за автомобілями як волонтери. Чи повернулися назад, він не цікавився – «їх не контролював».

Речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська повідомила, що «під час досудового розслідування не встановлено фактів “оплати” за незаконне переправлення громадянина через державний кордон України».

Судимість є, покарання немає

Суддя Святослав Рогозін 25 вересня 2024 року оголосив вирок Ступницькому, за яким чоловік фактично не поніс реальної кримінальної відповідальності за системно вчинений злочин.

Суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін на засіданні 28 травня 2024 року

– Суд ухвалив Ступницького Олександра Віталійовича визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1 і 2 статті 332 Кримінального кодексу України і… визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років з позбавленням права займати адміністративно-розпорядчі посади чи займатися господарською діяльністю у сфері перевезень на один рік.

На підставі статті 75 Кримінального кодексу звільнити Ступницького Олександра від відбування покарання з випробувальним строком два роки, – оголосив суддя Святослав Рогозін.

На час випробувального терміну суддя зобов’язав Олександра Ступницького не виїжджати з України без погодження з органами пробації, повідомляти ці органи про зміни місця проживання, роботи чи навчання, періодично з’являтися туди для реєстрації. Початок відбування покарання рахувати з дати ухвалення вироку.

Після 25 вересня 2026 року Олександр Ступницький буде вільний від вказаних обмежень.

Момент оголошення вироку Олександру Ступницькому 25 вересня 2024 року

У сторін є тридцять днів на оскарження вироку до Рівненського апеляційного суду. Після закінчення строку подання апеляції, якщо її не подадуть, або ж після ухвалення рішення апеляційною інстанцією, якщо подадуть, вирок набуде чинності.

Речові докази повертають Ступницькому

За цим же вироком, правоохоронці мають повернути Олександру Ступницькому вилучені й зареєстровані речовими доказами наступні речі:

  • «1 тисячу 240 доларів США, 1 тисячу 60 євро, 11 тисяч 100 польських злотих»;
  • «пристрій, зовні схожий на пістолет з маркуванням “Retay 84FS” 9 мм та набої в кількості 3 штуки»;
  • «два блокноти з чорновими записами, мобільний телефон марки “Xiaomi”, дві флешки, два ноутбуки “Lenovo”».

Вирок ніхто не коментує

Ми запитали у сторін, чи саме такого вироку вони чекали й чи будуть його оскаржувати. Обидві сторони уникли відповіді.

– Більш детальну інформацію зможу надати після отримання нами повного тексту вироку, з’ясування всіх обставин, викладених у вироку, й коли буде надана оцінка законності (вироку. – Авт.). Прокурорам на це дається тридцять днів, – сказав прокурор Олександр Полюхович.

– Ми ж не бачили повного тексту. Нічого не можемо сказати, – відповів адвокат Ігор Кухарук.

Актор проросійського серіалу

Коли прокурор під час засідань читав обвинувальний акт, він називав імена та персональні дані військовозобов’язаних чоловіків, які втекли з України за сприяння Олександра Ступницького.

Серед них, як ми з’ясували, – колишній киянин, актор, ведучий весіль, а нині – засновник і викладач варшавської студії акторського мистецтва «Human Studio» Денис Шепотинник.

У 2011 році Денис Шепотинник знявся в п’ятому сезоні серіалу «Свати» у ролі Кирила Арсентьєва. Скрин з Youtube

З березня по вересень 2022 року на фейсбук-сторінці студії – свою особисту Денис Шепотинник припинив оновлювати на початку 2022 року – чоловік публікував повідомлення про свою волонтерську діяльність. То він збирав і відправляв продуктові набори фурами, то нібито розбирав завали в Гостомелі й мав якісь «свої справи» в Ірпені під Києвом.

Це скрин повідомлення від 23 червня 2022 року з фейсбук-сторінки «Human Studio». «Репост звітності нашої роботи! Гордість переповнює! “312 342 зібраних продуктових наборів за попередні два місяці і один тиждень… Це кожен сотий українець зараз отримав продуктовий набір, зібраний руцями волонтерів GoodWill WasGood»… Разом до перемоги!!!», – підписав Денис Шепотинник своє фото

Уже 6 жовтня 2022 року він писав інакше та російською: «У кожного свої цінності у житті. Це нормально! Ми різні! Але завжди вірив і знав, що сім’я – найважливіше. Інше – порох. Війна гостро це демонструє. Важливіше за сім’ю нема нічого! Тому це так важко».

З повідомлення прокурора, Денис Шепотинник перетнув україно-польський кордон 25 листопада 2022 року. Із соцмереж зрозуміло, що у Варшаві на нього чекала вагітна дружина з малолітнім сином.

У червні 2023-го Денис Шепотинник повідомив, що став викладачем акторської майстерності у варшавській філії академії «Квадрат». У березні 2024 року відкрив власну студію.

Колишній киянин, а нині – мешканець Варшави, актор, артист естради, ведучий, викладач і військовозобов’язаний українець Денис Шепотинник. Фото з фейсбук-сторінки «Human Studio» від 29 березня 2024 року

Журналістка «Четвертої влади» у травні 2024 року написала Денису Шепотиннику в особистий та студійний інстаграм-профілі. Просила поговорити на засадах анонімності. Після цього Денис Шепотинник видалив свій профіль, а студійний має лише три дописи й востаннє оновлювався 8 травня 2024 року.

Також ми не отримали відповіді на лист на електронну адресу, яка вказана на студійній фейсбук-сторінці і повністю співзвучна з ім’ям Дениса Шепотинника.

За номером студійного телефону у гуглі відповіла колишня адміністраторка студії, що назвалася Анастасією. Жінка підтвердила: Денис Шепотинник дійсно у Польщі, заснував студію і там викладає. Дати його актуальний номер телефону чи якусь іншу інформацію про студію навідріз відмовилася. Жоден із українських номерів Дениса Шепотинника, які ми знайшли, більше не існує та не обслуговується.


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, скільки можете на волонтерську монобанку для збору на автомобіль у підрозділ ЗСУ, де служить рівненський громадський діяч Зураб Кантарія.

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» 20-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте