Що НЕ можна дарувати дітям у лікарнях та інтернатах
Згідно з даними Міністерства соціальної політики на 2017-й рік, в українських інтернатах є понад 106 тисяч дітей, з них 7,7% не мають жодного з батьків. Люди часто піклуються про вихованців таких закладів із нагоди свят: Новий рік, святий Миколай, День захисту прав дітей тощо.
Однак доброта має бути розсудлива. Волонтери та ЗМІ звертають увагу, які подарунки не бажано приносити у дитячі будинки, будинки для літніх людей тощо.
Щороку в бюджет України закладають до 10 мільярдів гривень на інтернатні заклади. Це в середньому 10 тисяч гривень на дитину в місяць. Лише 15% з цієї суми – на одяг та їжу для вихованців. Решта – на зарплатні працівників, комунальні послуги закладів та інше. Тобто більшість грошей витрачають на утримання інтернатів, а не дітей.
Подарунки-шкідники
Мандарини та солодощі – найбільш популярний, але найбільш шкідливий подарунок, вважає керівниця Благодійного фонду «Скарбниця надії» Мар'яна Рева. Її фонд опікується дітьми в інтернатах та дітьми з онкозахворюваннями. Окрім цього, Мар'яна навідується у заклади для людей похилого віку та психоневрологічні лікарні.
Вона радить, що слід і не варто дарувати, і розповідає історію, яка нещодавно з нею трапилась:
– Ми тиждень спілкувались з однією дівчиною, вона обіцяла купити ліки «Зарсіо» для дітей в онкогематологію на суму близько 50 тисяч гривень. Ці ліки закінчуються в аптеках, ми просили потримати їх в резерві.
– Коли дівчина побачила, що треба буде купувати ліки в трьох аптеках, вона написала мені на вайбер, що це дуже проблемно і вона краще купить діточкам іграшки на Миколайчика. Як пояснити людині, що, коли в дитини лейкоцити 0,5 та навіть і 1,5, жодна іграшка в світі не принесе їй радості? – пише Мар'яна.
Мар'яна Рева також радить не приносити дітям в онковідділення мандарини. Мовляв, через мандарини та солодощі діти отруюються, мають діарею, блюють, розповідає комунікаційниця благодійної організації «Надія і житло для дітей» Дарія Байрак.
Не варто дарувати дітям у сиротинці подарунки «ні за що», каже Мар'яна Рева. Вона вважає, що через це у дітей формується споживацька психологія: «я сирота, мені всі винні».
Буває, що діти замовляють собі дорогі подарунки, розповідає Дарія Байрак. Вони не знають вартості цих речей, бо живуть ізольовано.
Коли дитина губить або розбиває, наприклад, телефон або ноутбук, вона це не сприймає як велику втрату, спрацьовує підхід «я попрошу і мені ще куплять». Крім того, хтось повинен платити за мобільний зв’язок. У дітей грошей немає, а в інтернатах не передбачені такі витрати.
Також діти не розуміють загроз, які несе інтернет. З іншого боку, інтернет, телефон, комп'ютер – це засоби виходу у зовнішній світ та елементи сучасних технологій.
Потрібні подарунки
Якщо ви хочете принести подарунки до лікарні, Мар'яна Рева радить дарувати передовсім обладнання, на нього у батьків не вистачає коштів, а воно необхідне завжди. Також корисним подарунком будуть медикаменти та постіль.
В дитячих будинках потрібен спортивний інвентар: м'ячі, тенісні столи, сітки для волейболу, каже волонтерка. Також важливі речі, які займають у дітей вільний час: різні матеріали для творчості, набори вишивки, пазли. Благодійниця каже, що подарунки-іграшки мають бути корисні, розвивати творчі навчики дитини або допомагати об'єднуватися з іншими дітьми.
Окрім цього, закладам потрібні побутові речі. Це сушарки для одягу, шкарпетки, нижня білизна, фени, постіль, тюль та багато іншого. Мар'яна Рева дала нам список, який склала на основі потреб центрів та лікарень. З ним ви можете ознайомитись наприкінці матеріалу.
Дарія Байрак радить оплатити лікування дітей у стоматолога. Це важливий подарунок, бо зазвичай у інтернатах діти мають проблеми із зубами. Також можна оплатити репетитора для підготовки до ЗНО.
Цінним подарунком буде також «Пакет випускника» – сковорідка, каструля, постільна білизна. Вони стануть у пригоді тим, хто за кілька місяців полишить інтернат.
Мар'яна Рева каже, що більше підтримки потребують сім'ї, які вже всиновили дитину.
– В нас в Рівному є сім'я, яка всиновила дівчинку з ВІЛ. На лікування дитини потрібно багато грошей. Такі сім'ї треба підтримувати матеріально. А просто везти подарунки в сиротинці... Долю дитини ми цим не змінюємо, а тільки погіршуємо, – вважає благодійниця.
Дарія Байрак також каже, що можна допомогти центрам, які підтримують сім'ї, або допомогти матеріально власне родині, яка мусила віддати дитину жити в інтернаті.
Натомість цукерки, сухофрукти та мандарини можна дарувати літнім людям, каже Мар'яна Рева. Вони дуже радіють солодощам. Тільки бажано, щоб солодощі були шоколадні, м'які, адже літні люди мають проблеми із зубами. Також в центри, які доглядають за людьми похилого віку, постійно потрібні підгузки.
Як дарувати подарунки
«По той бік новин» пише, що часто подарунки в інтернатах – це бартер. В обмін на подарунки діти мають розповісти віршик чи запівати пісню. Часто дітей змушують давати по 10-15 концертів за тиждень. Через це вони втрачають відчуття свята.
Засновниця Благодійної організації «Дарунок» Марія Ясинчук також опікується вихованцями інтернатів. Найчастіше буває у Ясининицькому навчально- реабілітаційний центрі, Вербській санаторній школі, Тучинському навчально-реабілітаційному центрі, Клеванській спеціальній школі та у Рівненському обласному центрі для реабілітації дітей з ураженнями нервової системи.
– Якщо ви їдете до дітей, купіть книжку, розмальовку, фломастери, посуд, кофтинку, штани, а ще краще – зубну щітку, носочки, трусики, мило. Дівчата старшого віку подякують вам за засоби гігієни. Не надто святковий набір? Так, але він потрібний, не дай вам Боже знати, наскільки, – пише Марія.
Волонтерка радить познайомитись із дитиною. Говорити з нею просто та доступно. Поцікавитись про її настрій. І ніколи не обіймати дитину першим, поки вона сама не захоче.
Дарія Байрак вважає, що люди, які приїжджають у дитбудинки раз на рік перед святами, для дитині не цінні. Це люди, які тішать своє его. Маленькі діти сподіваються, що їх усиновлять, але люди приїжджають один раз і більше ніколи не з'являються. Це може травмувати дитину, наприклад, спричинити розлад прив’язаності.
Варто розуміти, що до інтернату треба їздити постійно і вибудувати контакт з однією дитиною. Можна бути другом, наставником, не обов’язково всиновлювати або брати опіку над дитиною. Це просто спілкування і відвідування конкретної дитини з певною періодичністю.
Далі наводимо список реальних потреб закладів, який надала Мар'яна Рева.
Потреби відділення онкогематології обласної дитячої лікарні:
- Ковдри – 25 штук не синтапонові, якісні, щоб не збивались після частого прання;
- Постільна білизна – 25 комплектів, якісна, не дуже яскрава;
- Килим для ігрової зони;
- Сухофрукти різні для формування подарунків до дня Святого Миколая (приблизно 5 кг).
Ліки для пацієнтів:
- Пасічник Юлія – 20 тисяч гривень на місяць
- Дорожко Катя – 4 тисячі гривень на місяць
- Романюк Анастасія – 4 тисячі гривень на місяць
- Соломка Мілана – 5 тисяч гривень на місяць
- Легкобит Лідія – 4 тисячі гривень на місяць
- Мельникович Анна – 10 тисяч гривень на місяць
- Соловей Софія – 5 тисяч гривень на місяць
Потреби відділення планової хірургії обласної дитячої лікарні:
- В операційний блок – спеціальні ковдри для обігріву пацієнтів під час операції, вартість однієї орієнтовно 1000 гривень.
- Постільна білизна – 25 комплектів;
- Ковдри – 25 шт;
- Пилосмок;
- Килим в ігрову кімнату
Потреби відділення неврології обласної дитячої лікарні:
- Препарат Біовен для Олі Михаревич - 21 тисяча гривень на місяць;
- Тюль та ролети;
- Матеріали для декорування ігрової зони (скриня велика та кілька дрібних, канат)
- Постільна білизна – 25 комплектів.
Потреби реабілітаційного центру для дітей та підлітків в с.Олександрія:
- електрична сушарка для білизни
- принтер
- фен (3 шт)
- електрочайник (3 шт)
- гарні теплі кутки для дівчат та хлопців підлітків
- спортивні штани та джинси для хлопців, розмір 112-128
- шкарпетки
- рукавиці
- шапки
Потреби відділення паліативної допомоги для дорослих пацієнтів Дядьковицької районної лікарні:
- Постільна білизна – 20 комплектів;
- Рукавички не стерильні;
- Серветки вологі;
- Рушники паперові;
- Миючі та дезінфікуючі засоби для прибирання, освіжувачі повітря, порошок для прання;
- Підгузки;
- Мікрохвильова піч для розігрівання їжі;
- Електрочайник (2 штуки);
- Пральна машинка та сушарка.
Реквізити для перерахунку коштів Благодійному фонду «Скарбниця надії»:
Картка «ПриватБанк» фонду № 5169 3305 1506 8762
Призначення платежу: добровільна пожертва
Рева Мар’яна Володимирівна
Або переказати кошти онлайн за цим посиланням.
Реквізити для перерахунку коштів Благодійній організації «Дарунок»:
Рахунок одержувача «ПриватБанк»: 2924 4825 509 100
МФО банку: 305299
ЄДРПОУ (або ОКПО): 14360570
Картка БО «Дарунок» «ПриватБанк»: 5169 3305 1648 9900
Ясинчук Марія Віталіївна
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти