Що поєднує рівненських кримінальників з генпрокурором Пшонкою

Картина, яку знайшли при обшуку у гаражі кримінального авторитета Володимира Шевчука (Вова Большой)

Цей матеріал – не аналітична публікація і не журналістське розслідування, в якому викриваються злочинні зв'язки рівненських кримінальників з колишнім столичним правоохоронцем. Це, швидше, авторське сатиричне повідомлення.

Мабуть, більшість знає, що таке «пшонка стайл». Для тих, хто не знає – після Майдану у 2014-му, в помешканні генпрокурора Віктора Пшонки знайшли цілу колекцію картин в позолочених рамах.

На картинах були зображені він, дружина, друзі і колеги у вигляді різних відомих історичних осіб. Найвідоміша з них – Пшонка у образі імператора Юлія Цезаря. Судячи з усього, Пшонка любив щоб його малювали, адже у нього зберігалося багато картин з його зображенням.

Митці висміювали такий позолочений несмак. Нарівні із реальним золотим батоном та міфічним золотим унітазом.

«Подібні картини, коли на них зображують когось у вигляді царя або Цезаря, говорять про те, що господар цього полотна вважає себе такою людиною, – розповіла Знай.ua психолог Ольга Будіна.

– Це говорить про манію величі, а також нарцисизм. Таким людям подобається милуватися собою на картинах або фотографіях».

Картину Вові Большому подарував хтось із друзів

Бурштинова картина в позолоченій рамі, яку знайшли при обшуку в гаражі у кримінального авторитета Вови Большого (Володимира Шевчука).

Це один із членів рівненського угрупування, якого підозрюють у організації готування вбивства, а також інкримінують незаконне поводження зі зброєю і боєприпасами, низку підпалів, зокрема й редакції «Четвертої влади».

Він зображений у вигляді богатиря Іллі Муромця (по центру).

Праворуч – у образі богатиря Альоши Поповича – інший член угрупування, його спільник, якого підозрюють у тих самих злочинах, Ігор Мокринський.

Ці двоє підозрюваних, з кримінальним минулим, оголошені в державний і міжнародний розшук (на сайті Інтерполу їх немає, хоча слідчий казав, що вже оголошені).

Володимир Шевчук та Ігор Мокринський

А праворуч – у образі Добрині Нікітіча – третій товариш, якого поліція підозрює у пособництві готування вбивства. Володимир Соловйов.

Володимира Соловйова в поліції називають третім учасником угрупування

«27 вересня слідчий слідчого управління Нацполіції області повідомив про підозру п’ятому учаснику замовного вбивства на вулиці Небесної сотні у Рівному за частиною 1 статті 14, пунктами 11, 12 частини 2 статті 115 (готування вбивства) Кримінального кодексу України.

Слідчі довели, що чоловік був пособником та брав участь в організації злочину». Це цитата із сайту поліції Рівненщини.

Але за клопотанням адвоката підозрюваного Соловйова, 5-го грудня слідчий суддя рівненського міського суду Сергій Наумов скасував підозру про вчинення злочину. Процесуальний прокурор готує апеляцію.

Не маючи повного тексту ухвали складно сказати хто помилився – прокурор зі слідчим чи суддя
Профіль Володимира Соловйова на wanted.mvs.gov.ua
Профіль Вови Большого на wanted.mvs.gov.ua
Профіль Ігоря Мокринського на wanted.mvs.gov.ua

Нагадуємо, що двом виконавцям злочинів, яких підозрюють у готуванні до вбивства та у підпалі редакції, оголошено про підозру. Вони перебувають в слідчому ізоляторі, і поліція перевіряє їхню участь до інших злочинів на території країни.

За підпал майна журналіста, пов’язаний з його професійною діяльністю, Кримінальний кодекс (стаття 347-1) обіцяє від 6-ти до 15 років. Це особливо тяжкий злочин, прирівняний до вбивства.

Однак підпалювачу редакції не загрожує ця стаття. Бо він каже, що не знав, що підпалював редакцію. Максимум, що йому загрожує Частина 2 статті 194, яка передбачає за «Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах вчинене шляхом підпалу» від 3-х до 10-ти років. 

Це якщо прокурор доведе в суді значну шкоду від підпалу.

Але навряд чи хтось буде аж так напружуватися, бо українське законодавство не передбачає окремої відповідальності за кожен злочин, як в США. У нас більш тяжкий злочин поглинає менш тяжкий. Тому судитимуть виконавців, у першу чергу, за готування до одного вбивства та вчинення іншого вбивства.

А чи організаторів піймають – невідомо. Якщо ж піймають, то невідомо чи їм зможуть інкримінувати статтю 347-1 (від 6-ти до 15 років) за організацію підпалу майна журналіста. Основне, що їм інкримінують – готування до вбивства.

А взагалі публікація про смаки :) Які настільки подібні у криміналу і у деяких борців з криміналом (хоча за фактом теж криміналу).

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте