Шкільне «мокріння» у Здолбунові: зрушення є, але боротьба триває

Над сюжетом працювали журналістка Ольга Підгородецька та відеограф Владислав Мартинчук

Проблемний старий дах Здолбунівського ліцею №6 минулоріч став причиною мокрих стін та стелі, грибка та цвілі на них. Попри те, що на четвертому поверсі закладу активно цвіли стіни, діти продовжували навчатись. Про проблему у ліцеї та міській раді знали, але нічого не робили. А начальник управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради Ігор Антонюк таку ситуацію назвав «мокрінням».

Що змінилося з того часу з'ясували журналісти «Четвертої влади».

Йдемо в кабінет №30 на четвертому поверсі Здолбунівського ліцею №6, щоб побачити, як він виглядає через три місяці після того, як ми бачили вологі стіни. Опади затікали з дірявого даху школи.

Так цей клас виглядав у грудні минулого року
Перед нами зачиняють двері та не пускають у клас. Мовляв, щоб ми не порушували навчальний процес

Не пускає виконуюча обов'язки директорки Здолбунівського ліцею №6 Світлана Галій.

Попередній директор звільнився. Так співпало, що після нашого сюжету про проблеми з цвіллю у цьому ліцеї.

Начальник управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради Ігор Антонюк, якого ми зустріли на вулиці пояснює як звільнився попередній директор і як обрали виконуючу обов'язки.

Ігор Антонюк все не знаходив часу з нами поспілкуватися, тож ми його знайшли посеред вулиці

– Директор нам написав заяву.

– За власним бажанням? – журналістка.

– За власним бажанням. 

– А яким чином ви обирали виконуючу обов'язки?

– Виконуючий обов'язки там було трьох. Троє заступників і на одну із заступників ми поклали виконуючий обов'язки. Вони між собою вирішили хто буде, – каже Ігор Антонюк.

 У грудні минулого року ми змогли потрапили до цього ліцею лише у супроводі поліції. Тоді стіни класів на четвертому поверсі були вкриті цвіллю і грибком. А начальник управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради Ігор Антонюк назвав таку ситуацію просто «мокрінням».

Наслідки «мокріння» у Здолбунівському ліцеї №6

Чи зрушилась ситуація із так званим «мокрінням» запитуємо виконуючу обов’язки директора ліцею Світлану Галій.

– Я буду відповідати лише за роботу до якої я приступила із 5-го січня, – каже керівниця ліцею

– Коли я особисто була на цьому даху, в першу чергу я звернулася звичайно до нашої влади. Якщо ми комунальна установа, то в  нас є розпорядник коштів – це є гуманітарне управління і Здолбунівська міська рада. До неї я звернулася з питанням і проханням. Ми просили кошти на виділення, щоб той проблемний, скажем так, ту проблемну частину де саме є протікання і мокріння, вони нам полагодили.

– У зв'язку з тим, що зараз воєнний стан є якісь певні обмеження на виділення коштів в загальному. Але це просто аварійна ситуація, яку треба піднімати було. Ну, кричать просто про неї. Враховуючи площу нашого ліцею, ми подумали так, що хай виділять нам кошти на нагальну проблему з мокрінням, щоб не було якихось там ще гірших ситуацій, щоб діти навчалися, бо це першочергова наша ціль.

Зі слів Світлани Галій, 10-го лютого на сесії Здолбунівської міської ради депутати проголосували за виділення 569 тисяч гривень на поточний ремонт частини даху ліцею.

Керівниця каже, що мають оголосити тендер на ремонт даху.

Здолбунівський ліцей №6

– Для того щоб оголосити тендер, на даний момент нам треба підготувати також якусь певну документацію. Також ми подали подання на очищення ринв, тобто сказали хто оглядав дах, що і працівники нашого ліцею, що можливо проблеми в ринвах, бо вони забиті  і не протікає стічна вода і воно затікає в туди в ту проблемну саме ділянку.

– Почистили ринви навколо нашого ліцею. На даний момент повністю продезинфіковано весь заклад. Це першочергове питання, яке стоїть на контролі в закладі, тому що якщо в нас не забезпечена безпека дітей, то тоді інші питання не мають такої ваги, – каже Світлана Галій.

Ми йдемо на четвертий поверх і виконуюча обов’язки показує, де намагалися вивести цвіль та грибок.

Так було
Так стало

– Повністю тут було все оброблено, вибілено. По мірі можливості висушено. Як ми могли і все, все, все зроблено в наших силах, як тільки можна було.

Нам показали спортивну залу, яка теж мала проблеми з цвіллю.

– Була проблемна ділянка раз. Була проблемна ділянка два, – показує заступник директора з виховної роботи Мирослав Радіца.

Мирослав Радіца показує де в спортзалі знищили грибок

– Коли приїхали чистити ринви, ми підняли це питання. Ми знайшли дві пошкоджені шифирини. Ми їх замінили. Там де було затікання, де було все. Була найнята бригада. Були встановлені ліси і повністю обробили, протравили, відмили грибок, який тут був. І пофарбували заново фарбою.

Зі слів адміністрації, поки чекають поточного ремонту частини даху, змушені постійно дезинфікувати та підфарбовувати проблемні місця. Зі слів місцевих мешканців, перед нашим приїздом у школі знову «мили і підфарбовували».

– Якщо в нас буде дозволено капітальний ремонт, проведення капітальних ремонтів буде змінено внесені зміни кабміном в постанову, ну, тоді будемо це все робити, – каже начальник управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради Ігор Антонюк.

– Те що побілили і покрасили, то це не означає, що проблеми немає, розумієте. Вона ж все рівно рано чи пізно воно буде вилазити і постійно, тому що ну я не знаю. Це не вирішення проблеми, це просо усунення недоліків, – коментує мати ліцеїстів, здолбунівчанка Надія Рожок.

Мати ліцеїстів Надія Рожок вболіває за здоровий простір для навчання дітей і єдина з батьків, хто не боїться відкрито захищати права своїх дітей, за що, каже, має клопіт від школи

Діти продовжують навчатися у кабінеті №30. У ньому навчається і донька Надії, яка три місяці тому розповіла про шкільну проблему з протіканням даху.

– Подзвонила до нас класна керівник і сказала, щоб я написала заяву, що я погоджуюся, даю дозвіл, щоб вони вчилися в тому класі. Я такої заяви не писала, бо я не погоджуюся. Я спілкувалася звісно і батьки тоже були проти деякі мами. Я не знаю чи вони писали якісь заяви чи ні. Здається тільки двоє батьків написали заяви, – розповідає мама ліцеїстів.

Жінка розповідає, що комп’ютери, які були в цьому класі, пошкодилися через вологість і низьку температуру. Їй особливо шкода, бо вона як активна мама добивалася, щоб школа отримала цю техніку.

– Ми тоді запити писали. Ми ходили просили, вибивали гроші, щоб закупили ось ці комп'ютери та інтерактивну дошку, але на даний час вони не працюють.

Ці комп'ютери, складені в рядок, ми помічаємо в кабінеті директорки. Але вона намагається переконати, що вони не пов'язані з аварійним протіканням даху.

Техніка, яка постраждала через надмірну вологість і низькі температури, тепер складена в кабінеті директорки

– Це питання не стосується мокріння. Ну, але я можу надати інформацію, але ця інформація не стосується мокріння.

– Ці комп'ютери ми забрали з цього приміщення у зв'язку з перепадами температури. В нас є в штаті працівник, який згідно з його посадовими обов'язками може зробити огляд цих комп'ютерів. Він зробив діагностику. За його словами вони потребують заміни плати. Це приблизно там півтори тисячі питання.

– Ми подали звичайно також подання. В мене є документ. В нас ведуться переговори для того, щоб нам надали спеціаліста, який проведе справжню діагностику цих комп'ютерів. Напише акт дефектний і ми тоді будемо знову клопотати про те, щоб виділили кошти на заміну, – каже Світлана Галій.

Зі слів Світлани Галій, вчителі навчають дітей на власних комп'ютерах або йдуть у інший клас з оргтехнікою.

Підсумуємо. Через багаторічне ігнорування проблеми дірявого даху діти, які навчалися на четвертому поверсі, дихали цвіллю та грибком.

Дороговартісне обладнання для навчання через стан приміщення потребує ремонту.

Адміністрація закладу лише готується до проведення тендеру на поточний ремонт даху. Капітальний ремонт буде можливий після відміни воєнного стану, або коли ремонти шкіл зроблять винятком серед інших заборон витрачання коштів, як зробили винятком укладання тротуарної бруківки.

Цього разу у заклад ми потрапили без поліції, проте крім адміністрації закладу нас зустріла Марина Степанюк – головна спеціалістка відділу інформаційної політики, технологій та захисту інформації Здолбунівської міської ради, яка не випускала смартфон із рук, знімаючи журналістів.

Міський голова Здолбунова Владислав Сухляк ухиляється спілкуватися з журналістами «Четвертої влади» на проблемні теми, а також не раз протиправно відмовляв чи надавав неповну публічну інформацію на запити. Очевидно, головна спеціалістка відділу інформаційної політики Здолбунівської міської ради Марина Степанюк, яка супроводжувала знімальну групу і записувала це на смартфон, була таким собі «оком мера» (за посадовою інструкцією вона підпорядковується безпосередньо міському голові)

Та Олег Мазярко – батько ліцеїста, який гучно висловлювався та заважав спілкуватися з керівницею ліцею. Мовляв, проблему могли б вирішити і самі, перед тим обговоривши все у батьківському комітеті.

Могли б самі, але не змогли...

Неадекватну поведінку Олега Мазярка, який сказав, що представляє батьківський комітет, намагалася зупинити в.о. директора ліцею Світлана Галій

– Ми працюємо. Зачекайте будь ласка, – реагує журналістка на втручання батька в розмову з керівницею школи.

– Ну, працюйте собі, – відповідає Олег Мазярко.

– Ви дуже нахабно себе поводите. Починаєте кричати і вимагати редакційне завдання.

– Ніхто не кричить, ніхто не кричить...

– Не представившись нічого...

– Кому представитись?

– Ну ви ж представляєте весь батьківський комітет.

– Я ще раз вам кажу. Я звернувся до керівника закладу, є редакційне якесь завдання? Ви чого втручається взагалі? В мене навчальний процес ведеться, в вас редакційне, яке я не знаю ваша робота. В мене дитина тут навчається, –  каже Олег Мазярко.

– Як ви себе поводите?

– Я нормально себе повожу.

– Олег Володимирович, – намагається заспокоїти чоловіка виконуюча обов'язки директора.

– Я себе нормально повожу.

– Олег Леонідович, заспокійтесь, заспокойтесь, – звертається Світлана Галій та відводить чоловіка.

Як використають виділені кошти для ремонту даху ліцею ми покажемо у наступному матеріалі на цю тему.

Дивіться також: Здолбунівська міська рада купила генератори у «нечужої» фірми: потенційна переплата – більш ніж 5 мільйонів


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте