Скільки апаратів ШВЛ отримають лікарні Рівненщини за гроші фонду протидії COVID-19
І що з цього приводу кажуть у лікарнях
Від часу створення Фонду боротьби проти COVID-19 до придбання перших ШВЛ апаратів за гроші цього фонду минуло 8 місяців. 20-го листопада на фейсбук-сторінці держпідприємства «Медичні закупівлі України» з’явився допис про придбання 200 апаратів, 100 з яких уже розподілені наказом МОЗ по областях і ще 100 мають невдовзі прибути в Україну. З першої сотні закуплених ШВЛ апаратів Рівненщина отримає три.
За наказом Міністерства охорони здоров’я, у Рівненській області ШВЛ апарати за гроші з Фонду боротьби проти COVID-19 отримають:
- Центральна міська лікарня;
- Дубенська міська лікарня;
- Здолбунівська центральна районна лікарня.
Кожен апарат коштує 420 тисяч гривень, тобто Рівненщина отримає їх на 1 мільйон 260 тисяч гривень. Всі 200 апаратів коштуватимуть 84 мільйони.
Для порівняння, з того самого Фонду протидії коронавірусній інфекції, за інформацією Укравтодору, Службі автомобільних доріг у Рівненській області виділили 950 мільйонів 894 тисяч 900 гривень.
Загалом більше половини грошей Фонду (а саме 35 sз 66 мільярдів) виділили на потреби Мінінфраструктури, тоді як на потреби МОЗу – 14,3 мільярди гривень.
У дописі «Медзакупівель України» сказано, що всі апарати «відповідають необхідним технічним характеристикам», а шведська компанія-дистриб’ютор «була перевірена на відповідність критеріям доброчесності та має досвід постачання апаратів ШВЛ до українських лікарень».
Нагадаємо, що ще 29 квітня керівник МОЗ Максим Степанов повідомляв, що 100 мільйонів гривень, які Уряд виділив з Фонду боротьби проти COVID-19, вистачить на закупівлю приблизно 200 апаратів ШВЛ.
Раніше ми писали про те, що Рівненська ОДА не просила коштів з державного Фонду протидії COVID-19, «бо лікарні всім необхідним забезпечені».
Станом на 4 серпня МОЗ не закупило жодного апарату ШВЛ за гроші з Фонду боротьби з COVID-19 – готувало для закупівель необхідні документи.
За інформацією УНН, 20 серпня заступниця очільника МОЗ Світлана Шаталова розповіла, що закупівлями доручили займатися державному підприємству «Медичні закупівлі України».
У липні там запропонували збільшити суму на 126 мільйонів гривень, пояснивши, що жоден з учасників торгів не забезпечив належний пакет документів і не відповідав тим чи іншим критеріям.
Світлана Шаталова зауважила, що МОЗ вважає «не дуже коректним і не дуже прийнятним» платити більше, і що з цією ситуацією «будуть розбиратися».
За інформацією заступниці начальника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Олени Гандзюк, у лікарнях Рівненщини наразі є 164 апарати ШВЛ, з яких 7 зайняті пацієнтами. На сьогоднішній день апаратів вистачає.
Ми поцікавилися у трьох лікарнях, які отримають апарати ШВЛ, чи забезпечить цей один апарат потреби медзакладу.
Головний лікар Центральної міської лікарні Рівного Євгеній Кучерук каже, що наразі у закладі є приблизно 30 апаратів штучної вентиляції легень.
– Їх нам точно вистачає, але вони не дуже ефективні. У лікарні є 6 сучасних високопотокових ШВЛ апаратів. Інші апарати використовуємо у випадках, коли люди вже одужують, щоб вони дихали. Але це обладнання не дуже ефективне, якщо треба врятувати пацієнта у важкому стані, – пояснює керівник лікарні.
Апарат, який закупив МОЗ за кошти Фонду протидії COVID-19, вже доставили у лікарню, але його ще не використовували.
Євгеній Кучерук каже, що потреба у новому апараті була, бо він має високі потоки і є ефективним при лікуванні.
Заступник головного лікаря з медичної частини Дубенської міської лікарні Віталій Табачук розповів, що наразі у лікарні є 8 апаратів штучної вентиляції легень. Новий апарат мають доставити у лікарню 10-го грудня, наразі він знаходиться на складі у Костополі.
– На сьогоднішній день апаратів вистачає. Не було такого випадку, щоб не могли провести штучну вентиляцію легень через відсутність апарату, – пояснює Віталій Табачук.
Але він каже, що частина апаратів вже застарілі, тому була потреба у новому обладнанні.
З 8-ми апаратів, які є в наявності, тільки 3 відповідають сучасним вимогам. Інше обладнання більш застаріле. Хоча вони робочі, але все йде вперед і потребує сучасних технологій, розповідає заступник головного лікаря Дубенської міської лікарні.
До Здолбунівської лікарні додзвонитися не вдалось – на дзвінки у закладі не відповідали.
Дивіться також: В яких медзакладах і скільки в Рівному є апаратів штучної вентиляції легень
Скільки апаратів ШВЛ на Рівненщині можна використати при ускладненнях коронавірусної інфекції
Апарати з минулого сторіччя: де і скільки в районах Рівненщини є апаратів штучної вентиляції легень
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти