Святкували хрестини та весілля: як на Рівненщині складають протоколи через відсутність ковід-сертифікатів і що вирішують суди

Від 26-го жовтня до 19 листопада на Рівненщині склали 273 протоколи про адмінправопорушення через відсутність ковід-сертифікатів. Таку інформацію «Четвертій владі» надали в поліції Рівненщини
Джерело
Суспільне Рівне

У судах Рівненщини почали розглядати справи за протоколами поліції, які склали через те, що у людей не було сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби. Протоколи або повертають назад до поліції, щоб там їх належно оформили, або ж закривають провадження через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Про це «Четверта влада» дізналася, проаналізувавши перші судові справи з цієї сфери в Єдиному реєстрі судових рішень.

З 26 жовтня Рівненщина перейшла до «червоної зони» карантину. Відтоді в області забороняється робота кафе та ресторанів, крім доставки та замовлень на виніс. Також не можуть працювати торгово-розважальні центри, непродовольчі магазини та ринки, спортзали тощо.

Однак ці обмеження не застосовуються, якщо всі працівники закладу та відвідувачі двічі вакциновані, мають негативний ПЛР-тест або довідку про одужання від коронавірусної хвороби (яка дійсна 90 днів після видужання).

У судовому реєстрі в судах Рівненської області ми знайшли п’ять постанов у справах, де людей хотіли притягнути до адміністративної відповідальності за відсутність сертифіката про вакцинацію.

Склали протокол, бо була тільки одна доза вакцини

У Березному 26 жовтня поліція склала протокол на власника кафе Kebab Club, бо в нього не було сертифікату про повний курс вакцинації», але він приймав відвідувачів у кафе.

Підприємець свою вину заперечив, стверджував, що зайшов до кафе на кілька хвилин, щоб перевірити роботу закладу. Запевняв, що відвідувачів не обслуговував і що їх взагалі не було. Провадження закрили за відсутності подій і складу адміністративного порушення.

У постанові йдеться, що в суді не надали доказів на підтвердження вини підприємця. Фото як доказ до уваги не взяли, бо було розмите. Суд звернув увагу, що відвідувачів не встановили, не опитали, не надали доказів, що вони були.

Натомість рапорт поліцейського «не може слугувати однозначним доказом винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення» – такий висновок Верховного Суду зацитувала у постанові суддя Березнівського районного суду Юлія Старовецька.

Поліція не надала доказів порушення

У Рівненському міському суді закрили справу проти адміністраторки кафе-бару «Ювілейна хата». Та 27 жовтня працювала без ковід-сертифікату або експрес-тесту. До суду вона не прийшла.

Однак постанова суду – на її користь. Суддя Дмитро Яковлєв звернув увагу, що поліцейські у протоколі не вказали, яку саме норму постанови Кабміну порушила адміністраторка.

Три протоколи через святкування хрестин та весілля

Схожі три ситуації розглядав і Рокитнівський районний суд. Стосувалися вони одного і того ж закладу – кафе «Левада». Перший протокол на власницю кафе склали 30 жовтня, наступні – 5 і 7 листопада. У ці дні в кафе святкували хрестини та весілля.

Деякі з гостей не мали сертифіката про вакцинацію, дійсного ПЛР-тесту або довідки про одужання. Усі три протоколи суд відправив назад до поліції, щоб ті належно їх оформили.

Перший протокол повернули, бо там не вказали свідків і не допитали відвідувачів. Також не дали доказів адміністративного порушення, а рапорт поліцейського «не є належним та допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення».

Два наступних – через те, що не долучили законодавчого чи нормативного акта, який регулює карантині обмеження.

В усіх трьох рішеннях зазначили, що до матеріалів справи не додали доказів того, що жінка є «суб'єктом господарювання, яка провадить діяльність у сфері громадського харчування».

Також дивіться: Скільки вакцинованих та повторно перехворілих померли на Рівненщині від коронавірусної інфекції


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте