Свідок розповів як депутат Рівнеради стріляв з гумостріла, щоб не впустити поліцейських

Свідчення оперуповноваженого Управління захисту економіки

Депутату Василю Немешу загрожує до 5-ти років позбавлення волі
Джерело
«Четверта влада»

Один із правоохоронців, які прибули провести обшук, розповів про деталі стрілянини, яку влаштував депутат Рівненської міської ради Василь Немеш. Таким чином депутат вирішив протидіяти поліцейським.

Детальніше у матеріалі «Четвертої влади». 

Два роки тому, в липні 2016-го року, поліцейські прибули для обшуку квартири № 72 по вулиці Академіка Степана Дем'янчука, 1А. Обшук ухвалою дозволив слідчий суддя Березнівського районного суду.

За інформацією поліції, у квартирі мали бути документи, пов'язані з фірмою, яка незаконно будує у Березнівському районі і проти якої, за клопотанням Держархбудінспекції, відкрито кримінальне провадження за фактом самоправства.

До квартири приїхав депутат Рівненської міської ради Василь Немеш, щоб захистити житло від обшуку.

Депутат не пустив правоохоронців до житла. В результаті – почалася бійка. У правоохоронця була вибита колінна чашечка. А депутат чотири рази вистрілив з гумостріла.

Якщо б подібний опір депутат вчинив би в США, ймовірно, що поліцейські застрелили б того, хто вчинив їм збройний опір. Але ми живемо в більш толерантній до правопорушників країні. Тому депутата вже кілька років судять.

Прокурор Рівненської області Олег Соболь підписав повідомлення про підозру депутату Рівнеради Василю Немешу.

Його обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 342 (опір працівникові правоохоронного органу) та частиною 2 статті 345 КК України (насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Найсуворіше покарання, яке передбачено законодавством за вчинення вказаних злочинів, – позбавлення волі на строк до 5 років.

Спочатку суддя Оксана Крижова поцікавилася у депутата Рівнеради Василя Немеша, чому він був відсутній на минулому засіданні.

– Я їхав зі Львова і у мене зламався автомобіль, тому я не міг взяти участь у судовому засіданні, – пояснив депутат.

Василь Немеш (праворуч) каже, що автомобіль був не його. А підтвердити поломку може шофер. Ліворуч від обвинуваченого його адвокат Борис Савчук

Сьогодні під час судового засідання заслуховували свідка, оперуповноваженого Управління захисту економіки Дмитра Дячука. За його словами, коли поліцейські прибули на виклик, у квартирі нікого не було.

Спустившись на півповерха нижче, вирішили зачекати на сходах. За десять хвилин з ліфта вийшов чоловік.

– З ліфта вийшла особа худорлявої статури, світле волосся, попередньо мені знайомий, якщо я не помиляюся це захисник, прізвище його [Віталій] Грабовський, – розповідає він. 

Ліворуч прокурор Рівненської місцевої прокуратури Ігор Бородавка поруч з ним представник потерпілого правоохоронця Іван Грозік ознайомлюються із документами, які надав Василь Немеш про свою відсутність на минулому засіданні

Дмитро Дячук каже, що стикався з ним у інших кримінальних провадженнях. Коли чоловік помітив поліцейського, забіг у квартиру та закрився. Правоохоронці намагалися пояснити, чому прийшли, але за дверима ніхто не реагував.

Після Віталія Грабовського, за хвилин двадцять з'явився Василь Немеш. Він показав своє депутатське посвідчення та почав розпитувати поліцейських, чому прийшли до цієї квартири.

–  Він сказав, що якась там особа набрала до його і попросила щоб він захистив цю квартиру, – розповів свідок.

За словами оперуповноваженого, у них із Василем Немешем дискусія тривала до години. Депутат до останнього стояв на своєму.

– Я захищаю, що ви обшук не проведете, що ця ухвала є незаконною, і ви тут теж незаконно, ви тут все порушили що тільки можна, – каже Дмитро Дячук.  

Окрім того, під час словесної перепалки між правоохоронцями та Василем Немешем, приїхали ще кілька адвокатів.

– Вони повідомили, що квартира це приміщення, яке, не пам'ятаю, чи то являється власністю чи в оренді адвокатського об’єднання, однак документів ніяких не надали, – каже свідок.

Для чого Василь Немеш намагався зобразити квартиру як помешкання в якому працює адвокатське об'єднання?

Тому що обшук у адвокатів – складніша процедура ніж обшук у житлі пересічного громадянина, зокрема потребує завчасного попередження Ради адвокатів і присутності представника Ради адвокатів.

Оперуповноважений Дмитро Дячук каже, що в Єдиному державному реєстрі нерухомого майна будь-яка інформація про те, що це власність або оренда адвокатського об’єднання не було. Відповідно адвокати не могли підтвердити свої слова.

Коли поліцейські почали наближатися до вхідних дверей квартири (а їх на той час було вже п'ятеро) – депутат дістав пістолет та викрикнув: «Я буду стріляти, я буду стріляти!».

– Я почав набирати до нашого керівника повідомити про ситуацію і в цей момент пролунав перший постріл, – пояснює Дмитро Дячук.

Найближче до озброєного Василя Немеша знаходився інший правоохоронець – Вячеслав Демидюк (у 2016-му році – старший оперуповноважений Управління захисту економіки Рівненської області – ред.).

– Немеш почав поводити себе дуже агресивно, він був неконтрольованим, – зауважує Дмитро Дячук.

– Я бачив як Немеш впав на Демидюка і Демидюк в нього просив, щоб він викинув пістолет. І в цей момент протягом секунд десяти ще пролунало два чи три постріли.

– Він продовжував кричати, що обшук я вам не дам провести, – розповідає свідок. 

Після трьох пострілів пістолет, який тримав Василь Немеш лежав на підлозі.

– Чи Немеш сам пістолет викинув, чи Демидюк в нього з рук його вибив, не знаю, – каже свідок. 

Як зазначив, Дмитро Дячук, за зовнішніми ознаками, зброя нагадувала бойовий пістолет «Макарова». Вже пізніше правоохоронці дізналися, що пістолет був заряджений гумовими кулями.

Постраждалий поліцейський Вячеслав Демидюк сьогодні у суді не свідчив

Після штовханини із Василем Немешем, правоохоронець поскаржився на біль у нозі.

– Після цього прибула рота особливого призначення, криміналісти, слідчо-оперативна група. А ми у свою чергу все ж таки зайшли у квартиру та провели обшук, – розповів свідок.

За словами свідка, документи, які були в квартирі, спалили на балконі. Поліцейські знайшли лише їхні рештки.

Суддя Оксана Крижова оголосила перерву у слуханні справи

Наступні судові засідання, у якому допитуватимуть інших свідків відбудуться: 19 лисопада о 11:00, 22 листопада, на 14:30 та 27 листопада о 15 годині.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте