Творцю анонімного телеграм-каналу «Штірліц» підпалили авто: що відомо

Вночі рівненському медійнику Владу Ісаєву підпалили авто
Джерело
Колаж на основі фото обласного управління поліції та фейсбук-сторінки Влада Ісаєва

У ніч з 14 на 15 червня у Рівному горіла автівка, яка належить творцю анонімного телеграм-каналу «Штірліц» Владу Ісаєву. Поліція Рівненщини розслідує підпал. Ми дізнавалися що відомо.

Як йдеться у повідомленні поліції, автівка горіла на вулиці Данила Галицького. Її припаркували біля одного із закладів харчування. Незрозумілий звук під ранок почув житель сусіднього будинку. Коли виглянув у вікно, то побачив іскріння у передній частині авто, після чого спрацювала сигналізація та легковик почав горіти.

– Наразі у слідстві є акт про пожежу, виданий обласним управлінням Державної служби надзвичайних ситуацій. Відповідно до нього, ймовірною причиною пожежі є підпал, – розповіла «Четвертій владі» речниця обласного управління поліції Марія Юстицька.

У поліції з'ясували, що авто «Chrysler» належить 42-річному рівнянину, редактору інформаційної агенції. Ось що лишилося від авто:

Вогонь пошкодив передню частину автівки. Усі фото наслідків підпалу авто – з сайту поліції Рівненської області

Підпал автівки розслідують за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення чи пошкодження майна шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом).

У поліції розглядають різні версії скоєного злочину, одна з яких – пов’язана із журналістською діяльністю.

Влад Ісаєв написав на своїй фейсбук-сторінці, що вважає, що авто підпалили через його журналістську діяльність.

«Я все свідоме життя в журналістиці – критичній журналістиці. Тому єдина версія нічного підпалу мого авто – моя професійна діяльність, якої хтось дуже боїться. І цей «хтось» настільки боязливий, що йому навіть забракло духу висловити мені в очі своє «фе». Тож він тупо підпалив автомобіль», – пише чоловік.

Ось весь допис:

Влад Ісаєв вважає, що його авто підпалили через його журналістську діяльність

Влад Ісаєв – колишній журналіст місцевого видання «Рівне вечірнє», його також знали як керівника медійного проекту «Press-Центр» (за часів керівництва Влада Ісаєва, у 2017-му, це видання поширювало політичну заказуху на керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, а також приховану рекламу – «джинсу». – Авт.).

«Четверта влада» спитала Влада Ісаєва яке медіа він нині представляє. Бо в публічному просторі його журналістської чи редакторської роботи вже тривалий час було непомітно. Влад Ісаєв каже, що він – редактор ІА «Західний аргумент».

Сайт цієї інформаційної агенції не працює. На фейсбук-сторінці агенції останній допис поширили у вересні 2021-го року.

– Це не сайт, це інформаційна агенція – «Західний аргумент». Сайт був просто допоміжним.

– А в яких медіа публікуються матеріали? – журналістка.

– Різних. Антоніно, дякую, мушу звершувати [розмову], бо поруч сидить поліцейський, бере в мене свідчення, а я вам даю інтерв'ю.

Влад Ісаєв також підтвердив «Четвертій владі», що це він створив анонімний телеграм-канал «Штірліц», у якому, без авторства та без дотримання професійних та етичних стандартів журналістики, поширюють різноманітну сенсаційну інформацію, буцімто з-за лаштунків політичного життя Рівного.

Нині телеграм-канал налічує 14 з половиною тисяч підписників. Чоловік каже, що стосунку до роботи цього телеграм-каналу не має.

– Я з ним не працював узагалі. Я тільки його створював, – каже чоловік.

В телеграм-каналі «Штірліц» також заперечують, що Влад Ісаєв з ними нині співпрацює, однак обіцяють допомогти розслідувати, хто ж підпалив його авто:

Скриншот з телеграм-каналу «Штірліц»

Перше журналістське розслідування проекту «Четверта влада», яке вийшло у 2007 році, стосувалося погрози розправою журналісту газети «Рівне вечірнє» Владу Ісаєву і мало назву: «Не стріляй! Я журналіст».

Під кінець розслідування ми з'ясували, що одна зі сторін конфлікту мала з журналістом газети стосунки, які можуть підпадати під статтю 17 Кодексу етики українського журналіста: «Незаконне отримання журналістом матеріальної винагороди чи будь-яких пільг за виконаний чи невиконаний журналістський матеріал є несумісним із званням журналіста». Що, звісно, не виправдовує насильства, яке вчинили проти працівника медіа.

Історія завершилася тим, що у 2012-му році Рівненський міський суд визнав бізнесмена, який погрожував Владу Ісаєву, винним у погрозі вбивством та перешкоджанні діяльності журналіста і засудив до арешту на термін до трьох місяців. Відразу після цього суд звільнив бізнесмена від призначеного покарання через пом’якшувальні обставини.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте