У Рівному знову підняли тарифи на тепло
Сьогодні Рівненський міськвиконком вкотре підняв тарифи на теплопостачання. Це при тому, що в державі, ніби-то, діє мораторій на підняття тарифів.
Піарники влади, щоправда, масово замовляють статті із заголовками, що для людей ніби-то тарифи не зміняться. Але звідки ж тоді візьмуться кошти на компенсацію зростання вартості гігокалорія? З неба? Та ні, компенсують з міського бюджету, за рахунок, в тому числі, недофінансування програми закупівлі дронів та інших. Цього ви в платних матеріалах, звісно, не знайдете.
Як не знайдете там і негативних фактів із днями опублікованого дослідження "У Рівному найвищі тарифи і найбільші втрати тепла: експерти порівняли чотири міста". А раджу почитати цей матеріал, в ньому результати дослідження ГО "Екоклуб", з якого дізнаємося, серед іншого, що в тариф "Рівнетеплоенерго" закладено понад 250 мільйонів незрозумілих "інших витрат". І це не виробничі витрати, не закупівля газу, зарплата чи податки... Це щось ... "інше".
Звісно представники "Теплоенерго" розкажуть, що все нормально. Але експерти, порівнявши 4 подібні підприємства, прийшли до висновку – в Рівному підприємство працює вкрай неефективно, основні засоби зношені, а тариф найвищий серед подібних досліджуваних підприємств. До підняття так було, а тепер ще зросте, завдяки рішенню виконкому на чолі з Віктором Шакирзяном.
Мої пропозиції наступні: одразу після завершення воєнного стану необхідно ініціювати розірвання договору з "Рівнетеплоенерго" та повернути усе майно теплопостачального підприємства у власність громади.
Потім проводити незалежний фінансовий аудит, при потребі – звертатися в правоохоронні органи. Далі позбутися необгрунтованих витрат, і почати вкладатися в заміну дірявих мереж та застарілого обладнання. Рівень зносу основних виробничих фондів рівненського теплопостачального підприємства становить майже 70%, втрати тепла в мережах сягають до 30%, і щороку ситуація погіршується. Саме через це, в першу чергу, і ростуть тарифи.
Для комунальних підприємств нині значно доступніші міжнародні грантові кошти на оновлення устатковання та утеплення мереж. Цим уже користуються в інших містах (почитайте згаданий матеріал). Так, звісно доведеться витратитися і з бюджету. Але зараз теж витрачаємося, тільки не на заміну старих дірявих труб, а на компенсацію витрат, тих, "інших".
Повернення цілісного майнового комплексу в комунальну власність це єдиний спосіб зупинити його деградацію та почати впроваджувати необхідні заходи для його порятунку. А там може дійдемо і до теплої води влітку, і до нормальної температури батарей за нормальні гроші.
Проблем вистачає, і вони потребують фахового підходу та вирішення. Натомість сьогодні популісти рівненської влади будуть вихвалятися, що тариф для населення не зросте. А за півтора місяці візьмуть з бюджету чергові мільйони компенсації. Ті мільйони, які могли б піти на підтримку ЗСУ.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти