Українські виші більше не видаватимуть диплом державного зразка

Тепер кожен виш на вченій раді затверджуватиме дипломи для своїх випускників
Джерело
Cайт Острозької академії

Про це йдеться у проєкті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». 

За цей проєкт у другому читанні вже проголосували депутати Верховної Ради; наразі його ще має підписати президент. 

За новим законом, терміну «диплом державного зразка» в Законі «Про вищу освіту» більше не буде.

Відтепер дипломи затверджуватимуть вчені ради кожного вишу. Однак лише за програмами, які акредитувало Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. 

Крім цього, виші зможуть видавати спеціальні дипломи людям, які навчалися одночасно на кількох програмах в одному виші, та людям, які навчалися одночасно у кількох вишах, якщо таке навчання було наперед узгоджене цими закладами. 

Це лише одна зі змін, які запропонувала команда Міністерства освіти і науки та підтримали депутати ВР.

Загалом законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» має змінити підхід до фінансування вишів, дати їм більше автомонії та розширити можливості навчання для дорослих. 

Детально про очікувані нововведення можна прочитати в концепції МОН. 

Нагадуємо, що раніше ми розповідали про те, скільки грошей на одного студента отримають рівненські виші у 2020-му.  Також ми дізнавалися думку ректорів рівненських університетів про фінансування вишів за новими критеріями.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте