В обласному перинатальному центрі Рівненщини відновили партнерські пологи

Поки у Рівненському перинатальному чиновники забороняли партнерські пологи, Київський міський пологовий будинок №1 оприлюднив соціальний ролик про користь партнерських пологів, які тут не забороняли протягом карантину
Джерело
Скріншот з відео Київського міського пологового будинку №1

28-го серпня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненщини дозволила відновити партнерські пологи в обласному перинатальному центрі. Таку важливу допомогу вагітним чиновники забороняли в цьому закладі з початку карантину.

Про дозвіл відновити партнерські пологи повідомляє прес-служба Рівненської облдержадміністрації.

– До нас неодноразово з цього питання зверталися молоді родини під час всього карантину, – каже голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. – Головні лікарі обласного перинатального центру та пологового будинку Рівного також просили відновити такі пологи. Це цілком природно, коли чоловіки підтримують своїх дружин. Особливо в такий відповідальний момент. Нехай молоді батьки разом переживають найпрекраснішу подію в їхньому житті.

Як розповідає керівниця перинатального центру Вікторія Єнікеєва, приймати такі пологи будуть в індивідуальних залах або окремих боксах. Обов’язковою умовою є проведення ІФА або ПЛР тестування батька. Разом з тим, відвідування породіль й досі залишається під забороною.

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов розповів «Четвертій владі» як приймали це рішення дозволити партнерські пологи. Каже що голова ОДА Віталій Коваль був у перинатальному центрі і дивився як у закладі можуть убезпечити пацієнток від зараження при партнерських пологах.

Для убезпечення продумали два моменти: ізольована палата для пологів і тестування партнерів.

– Тож думаю що на рішення голови вплинуло те що він бачив, – каже Роман Сафонов. – Що ж стосується мого рішення, то я довго вагався. Хотів подивитися як воно буде працювати по місту (а працює так, що жоден пацієнт не заразився з часу дозволу на партнерські пологи в міському пологовому – авт.). І також я стежу за вашими («Четвертої влади» – авт.) публікаціями і зважаю на них. Тож зважив ризики і вирішив підтримати це рішення комісії.

Нагадуємо, «Четверта влада» неодноразово досліджувала цю тему:

Народити в Рівному у час пандемії: про необов'язкову заборону партнерських пологів

У рівненському пологовому будинку дозволили партнерські пологи: скільки це коштуватиме

У рівненському пологовому дозволили партнерські пологи за нової умови: буде значно дешевше

Партнерські пологи – це не забаганка, а реальна допомога, щоб пологи були легшими, а породіллі та новонароджені почували себе краще.

Детальніше про позитивний влив партнерських пологів можна почитати у цьому блозі: У Рівному жінок позбавили партнерської підтримки на пологах. Чому це погано

Як розповіла «Четвертій владі» керівниця міського пологового будинку Світлана Муравська, жодного зараження пацієнток, з часу дозволу партнерських пологів, у закладі не відбулося.

Поки значна частина породіль з Рівненщини були залишені без допомоги близьких на пологах, Київський міський пологовий будинок №1 оприлюднив соціальний ролик про користь партнерських пологів, які тут не забороняли:


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте