Відрахований за «енки» студент продовжує судитися з Рівненською медичною академією

Каже, якби заплатив «благодійні внески», то його б не відрахували

Вадим Мухорін судиться із медичним коледжем (який перетворився в академію), адже вважає своє відрахування незаконним
Джерело
«Четверта влада»

Про систематичні побори Рівненського державного базового медичного коледжу, а нині Рівненської медичної академії «Четверта влада» розповіла ще 9 місяців тому. Однак правоохоронні органи так і не звернули увагу на цю справу.

«Четверта влада» також дослідила і декларації керівництва навчального закладу. Як виявилося, у директора та заступників Рівненської медичної академії премії вищі за зарплати.

А заробітна плата директора закладу Ростислава Сабадишина – найвища в Україні серед керівників всіх навчальних медзакладів і вища, ніж у Президента України

Тож після цього матеріалу депутати Рівненської обласної ради змусили керівника прозвітуватися про про роботу на посаді директора за останні два роки. А також поцікавилися і про високі заробітні плати. 

Однак, замість звіту, Ростислав Сабадишин прочитав лекцію. Фото з архіву «Четвертої влади»

Детальніше про один із випадків «благодійних внесків» у Рівненській медичній академії – у матеріалі «Четвертої влади». 

Вадим Мухорін вступив у Рівненський державний базовий медичний коледж у 2015 році. Провчився два курси. На третьому ж не склав іспит із фармакології, бо «не скинувся» з групою для викладача.

Хлопцю призначили перездачу. На першу не прийшла викладачка, завідуюча кафедри «Фармація» Наталя Сірко.

– На другій я відповів на три питання правильно, але вона мені поставила двійку, на третій я відповів на два питання з трьох правильно, – розповідає відрахований студент. 

Вадим Мухорін звинувачує керівника навчального закладу у тому, що його відрахували, бо він відмовився платити

– Потім як виявилося мені Сабадишин каже, що він вже підписав наказ про відрахування і ні на яку перездачу я не йду.  

Відрахували Вадима за «енки» (пропущені заняття).

– Я підходив до директора питав, що мені робити, більше двох років витратив, я прийшов у коледж підтвердити свій рівень знань, щоб я міг працювати. А він каже, «що хоч те й роби, хоч в суд подавай», – говорить він.

Як виявилося, чоловік мав заплатити шість з половиною тисяч за пропущені заняття.

– Гроші за відпрацювання має брати лише вищий навчальний заклад, яким коледж тоді не був. А вони брали кошти як вищий навчальний заклад, – пояснює Вадим Мухорін.

Через місяць Вадим Мухорін подав до суду.

Вадим Мухорін (праворуч) та його представник Арсен Протопович (ліворуч) вважають, що відсутні на засіданні свідки затягують справу

За словами відрахованого студента, на попередні судові засідання запрошували його одногрупниць.

– Одна одногрупниця говорила, що вони здавали всією групою, що він там приймав по одній людині, інша розказувала що по підгрупам, розділили на три підгрупи.

Представник Рівненської медичної академії Володимир Баранчук

На судове засідання Вадим Мухорін та його представник Арсен Протопович запросили з десяток викладачів із навчального закладу. 

Однак прийшли лише двоє викладачів.

Першою виступала викладачка фізики Олена Сондак. Вона викладала у Вадима Мухоріна на першому курсі.

Перед допитом Олена Сондак посварилася із журналістами. Не бажала, щоб її фотографували. Але судове засідання відкрите і закон передбачає гласність судового розгляду

– Він мені розказував що він вже після 11-го класу пройшов той курс фізики, то в нього були середні знання достатньо для того щоб я йому поставила позитивну оцінку.

– Він відвідував пари якщо були н\б (не було – ред.) він їх закривав, – каже жінка.

Однак вона каже, що нічого не знає про благодійні внески, які потрібно сплачувати у коледжі (тепер Рівненська медична академія – ред). Так і про випадки хабарництва у закладі Олена Сондак, каже, не чула. 

Другим виступав вчитель фізики, біофізики та астрономії Микола Качановський. Він також викладав у Вадима Мухоріна на першому курсі.

Микола Качановський неодноразово зазначив у суді, що не знає, чим може бути корисним та не розуміє чому його викликали

Чоловік розповідає, що перші два заняття Вадим Мухорін відвідав. Потім підійшов до вчителя та попросив поставити йому бал автоматом.

– Я кажу добре поставлю автоматом 7 балів. Це з урахуванням того що він вивчав предмет у вищій школі. Він погодився, – каже Микола Качановський. 

– Що вам відомо про благодійні внески за відпрацювання пар? – представник Вадима Мухоріна Арсен Протопович.

– Не знаю про які благодійні внески, то розбирайтеся з тим там де він ходив чи не ходив, – відповів викладач.

У справі суддя Рівненського міського суду Оксана Панас оголосила перерву

Наступне судове засідання відбудеться 10-го грудня о 12:00. Під час слухання мають допитати інших свідків справи, які не з’явилися цього разу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте