Власник кіосків біля «Сільпо» отримав ділянку, за підписом Третяка, для будівництва «молитовного дому»
Скандальний рівненський підприємець Олександр Сачевчич, який звів кіоски біля «Сільпо» у сквері на вулиці Київській, готується до нового будівництва. Міська влада виділила для його фірми земельну ділянку на вулиці Набережній. За документами, там мають збудувати об’єкт «технічної інфраструктури». Проте робітник, який там працював, каже, що буде молитовний дім.
Про нове будівництво Сачевчича ми дізналися завдяки читачці «Четвертої влади». Жінка помітила, що на березі Усті почали вирізати дерева, й повідомила про це в редакцію. Що відбувалося далі, читайте у цій публікації.
Зрізають верби і звалюють будівельне сміття
За словами читачки, яка нам написала, через інтенсивне вирізання верб й завалення території будівельним сміттям, що засипається також до річки, «піднялися ґрунтові води, болото підходить до приватного сектору».
Ми вирішили перевірити цю інформацію і з’ясувати, що відбувається. Виявили, що за новозбудованим спортивним центром на перетині вулиць Кавказької, Набережної та Литовської є ділянка, яку готують під будівництво саме таким чином, як описала наша читачка.
Коли ми приїхали, на частині ділянки, де ще росли верби, працювали двоє чоловіків: один, схоже, керував, інший – спилював верби бензопилою.
Як готують ділянку під новий дім молитви
Побачивши журналістку, чоловіки припинили роботу. Один із них, який пізніше назвався Віктором, неохоче розповів: ділянку над Устею готують для будівництва «молитовного будинку».
Зі слів Віктора, документи на зрізання дерев не потрібні з двох причин: ці верби – «самосів» і вони на ділянці, яка підлягає забудові.
– Все законно, бо папери є, і креслення показали нам, і показали, яку цю саму… Так що…, – сказав Віктор і розвів руками.
Пізніше додав:
– Оце як зрізано, отак воно і входить (про розмір ділянки. – Авт.). Далі, мені сказали, верби не чіпати. Тільки оцей півострів, чи як він, зачистить.
Віктор розповів, що після того, як землю засиплять і утрамбують разом із будівельним сміттям, «будуть палі бити».
Чоловік кілька разів сказав, що його та іншого чоловіка «найняли» лише для зрізання верб. Однак, розповідаючи про майбутнє будівництво, він прохопився: «Тут ми просто розчищаємо собі площадку». І одразу виправив себе: «Ну, не ми, а вони розчищають площадку під будівництво». Хто «вони» – не уточнює.
Дерева, каже Віктор, «попиляють і вивезуть звідси». Хто повезе і куди, – теж каже, не знає. Мовляв, не його справа. Так само Віктор нібито не знає, для якої релігійної спільноти будуватимуть молитовний дім.
Хто забудовник
Хто найняв його на роботу, Віктор сказав не одразу. Проте після кількох запитань таки відповів: «директор фірми «Радема» чи «Модена»: «Він оце все має будувати, у нього всі документи».
Звати директора, розповів Віктор, Олександр. Чоловік дав його номер телефону. Щоправда, після того, як кудись сходив і повернувся.
Пізніше ми з’ясували, що мова про рівненське ТОВ «Радема-плюс», яким, згідно з аналітичною системою YouControl, одноосібно володіє і керує Олександр Сачевчич.
Хто виділив ділянку
Журналістка дізналася від Віктора, що, ймовірно, оглядати цю ділянку приїжджав і колишній міський голова Олександр Третяк.
– Назвіть, будь ласка, хто це (відповідальний за майбутнє будівництво. – Авт.), щоб я могла зателефонувати й перепитати за цю ділянку, – допитувалася журналістка.
– Ну, як же ж його прізвище, чорт візьми…, – силкується згадати чоловік.
– Це євангелісти, можливо? Євангельські християни?
– Ну, вони з етім самим, з мером, тоді приїжджали, оце виділили… Ну, мер, що вже зараз. Був.
– Олександр Третяк? – уточнила журналістка.
– Ну, що був – Олександр Третяк. Да-да-да-да! Вони приїжджали, у них документи. Тут буде молітвений дом. Виділено. Забили тут кілочки: один, другий, третій. І все є виділено, – підсумовує Віктор.
Ділянка – під технічну інфраструктуру
На сайті Рівненської міської ради ми знайшли рішення від 10 серпня 2023 року із підписом колишнього міського голови Олександра Третяка. Рішення дозволяє розробити проєкт земелеустрою про відведення ТОВ «Радема-плюс» в оренду вільної від забудови ділянки на вулиці Набережній у Рівному. Це перший етап в «освоєнні» земельної ділянки.
«Радема-плюс» орендуватиме ділянку 49 років. Кадастровий номер ділянки не вказаний. Її площа – 309 квадратних метрів, тобто трохи більше трьох соток.
Цільове призначення ділянки – «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) (код КВЦПЗ – 11.04) (для будівництва та обслуговування об’єктів енергетичної, транспортної інфраструктури)».
Очевидно таке цільове призначення тому, що у захисний прибережній смузі річки нічого іншого окрім гідротехнічних споруд будувати не можна.
Із цього рішення незрозуміло: це саме та ділянка, яку вже почали готувати до будівництва, чи якась інша. Однак це єдине рішення за 2023 рік, у якому зібрані докупи і «Радема-плюс», і вулиця Набережна, і майбутнє будівництво. У 2022 році подібних рішень не ухвалювали.
Ми надіслали запит до Рівненської міської ради з проханням пояснити, що саме будуватимуть на ділянці на Набережній, який її кадастровий номер та яку оренду плату товариство Сачевчича вноситиме за неї. Також поцікавилися, чи був конкурс на оренду цієї ділянки.
Журналістка кілька разів у різний час доби телефонувала до Олександра Сачевчича. Хотіла розпитати за цю ділянку: чи справді на ній має бути дім молитви та на яких умовах він її орендує. Однак Олександр Сачевчич слухавку не взяв. І повідомлення у телеграмі не переглянув.
Дивіться продовження: «Молитовна», «спортивна», «технічна»: ділянки для кіоскового забудовника, поруч з Устею у центрі Рівного
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти