Волонтери Рівного: об'єднані війною

Війна Росії проти України. Мирні жителі Києва, Харкова, Чернігова  потерпають від бомбардувань та постійних обстрілів, залишаючись відірваними від елементарного: їжі, води та засобів гігієни.

Тим часом, щоб підтримати людей та допомогти захистити країну, українці на заході України організовують волонтерські штаби.

Рівне приймає біженців з гарячих точок країни, збирає медикаменти, їжу та інші речі, потрібні захисникам. Волонтерські об’єднання створюються у кожному мікрорайоні міста.

Склад ліків у приміщенні Громадянської мережі «Опора»

Громадянська мережа «Опора» – нині штаб зі збору ліків з налагодженою логістикою не лише по Україні, а й за кордоном.

– Вже це день п’ятий, напевно, що він тут працює. Активна кількість медиків, які пакують щодня збільшується, там збільшується. Або записується, як волонтери, для почергової зміни, – розповідає координатор проектів Громадської мережі «Опора», волонтер Андрій Токарський.

– І зараз от з гарячих питань є  доставка медикаментів в гарячі міста, де ведуться бойові дії, де багато постраждалих, серед військових так і серед мирних мешканців. Ми намагаємося сприяти тому, щоб і туди доставляти ліки. Харків, Київ, Охтирка, Чугуїв, Ірпінь і сьогодні на Чернігів готується вже.

Координатор проектів Громадської мережі «Опора», волонтер Андрій Токарський сподівається на якнайшвидшу перемогу України над ворогом

Відправки формують за запитом, і працюють з іншими регіонами лише через перевірених та своїх волонтерів.

– Заклик, об'єднуватись і не покладати рук і разом ми переможемо, – каже Андрій Токарський.

Хол Рівненського муздрамтеатру перетворився на волонтерський склад

У Рівненському обласному драматичному театрі донедавна йшли вистави, а сьогодні тут – ще один волонтерський штаб, у якому працює кілька окремих відділів. Вчора актори на сцені, а сьогодні – волонтери.

Волонтерка, психологиня Ольга Яковлева каже, що найголовніше – це мотиваційний дух, який рухає людьми

– З 25 лютого ми поки працювати. Наша команда, яку ви сьогодні бачите – це люди творчі, які працюють безпосередньо в театрі і волонтери, які знають, що таке війна і які допомагають, – розповідає психологиня, волонтерка Ольга Яковлева.

– Потреба багато і вони скрізь їх озвучують і в принципі. Найголовніша потреба, одна з самих головних потреб – це дух. Дух в нас є, дух мотиваційний. Ми знаємо що ми працюємо на перемогу.

У гардеропі збір одягу, взяття, матраців та постільної білизни.

Ще група волонтерів робить із автомобільних шин кровоспинні джгути.

Через нестачу сучасних кровоспинних турнікетів і джгутів – волонтери роблять імпровізовані із шин

– Що я помітив, мені не вдалося особливо нічого організовувати. Мені дали місце, інструмент, дали людей, а ці люди вони театрали, вони такі класні, вони такі організовані, вони знають що вони роблять, –  розповідає рівнянин, волонтер Іван.

Іван координує роботу волонтерів із виготовлення джгутів

– Вони коли на сцені працюють, вони знаєш, яка їхня роль, яке їхнє завдання, і тут вони також прекрасно дуже швидко розуміють, що їм потрібно робити і таким чином сьогодні вже 3-тій день ми робимо тут в цьому місці джути.

У вестибюлі – бакалійна група, овочі, фрукти та закрутки. Все під чітким рахунком і видається лише за підписом.

У швейному цеху шиють балаклави, а над дахом, де виготовляють декорації, дівчата нарізають стрічки на маскувальну сітку  і також відшивають головні убори для військових.

Декораторка театру Наталія організувала пошиття підшоломників

– Шию балаклави, шапки, підкасники їх називають, тобто військові одягають їх під шоломи, – каже декораторка, волонтерка Наталія.

– Викройку знайшла в інтернеті, роздрукувала, дєвочкам принесла, поділилася, бачила і військових в таких шапках ходять, дуже зручно там зразочок у нас є. Шиємо. Хто чим може тай все хто чим може допомагаємо.

Замість театральних костюмів у театрі шиють підшоломники для захисників

Щодня замість роботи люди об’єднуються задля нашого з вами майбутнього забезпечуючи волонтерську тилову підтримку нашим захисникам.

– Хай їм Господь береже, вони бережуть небо над нашою головою. Хай їм Бог дає сили і здоров'я і мужності. Бо то такі хлопці, шо, ну, варті того щоб за них молились, – каже Наталія.

Дивіться також: Поселення, харчування, відправка за кордон: де і як на Рівненщині допомагають біженцям


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте