Волонтери Рівного: об'єднані війною
Війна Росії проти України. Мирні жителі Києва, Харкова, Чернігова потерпають від бомбардувань та постійних обстрілів, залишаючись відірваними від елементарного: їжі, води та засобів гігієни.
Тим часом, щоб підтримати людей та допомогти захистити країну, українці на заході України організовують волонтерські штаби.
Рівне приймає біженців з гарячих точок країни, збирає медикаменти, їжу та інші речі, потрібні захисникам. Волонтерські об’єднання створюються у кожному мікрорайоні міста.
Громадянська мережа «Опора» – нині штаб зі збору ліків з налагодженою логістикою не лише по Україні, а й за кордоном.
– Вже це день п’ятий, напевно, що він тут працює. Активна кількість медиків, які пакують щодня збільшується, там збільшується. Або записується, як волонтери, для почергової зміни, – розповідає координатор проектів Громадської мережі «Опора», волонтер Андрій Токарський.
– І зараз от з гарячих питань є доставка медикаментів в гарячі міста, де ведуться бойові дії, де багато постраждалих, серед військових так і серед мирних мешканців. Ми намагаємося сприяти тому, щоб і туди доставляти ліки. Харків, Київ, Охтирка, Чугуїв, Ірпінь і сьогодні на Чернігів готується вже.
Відправки формують за запитом, і працюють з іншими регіонами лише через перевірених та своїх волонтерів.
– Заклик, об'єднуватись і не покладати рук і разом ми переможемо, – каже Андрій Токарський.
У Рівненському обласному драматичному театрі донедавна йшли вистави, а сьогодні тут – ще один волонтерський штаб, у якому працює кілька окремих відділів. Вчора актори на сцені, а сьогодні – волонтери.
– З 25 лютого ми поки працювати. Наша команда, яку ви сьогодні бачите – це люди творчі, які працюють безпосередньо в театрі і волонтери, які знають, що таке війна і які допомагають, – розповідає психологиня, волонтерка Ольга Яковлева.
– Потреба багато і вони скрізь їх озвучують і в принципі. Найголовніша потреба, одна з самих головних потреб – це дух. Дух в нас є, дух мотиваційний. Ми знаємо що ми працюємо на перемогу.
У гардеропі збір одягу, взяття, матраців та постільної білизни.
Ще група волонтерів робить із автомобільних шин кровоспинні джгути.
– Що я помітив, мені не вдалося особливо нічого організовувати. Мені дали місце, інструмент, дали людей, а ці люди вони театрали, вони такі класні, вони такі організовані, вони знають що вони роблять, – розповідає рівнянин, волонтер Іван.
– Вони коли на сцені працюють, вони знаєш, яка їхня роль, яке їхнє завдання, і тут вони також прекрасно дуже швидко розуміють, що їм потрібно робити і таким чином сьогодні вже 3-тій день ми робимо тут в цьому місці джути.
У вестибюлі – бакалійна група, овочі, фрукти та закрутки. Все під чітким рахунком і видається лише за підписом.
У швейному цеху шиють балаклави, а над дахом, де виготовляють декорації, дівчата нарізають стрічки на маскувальну сітку і також відшивають головні убори для військових.
– Шию балаклави, шапки, підкасники їх називають, тобто військові одягають їх під шоломи, – каже декораторка, волонтерка Наталія.
– Викройку знайшла в інтернеті, роздрукувала, дєвочкам принесла, поділилася, бачила і військових в таких шапках ходять, дуже зручно там зразочок у нас є. Шиємо. Хто чим може тай все хто чим може допомагаємо.
Щодня замість роботи люди об’єднуються задля нашого з вами майбутнього забезпечуючи волонтерську тилову підтримку нашим захисникам.
– Хай їм Господь береже, вони бережуть небо над нашою головою. Хай їм Бог дає сили і здоров'я і мужності. Бо то такі хлопці, шо, ну, варті того щоб за них молились, – каже Наталія.
Дивіться також: Поселення, харчування, відправка за кордон: де і як на Рівненщині допомагають біженцям
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти