«Вони спонукають людей змінюватися»: «Четверту владу» назвали найкращим локальним розслідувальним медіа України

Відзнака для редакції «Четвертої влади» від Media Development Foundation
Джерело
Фото «Четвертої влади»

«Четверта влада» – найкраще локальне розслідувальне медіа. Таку відзнаку редакція отримала на ювілейній конференції Media Development Foundation (MDF, Фонду розвитку засобів масової інформації).

«Наші засновники й редактори… створили дійсно впливове медіа. Водночас це нагорода для всієї нашої команди: і колишніх журналістів, які працювали на репутацію і здобутки нашого медіа, і теперішніх, і тих, що будуть», – сказала журналістка «Четвертої влади» Анна Хіночик, яка отримала відзнаку від імені редакції.

Пропонуємо вам короткий фоторепортаж із конференції.

Конференція відбулася 18 серпня 2023 року у резиденції «Межигір’я». Вона була присвячена десятирічній діяльності фонду, яка полягає у «зміцненні українських національних і локальних незалежних видань».

Обговорення діяльності й розвитку незалежних українських медіа відбувалося на ганку колишньої резиденції президента-втікача Віктора Януковича. Нині увесь комплекс будівель та ландшафтів Межигір’я має статус національного парку і відкритий для екскурсій та вільних відвідувань усіх охочих
«Четверту владу» на конференції MDF представляли журналістки Анна Хіночик (ліворуч) та Оксана Гавриш

Учасники конференції, зокрема, говорили про те, як змінилася журналістика за останні десять років, як зробити регіональну журналістику впливовою під час війни, яким є нове покоління журналістів та як медійники можуть підвищувати рівень своєї професійності у сучасних реаліях.

Колишній голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія (на сцені – перший ліворуч), головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва та очільниця відділу розслідувань The Kyiv Independent Євгенія Моторевська говорили про зміни в українській журналістиці за останнє десятиріччя й ділилися власним досвідом у медіа
Побачили ми на конференції MDF і журналіста-розслідувача Данила Мокрика. До березня 2023 року він працював у команді Bihus.Info. Нині – у редакції англомовного онлайн-видання The Kyiv Independent. Данило Мокрик також – автор і ведучий аналітичного ютуб-каналу MokRec
Між обговореннями питань із медійного життя організатори конференції розіграли поміж учасниками футболки з логотипами п’ятдесяти трьох незалежних українських медіа. «Четверта влада» – серед таких видань

Завершилася конференція нагородженням десяти «найвпливовіших місцевих новинних медіа та незламних лідерів незалежної локальної журналістики», на думку команди MDF.

– Для мене велика честь – нагороджувати редакції і вшановувати вас.., бути свідками ваших героїчних вчинків та роботи. Ці нагороди – спеціальні відзнаки Media Development Foundation до десятої річниці нашої організації. Це медіа, які надихали нас, тримали нас… і робили нас окриленими, – зазначила під час вступної промови перед нагородженням операційна директорка MDF Тетяна Кулькова.

Кожну відзнаку вручав представникам медіа хтось із команди MDF. «Четвертій владі» – асистентка проєктів MDF Анастасія Коропецька.

– …Це агенція, яка працює на ринку вже сімнадцять років і розвивається. Вони ростуть, проходять наші програми – і ми бачимо неймовірний розвиток. Вони спонукають людей змінюватися, – сказала Анастасія Коропецька.

– Ви дуже сміливі. Ви говорите локально, але чутно вас усюди, – звернулася Анастасія вже до Анни Хіночик.

Момент вручення відзнаки для «Четвертої влади» як найкращого локального розслідувального медіа за критеріями відбору MDF

– Мені зараз дуже шкода, що не приїхали наші засновники й редактори,.. які створили дійсно впливове медіа не лише в нашому місті – про нього чути і в інших містах та регіонах України. Вони вклали дуже багато сил і праці. Але водночас це також нагорода і для нашої всієї команди: і наших колишніх журналістів, які працювали на репутацію і здобутки нашого медіа, і теперішніх, і тих, що будуть…

Ми дякуємо MDF за підтримку, – виголосила подяку журналістка «Четвертої влади» Анна Хіночик.

Журналістка Анна Хіночик із відзнакою MDF для редакції «Четвертої влади»
Команда MDF в кінці заходу теж отримала подарунок – зістарену статуетку Проксі, прототип тієї, яку MDF вручає переможцям конкурсу журналістських розслідувань під час щорічної конференції «Межигір’я фест». Через воєнний стан ця конференція нині не проводиться. На статуетці написано: «За внесок у розвиток розслідувальної журналістики». Вручив статуетку операційний менеджер агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» Олександр Волошин (на фото – ліворуч)

Відзнака «Четвертої влади» від MDF – друга у 2023 році. Раніше журналістка Анна Хіночик та відеограф Влад Мартинчук перемогли в спеціальній номінації «Найкраще розслідування у локальному медіа» Національного журналістського конкурсу «Честь професії 2023». На конкурс подали розслідування «Інформована згода, як дозвіл на здирництво: як легалізують побори у лікарнях Рівненщини».

Про усі нагороди «Четвертої влади» можете прочитати в останньому розділі інформації «Про редакцію».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте