Як інтерактивні панелі, куплені у «своїх», використовують в укриттях рівненських ліцеїв (фото)

У більшості ліцеїв інтерактивні дошки використовуються в укриттях як телевізори, адже складно за таких умов проводити урок. А у теплу пору року в багатьох підвалах ще й підвищена вологість, яка шкодить техніці
Джерело
«Четверта влада», Ольга Підгородецька

В першій частині матеріалу ми розповіли як рівненським школам без конкуренції купили за кошти платників податків 15 інтерактивних панелей у «своєї» підприємиці по майже 100 тисяч за кожну. У представника виробника такі панелі дешевші.

У продовженні розповідаємо і показуємо як ці інтерактивні панелі, які придбали нібито для укриттів, використовують у рівненських ліцеях. Цьогоріч управління освіти планує закупити ще 106 таких панелей.

– Я не буду лукавити, вони (панелі. – Ред.) часом за потребою використовувались, де були потрібні. Якщо, наприклад, був довгий період, не було повітряних тривог і діти не були в укриттях, то вони використовувалися у навчанні, – розповідав нам начальник рівненського міського управління освіти Богдан Турович.

Ми вирішили перевірити, як школи використовували куплене, і опитали директорів закладів, яким дісталися панелі. Вони одноголосно кажуть, що такі мультифункціональні гаджети актуальні для освітнього процесу, але додають: реалізувати повноцінне навчання в укритті складно.

Жоден з керівників ліцеїв, з яким ми спілкувалися, не згадав, що панелі куплені для 5-х класів, як казав про це Богдан Турович, коли намагався пояснити закупівлю цих панелей відсутністю багатьох друкованих підручників у п'ятому класі.

Ліцей №1

Ліцей №1 не має свого укриття, тому використовують два укриття, які розташовані неподалік: молодші класи під час тривог йдуть до дитячого садка №45, а старші – до Рівненської державної дитячої художньої школи.

Панель, за домовленістю, розмістили в укритті художньої школи. На літній період її звідти забрали – через вологість.

В укритті художньої школи мала бути інтерактивна панель для навчання, але її прибрали через надмірну вологість
Вологі стіни з краплями в укритті художньої школи

У закладі розповідають, що в укриттях намагалися навчати, але через велику кількість дітей зробити це було фактично неможливо. Інтерактивну панель використовували для перегляду навчальних фільмів, хвилини мовчання та музичних пауз.

Ліцей №9

Панелі тут використовували, кажуть, під час тривоги для перегляду пізнавальних фільмів, як звичайний телевізор. Через кількість дітей, які навчаються у різних класах, не вдалося проводити навчання, адже приміщення укриття – велике та без перегородок.

Інтерактивну панель використовують як втричі дешевший телевізор

Ліцей №2

На літній період панель забрали з підвального приміщення, щоб не псувалась.

Щоб не псувалася у підвалі

– Дуже цікава річ. Якщо вона підключена до інтернету, то можна дивитись будь-який контент, навчальні програми. Але дітям сидіти дві години важко, – каже директор ліцею Андрій Нагорний.

Укриття ліцею №2

Ліцей №12

У ліцеї кажуть, якби приміщення укриття були менші і панелей було декілька, тоді б, можливо, діти за ними вчились.

Укриття ліцею №12

Ліцей №16

Адміністрація ліцею пояснює, що панель не кріпили, оскільки їхнє сховище поділене на чотири приміщення. Панель переносили від одного приміщення до іншого. Повноцінні уроки реалізувати було складно.

Інтерактивна панель в куточку укриття
Одне з приміщень укриття

Ліцей «Престиж»

Заклад отримав дві панелі. Одна висить у приміщенні ліцею «Престиж» на вулиці Данила Галицького, 15, інша – в укритті колишньої школи №4 ,яка стала частиною ліцею.

Укриття з інтерактивною панеллю у колишній ЗОШ №4, яка стала частиною ліцею «Престиж»

Панелі в укритті використовували, кажуть у закладі: підбирали ребуси, кросворди, пізнавальні фільми та розвивальні ігри. Адміністрація закладу каже що стежить за вологістю у приміщенні укриття, поки мультимедійна панель висить там.

Ліцей №25

Адміністрація закладу розповідає, що переважно проводити навчання в укритті не вдалося. Більше дивились пізнавальні фільми. На літній період панель зняли і перенесли на зберігання у кімнату медичної сестри, щоб її не пошкодили мешканці з навколишніх будинків, для яких на час тривоги відкривають укриття.

На літо інтерактивну панель склали
Укриття ліцею відчиняють і для мешканців навколишніх будинків

Ліцей №13

– Дуже класна річ. Якщо була сирена і були діти старших класів, то ми вмикали караоке, розважальні завдання. На жаль, на все сховище її замало, адже акустика не дозволяє і багато дітей. Коли були уроки з малою кількістю дітей, то це просто чудо, – розповів директор ліцею Михайло Бєлік.

Укриття ліцею №13

Ліцей №17

Адміністрація закладу розповідає, що коли була велика кількість дітей, то панель використовували рідше, адже класи розходилися окремими невеликими приміщеннями в укритті. Загалом використовували панель найчастіше для музичних пауз, хвилини мовчання, пізнавальних фільмів. На літній час вона залишається в укритті.

Інтерактивна панель в укритті ліцею №17

Ліцей №28

Укриття в навчальному закладі поділено на декілька невеликих приміщень. Однієї панелі на таку кількість дітей замало, розповідає адміністрація. Але панель намагалися використовувати у навчальному процесі, інколи дивилися мультфільми та пізнавальні фільми. На літній період панель забрали з укриття через ймовірність підвищеної вологості.

Це місце в укритті, де панель висіла ще в червні

Ліцей №26

Дошку використовували для навчання в укритті, якщо під час тривоги співпадали уроки у паралельних класах. Також дивилися науково-пізнавальні фільми, розповів директор Володимир Дзюбак.

Укриття в ліцеї №26 зі звичайною дошкою
І з інтерактивною панеллю

Ліцей «Колегіум»

Директор Петро Куделя розповів, що повноцінні уроки проводити у підвальному приміщенні нереально. У закладі намагалися це робити, але було важко, адже в укритті разом були різні класи. Переважно дивилися пізнавальні фільми з географії та історії. Панель з укриття забрали через вологість.

Влітку панель, щоб не зіпсуватися від вологості, лежить не в укритті
Частина укриття

Ліцей «Гармонія»

Ліцей отримав дві мультимедійні панелі. Адміністрація розповідає, що завдяки їм вдалося реалізувати навчання під час довготривалих тривог. Панелі висять в укриттях двох корпусів ліцею. На час канікул панелі зняли, щоб не зіпсувати.

Укриття ліцею «Гармонія»
Панель винесли, щоб вберегти від вологості

Дивіться також: 200 мільйонів на оборону Рівненщини: кому дісталися виділені зі скандалом гроші


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру». 


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте