Як інтерактивні панелі, куплені у «своїх», використовують в укриттях рівненських ліцеїв (фото)
В першій частині матеріалу ми розповіли як рівненським школам без конкуренції купили за кошти платників податків 15 інтерактивних панелей у «своєї» підприємиці по майже 100 тисяч за кожну. У представника виробника такі панелі дешевші.
У продовженні розповідаємо і показуємо як ці інтерактивні панелі, які придбали нібито для укриттів, використовують у рівненських ліцеях. Цьогоріч управління освіти планує закупити ще 106 таких панелей.
– Я не буду лукавити, вони (панелі. – Ред.) часом за потребою використовувались, де були потрібні. Якщо, наприклад, був довгий період, не було повітряних тривог і діти не були в укриттях, то вони використовувалися у навчанні, – розповідав нам начальник рівненського міського управління освіти Богдан Турович.
Ми вирішили перевірити, як школи використовували куплене, і опитали директорів закладів, яким дісталися панелі. Вони одноголосно кажуть, що такі мультифункціональні гаджети актуальні для освітнього процесу, але додають: реалізувати повноцінне навчання в укритті складно.
Жоден з керівників ліцеїв, з яким ми спілкувалися, не згадав, що панелі куплені для 5-х класів, як казав про це Богдан Турович, коли намагався пояснити закупівлю цих панелей відсутністю багатьох друкованих підручників у п'ятому класі.
Ліцей №1
Ліцей №1 не має свого укриття, тому використовують два укриття, які розташовані неподалік: молодші класи під час тривог йдуть до дитячого садка №45, а старші – до Рівненської державної дитячої художньої школи.
Панель, за домовленістю, розмістили в укритті художньої школи. На літній період її звідти забрали – через вологість.
У закладі розповідають, що в укриттях намагалися навчати, але через велику кількість дітей зробити це було фактично неможливо. Інтерактивну панель використовували для перегляду навчальних фільмів, хвилини мовчання та музичних пауз.
Ліцей №9
Панелі тут використовували, кажуть, під час тривоги для перегляду пізнавальних фільмів, як звичайний телевізор. Через кількість дітей, які навчаються у різних класах, не вдалося проводити навчання, адже приміщення укриття – велике та без перегородок.
Ліцей №2
На літній період панель забрали з підвального приміщення, щоб не псувалась.
– Дуже цікава річ. Якщо вона підключена до інтернету, то можна дивитись будь-який контент, навчальні програми. Але дітям сидіти дві години важко, – каже директор ліцею Андрій Нагорний.
Ліцей №12
У ліцеї кажуть, якби приміщення укриття були менші і панелей було декілька, тоді б, можливо, діти за ними вчились.
Ліцей №16
Адміністрація ліцею пояснює, що панель не кріпили, оскільки їхнє сховище поділене на чотири приміщення. Панель переносили від одного приміщення до іншого. Повноцінні уроки реалізувати було складно.
Ліцей «Престиж»
Заклад отримав дві панелі. Одна висить у приміщенні ліцею «Престиж» на вулиці Данила Галицького, 15, інша – в укритті колишньої школи №4 ,яка стала частиною ліцею.
Панелі в укритті використовували, кажуть у закладі: підбирали ребуси, кросворди, пізнавальні фільми та розвивальні ігри. Адміністрація закладу каже що стежить за вологістю у приміщенні укриття, поки мультимедійна панель висить там.
Ліцей №25
Адміністрація закладу розповідає, що переважно проводити навчання в укритті не вдалося. Більше дивились пізнавальні фільми. На літній період панель зняли і перенесли на зберігання у кімнату медичної сестри, щоб її не пошкодили мешканці з навколишніх будинків, для яких на час тривоги відкривають укриття.
Ліцей №13
– Дуже класна річ. Якщо була сирена і були діти старших класів, то ми вмикали караоке, розважальні завдання. На жаль, на все сховище її замало, адже акустика не дозволяє і багато дітей. Коли були уроки з малою кількістю дітей, то це просто чудо, – розповів директор ліцею Михайло Бєлік.
Ліцей №17
Адміністрація закладу розповідає, що коли була велика кількість дітей, то панель використовували рідше, адже класи розходилися окремими невеликими приміщеннями в укритті. Загалом використовували панель найчастіше для музичних пауз, хвилини мовчання, пізнавальних фільмів. На літній час вона залишається в укритті.
Ліцей №28
Укриття в навчальному закладі поділено на декілька невеликих приміщень. Однієї панелі на таку кількість дітей замало, розповідає адміністрація. Але панель намагалися використовувати у навчальному процесі, інколи дивилися мультфільми та пізнавальні фільми. На літній період панель забрали з укриття через ймовірність підвищеної вологості.
Ліцей №26
Дошку використовували для навчання в укритті, якщо під час тривоги співпадали уроки у паралельних класах. Також дивилися науково-пізнавальні фільми, розповів директор Володимир Дзюбак.
Ліцей «Колегіум»
Директор Петро Куделя розповів, що повноцінні уроки проводити у підвальному приміщенні нереально. У закладі намагалися це робити, але було важко, адже в укритті разом були різні класи. Переважно дивилися пізнавальні фільми з географії та історії. Панель з укриття забрали через вологість.
Ліцей «Гармонія»
Ліцей отримав дві мультимедійні панелі. Адміністрація розповідає, що завдяки їм вдалося реалізувати навчання під час довготривалих тривог. Панелі висять в укриттях двох корпусів ліцею. На час канікул панелі зняли, щоб не зіпсувати.
Дивіться також: 200 мільйонів на оборону Рівненщини: кому дісталися виділені зі скандалом гроші
Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти