Як, критикуючи міністерку, нардепи-радикали порушили авторське право рівненського художника

Що їм загрожує. Подробиці

Юрій Журавель судитиметься з нардепами через порушення його авторських прав
Джерело
Скрін-шот з відео Юрія Журавля, поширеного на його фейсбук-сторінці

Рівненський митець Юрій Журавель звинувачує депутатів «Радикальної партії Ляшка» Андрія Лозового та Ігоря Мосійчука у порушенні його авторських прав. Тож вимагає від нардепів видалити «гидоту», на яку вони перетворили його малюнок,  та публічно вибачитися.

Відомий український музикант з Рівного, лідер та вокаліст гурту «От Вінта!», художник Юрій Журавель нещодавно створив шарж на підтримку реформи медицини, яку проводить очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун. Однак за деякий час його твір спотворили і використали з протилежним значенням.

– Асоціації, які виникають з цієї роботи, носять виключно позитивний характер та стосуються необхідності покращення охорони здоров'я. Аби українці були здоровими. Ця робота потрапила до збірки під назвою «Знай наших», – розповідає патентний повірений Юрій Трачук.

– Проте народні депутати Андрій Лозовий і Ігор Мосійчук використали протиправно твір Юрія Журавля, повністю спотворивши його зміст. Ця «робота» у Мосійчука була доповнена іклами (як у вампірів чи кажанів) та написом: «Я за звільнення Супрун».

Художник оприлюднив відеозвернення, в якому вимагає депутатів видалити спотворені зображення та вибачитися.

– Чим ви кращі за сепаратистів, чи за губернатора з Російської Федерації Петренко, чи за злодіїв, які нічого не створюють, а лише крадуть, псують і спотворюють авторський задум до взагалі протилежного змісту? – запитує у відозверненні Юрій Журавель.

«Я взяв готову картинку і сам нічого не спотворював. Звертайтесь до суду! Якщо я порушив закон то буду нести відповідальність» – коментує під відеозверненням Ігор Мосійчук. І пізніше додає «Я вибачаюсь перед пан Журавель але я не крав його роботу». Також нардеп видалив аватарку зі спотвореним шаржем Журавля.

Щодо інтерпретації цього шаржу рівненським нардепом Андрієм Лозовим, то він додав до зображення Уляни різних монстрів та негативних героїв. Мовляв цю реформу підтримують маніяки:

1
Один зі зразків спотворення Андрієм Лозовим твору Юрія Журавля

– Усе це відбувається у поєднанні з нахабною поведінкою порушників. Одного – який радить йти до суду (й гарантує у своїх коментарях, що 100% виграє процес), інший – байдужістю до прав – надалі використовує ці потворні імітації роботи Юрія Журавля, – каже патентний повірений.

Коментар під відеозверненням Ігоря Мосійчука що він «вибачається перед пан Журавель» Юрій Трачук не вважає тим вибаченням, яке вимагав Юрій Журавель.

– Це не вибачення за порушення, а так типу: я перепрошую пана звісно, але я не крав роботи, – пояснює патентний повірений. –  Нардеп наполягає на відсутності у його діях самої переробки (що, до слова, зовсім не звільняє його від відповідальності), а пан Лозовий узагалі не показує жодної реакції на законну вимогу Юрія Журавля.

Юрій Трачук каже, що вони з Юрієм Журавлем змушені розпочати процедуру притягнення нардепів до цивільно-матеріальної відповідальності.

Розмір грошової компенсації визначається законом у межах 10-50 тисяч мінімальних заробітних плат ( від 37 тисяч до 185 мільйонів). У цих межах й будуть вимоги, викладені у позовній заяві до суду.

«Четверта влада» спробувала почути думку Андрія Лозового щодо порушення ним авторських прав, однак поки що наше питання, надіслане нардепу приватним повідомленням у Фейсбук, залишилося без відповіді.

Раніше Юрій Журавель подав у суд на російську сенаторку, яка привласнила і спотворила зміст його карикатури про Януковича.

Наразі розгляд цивільної справи зупинено, до вручення матеріалів позовної заяви сенаторці.

Юрій Журавель виграв кілька судових позовів щодо порушення своїх авторських прав. Найбільший розмір компенсації – 24 тисячі гривень.

– Але це продавці контрафакту були, там завжди мало коштів, – додає Юрій Трачук. – А ось тут – інша справа. Через значну кількість переробок і неприпинення порушення на вимогу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте