Як «ОПЗЖ» намагалася скасувати результати виборів у Рівному

«ОПЗЖ» поспішала оскаржити рішення ТВК, за яким партія не пройшла в облраду через брак одного голосу, але, схоже, не встигла

Партія «Опозиційна платформа – за життя» не пройшла в обласну раду на Рівненщині. Для проходження їй забракло одного голоса.

Втім без боротьби у партії не здалися і після оголошення результатів подали до суду на Рівненську міську територіальну виборчу комісію. Засідання відбулося 7-го листопада. «Четверта влада» була там присутня. Ми відзняли, як все відбувалося.

У цьому матеріалі є і відео, і текстова версія.

– Коли рівненська територіальна обласна комісія проголосила рішення щодо проходження «Опозиційної платформи – За життя» до обласної ради, ми знайшли деякі порушення. Відразу звернулися із заявою до рівненської міської територіальної комісії та рівненської обласної територіальної комісії і попросили перерахувати голоси там, де були порушення.

– Тому ми звернулися із позовом до рівненської міської територіальної комісії, яка на нашу думку, допустила низку правопорушень, – каже керівник обласного осередку партії «ОПЗЖ» Михайло Бузинарський.

Михайло Бузинарський приїхав на Рівненщину з Донеччини у 2005-му році після перемоги Помаранчевої революції у статусі представника президента Віктора Ющенка. Нині від політичний соратник кума Володимира Путіна Віктора Медведчука

У позовній заяві просять визнати протиправними дії ТВК та провести повторний підрахунок голосів у Рівному.

У залі суду Бузинарський каже, що про підсумковий протокол ТВК видала 1-го листопада, в осередку партії про нього дізналися 3-го, а 4-го звернулися до ТВК і попросили перерахувати голоси. Але «у зв’язку зі швидкоплинністю» звернулися також до суду, «щоб не пропустити цей термін».

Присутня на суді представниця ТВК Ельвіра Шиліна пояснила, що, за чинним законодавством, заяву партії у ТВК не розглядають, якщо партії звертається до суду. У випадку з «ОПЗЖ» так і сталося: 6-го листопада ТВК відповіла партії, що заяву розглядати не будуть, оскільки партія подала до суду і тепер скаргу, за законом, має розглядати суд.

Ельвіра Шиліна пояснює в суді, що ТВК зробила все по закону

У залі присутні представники п'яти політичних партій, які виступають третьою стороною на боці виборчої комісії: «Слуга народу», «Голос», «Батьківщина», «ЄС», «За майбутнє». 

На початку засідання суддя Сергій Борискін вивчає заяву від «ОПЗЖ», якою уточнили вимоги позову. «ОПЗЖ» хоче скасувати рішення міської територіальної виборчої комісії про результати виборів у Рівному.

Однак суддя зауважує, що ця заява змінює предмет позову:

 – Її ніяк не можна назвати уточненням, оскільки в первинному позові ви оскаржуєте дії ТВК, а в заяві ви оскаржуєте рішення, – каже суддя і, після перебування в нарадчій кімнаті, відхиляє заяву про уточнення позову.

Далі розглядають два клопотання про залишення без розгляду позовної заяви «ОПЗЖ», які подала напередодні партія «Голос» і територіальна виборча комісія. Саме їхнє клопотання, зі слів представниці та голови ТВК, які відмовились коментувати на камеру, є їхньою позицією у цій справі.

Суд вислухав всі сторони, оголосив перерву та пішов у нарадчу кімнату.

Після повернення суддя оголосив, що повертає позовну заяву без розгляду. 

Суддя Сергій Борискін повернув скаргу без розгляду. Представник партії «ОПЗЖ» погодився з таким рішенням

Партія мала би звернутись до суду з позовом до кінця того ж дня, коли ТВК оголосила результати виборів, тобто 1-го листопада до 24.00. Але «ОПЗЖ» зробила це 5-го листопада. 

Михайло Бузиранський каже, що з ухвалою погоджується і оскаржувати її не буде

– Тому що суд фактично в ухвалі  встановив, що порушення є виборчого права, але, на жаль, ми трішки запізнилися зі зверненням до суду. Це не позбавляє нас права звернутися до суду щодо рішення Територіальної обласної виборчої комісії. Туди ми також зверталися і там проявили бездіяльність щодо розгляду нашого звернення. 

8-го листопада Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові також відмовив партії «Сила і честь» у перерахунку голосів у Рівному. Такого ж перерахунку вимагає і партія «ОПЗЖ».

Стежте за місцевими виборами за тегом: Вибори 2020


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте