Як підприємці Рівненщини допомагають українській армії на війні з росією

Журналістка Ольга Підгородецька, відеограф Влад Мартинчук, начитка Алли Максимчук

Місяць війни, запеклих боїв, невимовного горя та вбивств захисників і цивільних громадян. Такі реалії наразі в Україні як наслідок російської агресії.

Військові продовжують захищати наші землі на передовій, а аграрії, підприємці, волонтери об’єднуються та допомагають захисникам тримати оборону в тилу.

Розповідаємо історії трьох рівненських бізнесів, які з перших днів війни взялися допомагати боронити країну своїми силами та уміннями. 

Власник автосервісної компанії «Avtoplus» Андрій Біланчук впевнений, що війна стосується кожного і всі українці мають воювати за свою незалежність, як уміють.

Підприємець Андрій Біланчук своїм бізнесом допомагає захисникам

– Ми теж стали поряд, щоб обороняти нашу країну. В нас є можливості з ремонту. Ми в перший день війни зібрали нараду, вирішили, що будемо ремонтувати в першу чергу військові автомобілі, волонтерські, поліцейські, всі, що задіяні до армії, до воєнного стану.

– Ми робимо все за власний кошт. Хто має бажання привести якусь запчастину, то беремо, бо марки автомобілів настільки різні, що ми просто не маємо асортименту. Але в основному це все за свої кошти, – продовжує Андрій.

До війни, в автопарку фірми були авто на продаж. Нині всі вони слугують одній цілі – допомогти цивільним виїхати з під обстрілів та доставити допомогу військовим.

– Це близько 15-17 автомобілів. Це пасажирські автобуси і вантажні автобуси марки Рено. Туди їде гуманітарна допомога, назад – знімається перегородка, стеляться матраци і люди просто сідають, кому як виходить, і їдуть.

В один бік гуманітарна допомога, в інший – переселенці

– Цей автомобіль відомий. Зараз ми проводимо технічне обслуговування, він буде забирати наших, на жаль, двохсотих. Водії їдуть туди, щоб забрати їх. Не так, як росіяни, – каже Андрій та показує на невеликий автомобіль із рефрижератором, що стоїть у гаражі.

Нині уряд закликає бізнес знову працювати у звичному режимі, аби підтримати економіку. Та Андрій Біланчук каже, що фірма буде продовжувати безкоштовно ремонтувати авто на потреби військових та волонтерів.

Це керівник фірми «Дедденс Агро» Віктор Щербачук. Ще 22-го лютого до нього зателефонував власник фірми та розповів, що в Німеччині у ЗМІ попереджають про військовий повномасштабний напад Росії і що готувати гуманітарну допомогу для України потрібно вже сьогодні.

Підприємець Віктор Щербачук працює на аграрному фронті

Перший вантаж прибув, нині очікують на другий.

– Я кажу: та ну, це фейки розганяють. Не можуть вони (росіяни – ред.) так зробити. Але так сталося, і наші дівчата з перших днів поїхали до Німеччини і там зараз все організовують. Ми як підприємство з самого початку допомагаємо: і пальне, і військоматам, військовим частинам і всім, хто потребує, даємо все, що маємо на сьогоднішній день. І хліб печемо, і борошно даємо, і багато людей, які вдома багато чого готують і випікають нашим солдатам, – розповідає Віктор Щербачук.

Гуманітарна допомога на складах фірми

Сьогодні товариство «Дедденс Агро» співпрацює з Гощанською громадою, яка формує запити щодо необхідної допомоги в різні міста.

– Є в нас територіальна громада, де ми з вантажами працюємо. Крім того, я член управління Всеукраїнської ради. Ця рада працює з Міністерством оборони і вже біля трьох тонн гуманітарної допомоги від різних аграріїв України доставили, куди потрібно. Це борошно, цукор, пшениця, все інше. Хто що має. 

На підприємстві придумали технологію доставки хліба. Спочатку власноруч випікають, нарізають скибочками та свіжим висушують, пакують і відправляють у найважчі точки по країні. 

Попри війну на вулиці квітує весна. І перед аграріями з’явився ще один фронт боротьби за нашу країну – посівна.

Фірма готова до посівної

– Посівну плануємо, ми не можемо не посіяти, тому що це не правильно. Ми маємо сьогодні всі посіяти, щоб не було продовольчої кризи. Сьогодні нас як аграріїв головне завдання  – почати вчасно посівну і все посіяти, – каже Віктор Щербачук.

Невдовзі запрацюють ресторани, розповідає рівненський ресторатор та перевізник Денис Косюга.

Денис Косюга каже, що в колоні автівок «Шаленої Черепахи», яка возить переселенців, їде перший

Від початку війни Денис на основі свого бізнесу розгорнув волонтерську ініціативу. Зокрема, ресторан «Пурі» став місцем відпочинку та смачного обіду як для людей, які втікають з-під обстрілів, так і для захисників.

– В нас ночують люди. Мелітополь, Маріуполь, Херсон, Київ тощо. Хто потребує, той ночує. Годуємо, селим, грієм, тепло, інтернет, меддопомога, мамам всякі суміші, пюрешки. В нас кухня знаходиться на мінус першому рівні і там ще такий радянський бетон, тобто його можна використовувати як бомбосховище.

Ночівля в дитячій кімнаті ресторану

– Якось само собою ми почали працювати з теробороною, поліцією, армією. Тобто звертаються до нас, як у звичайний ресторан: ми ваші захисники, дайте нам 10 гарячих обідів. Я практично не беру в цьому участь, бо цим всім займається персонал. Це все лягло на їхні плечі, справляються. Буває, що в день видають 500-600 обідів гарячих, – розповідає Денис.

Поряд із тим за місяць війни «Шалена Черепаха» безкоштовно доправила до кордонів Європейського союзу 2 тисячі 772 мами з дітьми. 

– Шалена черепаха – це я. Я кожен день в колоні, в першій машині. Я їжджу особисто. 

– Страшно? – журналістка.

– Нє, нє. Вся взаємодія з владою, повна дисципліна, порядок, всі заряджені, всі спокійні, все отлічно.

Буси «Шаленої Черепахи» возять переселенців до кордону

Сотні підприємців по всій області вкладають свої сили та ресурси для перемоги над ворогом. І кожен з них переконаний, що разом ми – сила. Сила, яка здатна побороти російських загарбників.

– Ми маємо всі маємо об'єднатися і всім допомагати, – каже Віктор Щербачук, керівник «Дедденс Агро».

– Я найбільше переживаю за те, щоб не втратити саме державу. А найменше – за збитки, – каже Андрій Біланчук, власник компанії.

– Я абсолютно заряджений, абсолютно спокійний, все в порядку, ми разом, в мене чудова команда, – каже Денис Косюга, рівненський ресторатор, перевізник «Шалена Черепаха».

Коли редакторка «Четвертої влади» Антоніна Торбіч запитала у фейсбуку кого ви знаєте з рівненських підприємців, які допомагають захисникам і переселенцям, люди назвали десятки різних фірм.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте