Афера на два яйця: як у рівненському супермаркеті Novus дурять покупців
Зазвичай покупці скаржаться на невідповідність цін у супермаркетах: на цінниках біля товарів написано одне – на касі «пробивається» інше. Тоді у супермаркетах пояснюють: ціни змінили, а цінники – не встигли. На тому і розходяться.
В одному із рівненських супермаркетів Novus з’явилася своя «фішка»: у лотки не докладають яйця. Журналістка «Четвертої влади» вдруге від початку року зіштовхнулася із таким явищем. Що вона з’ясувала і що про це кажуть працівники супермаркету – читайте далі.
По тридцять штук у лотку
У супермаркеті мережі Novus, що на вулиці Гагаріна, 26, курячі яйця продають у фабричних лотках, замотаних у харчову плівку. Це пов’язано із карантинними вимогами про фасування продуктів харчування – для зменшення їхнього контакту із руками покупців.
У карантинних вимогах справді є пункти «забезпечити фасування та пакування всіх видів продовольчих товарів» та «заборонити продаж в режимі самообслуговування вагових продовольчих товарів, подальша термічна обробка яких не передбачена», однак супермаркети виконують це вибірково.
Наприклад, у Novus не фасують яблука, перець, капусту й інші овочі та фрукти, хоч їх покупці теж мацають руками, накладаючи в пакет.
До карантинних обмежень, які діють із березня 2020 року, кожен покупець міг набрати собі в торбинку потрібну кількість яєць і оплатити їх на касі поштучно.
Для тих, кому стільки яєць не треба, праворуч пропонують фасування по десятку в упаковці. Але дорожче.
22 червня журналістка «Четвертої влади» звернула увагу на те, що деякі лотки недофасовані. В одних було по тридцять яєць, в інших – бракувало одного-двох.
Що сказали працівниці залу
Журналістка звернулася до адміністраторки торговельної зали і спитала, чому так відбувається.
– Цінник стоїть поштучний, і на касі яйця перераховують, – не зовсім прямо відповідає жінка.
– Отут яйце побилося – чим його доложити? – намагається пояснити пусте місце в лотку інша працівниця, яка підійшла до розкладки з візком для розвезення товару.
Відтак адміністраторка подякувала журналістці за уважність і пообіцяла «піти на фасовку і з’ясувати».
«Пакувала людина, некомпетентна у цих питаннях»
Про інцидент доповіли директорці магазину Наталії Галганець. Журналістка спілкувалася з нею наступного дня.
За словами Наталії Галганець, яйця від виробника отримують у лотках і в ящиках. Потім їх пакують у підсобному приміщенні. Пакує людина в одноразових спецодязі й рукавичках.
– Ми не можемо продавати яйця поштучно, як в інших магазинах. Пакуємо в лотки. Ми не можемо допускати покупців, щоб самі брали руками, бо не кожен одягне рукавички, – пояснює Наталія Галганець.
Жінку дивує, що журналістка звернула увагу на нестачу яєць в лотку, але нічого не каже про пакування яєць в інших магазинах. А там «люди самі беруть і розчавлення» є. Нестачу у фасуванні пояснює некомпетентністю.
– Мотала в нас людина, некомпетентна у цих питаннях, з іншого відділу. Вона брала з ящика лотками і просто мотала, – каже Наталія Галганець.
Припускає: «Може, постачальник десь не доклав в лотки яєць, а вона так і намотала».
– Я вже не знаю, чи її за це карати, чи звільняти з роботи. Якщо ви зараз щось напублікуєте, я її можу навіть покарати, але не думаю, що це буде справедливо. Вона ж усе виправила, – каже директорка.
Наталія Галганець має на увазі, що інформувальну табличку про тридцять яєць у лотку з розкладки прибрали. Недофасовані лотки залишили.
Контрольна купівля
Директорка наголошує: яйця на касі обов’язково перераховують: це в інтересах магазину.
– Повірте мені, люди беруть більше яєць в торбинку і надіються на те, що касир не порахує, – каже жінка.
Але так було до карантинних обмежень. Нині ж і в покупців, і в касирів спрацьовує рефлекс: якщо лоток яєць, то їх там тридцять, а не інакше. Це довела контрольна купівля того ж вечора.
Журналістка написала скаргу на ситуацію в супермаркеті до Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, щоб з’ясували, чи є у таких діях супермаркету з ознаками шахрайства порушення.
За порадою операторки гарячої лінії Держпродспоживслужби, журналістка скористалася формою електронних звернень на сайті установи у розділі «Публічна інформація».
Скаргу зареєстрували й передали на розгляд в Управління захисту прав споживачів. Упродовж тридцяти днів спеціалісти мають її перевірити і дати на неї відповідь.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти