Як у Рівному минули перші вихідні після послабленого карантину (100 фото)

Та правила безпечної прогулянки під час пандемії

Фотокореспондент «Четвертої влади» Влад Мартинчук в суботу 16-го та неділю 17-го травня прогулявся містом, щоб побачити перші вихідні після першого послаблення карантину. Влад пройшовся центром Рівного (майдан Незалежності, локація біля Злати Плази, парк Лебединка, Театральна, центральний ринок), а також побував у парку Шевченка та на мікрорайоні Ювілейний.

Як проводили час рівняни, яким нарешті дозволили гуляти в парках, дозволили відпочивати на літніх майданчиках кафе і ресторанів тощо, ви бачите на фото. Гортайте їх стрілкою праворуч. Про всі послаблення карантину на першому етапі читайте в цьому матеріалі.

А як потрібно безпечно прогулюватися – розповідає в своєму дописі у фейсбук ексочільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун.

Наводимо її аргументи.

Час спливає, карантин не завершується, а пандемія COVID-19 й поготів. Але життя триває і нікому не хочеться просидіти його найбільш приємні моменти у чотирьох стінах. Та це й нікому не потрібно.

Регулярні прогулянки лише підуть на користь фізичному і психічному здоров’ю всієї родини.

Заплануйте сімейний відпочинок на свіжому повітрі, хоча б на пару годин. Але перед цим прочитайте поради щодо того, як захистити себе і людей навколо.

Будьте уважні до всього, чого торкаєтеся, по дорозі на вулицю та додому. Якщо ви живете у приватному будинку зі своїм подвір'ям, вам буде простіше. Якщо ж ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, будьте обережними, коли торкаєтеся кнопок у ліфті (на них можна натиснути ліктем чи кінчиком ключів) та дверних ручок. Попросіть дітей не чіпати ці предмети. Можна пограти у гру: уявіть, що всі поверхні, навіть стіни, гарячі.

Якщо вдягаєте рукавички для захисту, робіть це правильно – лише чистими руками та обережно утилізуючи, тут ми писали про це детальніше.

Пам’ятайте, що без миття рук і правильного використання рукавичок, носити їх не має сенсу.

Візьміть дезінфікуючий засіб, щоб очищувати руки, коли вода з милом будуть недоступними. Пам'ятаєте, яким має бути хороший антисептик? Мінімум 60% спирту. А, щоби він ефективно подіяв, не забувайте використовувати за 1 раз мінімум 3 мілілітри засобу та обробляти руки не менше 30 секунд.

Тут більше про правильне використання антисептика.

Виберіть місце, де не буде натовпу. Зараз це непросто, адже багато людей прямують на прогулянку, особливо на вихідні. Можливо, зараз саме час запланувати поїздку за місто або у великий парк, де ви не зіткнетеся з багатьма іншими людьми.

Не вдягайте маску на дитину до 2 років! Американська академія педіатрії забороняє маленьким дітям носити маски, бо це небезпечно.

Якщо самі вдягаєте маску – робіть це правильно. Не потрібно спускати її нижче носа, бо це нівелює весь позитивний ефект. Одягати та знімати маску необхідно лише чистими руками. І ще одне – маска не дає індульгенцію, щоби чіпати обличчя, коли заманеться чи не мити руки.

Дотримуйтеся соціальної дистанції у 1,5 метри. На вулиці шанси підхопити вірус невеликі, але краще не випробовувати долю.

Нехай ваші прогулянки поки обмежаться сімейним колом – разом із тими, з ким живете. Ви точно скучили за прогулянками з друзями чи іншими родичами, але дуже ймовірно, що вам захочеться порушити дистанцію за час прогулянки. Поки що це робити небезпечно.

Не торкайтеся нічого. Дітям час від часу можна нагадувати гру про гарячі поверхні. Вони швидко забувають про перестороги, тож час від часу нагадуйте, що не потрібно забігати на ігрові майданчики, сидіти на лавках, ділитися іграшками чи їжею, мацати гойдалки або турніки чи будь-що інше. Майте напоготові антисептик, коли діти чи ви забуватимете про ці правила.

Вдома зніміть верхній одяг, нічого не торкайтеся, поки не помиєте руки. Робіть це ретельно, не менше 30 секунд! Лише за цей час мило встигне знищити бактерії та віруси, які на них могли потрапити під час прогулянки.

Будьте розумними, обережними та здоровими.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте