«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Kondrachuk
голова Здолбунівської районної державної адміністрації

Як виглядатиме сучасний медичний заклад на Здолбунівщині

Наразі все складається для того, щоб у цьому році в селі Здовбиця, Здолбунівського району було збудовано нову лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. В свою чергу в Дерманській лікарській амбулаторії буде проведено капітальний ремонт.

Як відомо, наразі в Україні триває впровадження реформи первинної ланки медичної допомоги. Вперше за багато років держава звернула увагу на цю важливу галузь і, що приємно, ця увага підкріплена реальними грошима.

Теперішня амбулаторія в Здовбиці – єдиний такий заклад в районі, який не має свого приміщення, а орендує площі в сільській раді. І це при тому, що Здовбиця – найбільше село району, а місцева амбулаторія обслуговує не лише здовбичан.

Саме тому, коли постало питання «де будувати нову амбулаторію» ми разом з головним лікарем нашої первинки Олегом Сумко визначили, що це має бути саме у Здовбиці (так само спільно вирішили й щодо ремонту у Дермані). Звичайно, така ініціатива була повністю підтримана Здовбицькою сільською головою Світланою Годиною.

Про наше бажання збудувати для села сучасний медичний заклад із новітнім обладнанням ми сповістили й місцевих депутатів на одному з перших у цьому році засідань сільської ради.

Схема

І от рішення прийнято: як стало відомо, на цьому тижні МОЗ затвердив подані нашим районом об’єкти, які плануємо збудувати/відремонтувати в цьому році: Здовбицю та Дермань. Також на цьому тижні Здовбицькі депутати прийняли рішення виділити для будівництва амбулаторії земельну ділянку: це буде територія поблизу сільського стадіону (на викопіюванні – ділянка №58). 

Як відомо, перед цим Міністерство регіонального розвитку розробляло типові проекти майбутніх амбулаторій, які буде збудовано в цьому році по всій Україні.

Таким чином, ми виграємо час на виготовлення повного пакету ПКД, потрібна буде лише «посадка» проекту на нашу місцевість, на що теж передбачено кошти.

проект

Якою буде наша амбулаторія, я, чесно кажучи, ще не знаю, другою картинкою до цього посту демонструю амбулаторії сусідньої Житомирщини, щоб засвідчити: це дійсно заклади нового зразка.

План

А третя картинка – то реально план-схема майбутнього закладу.

Зазначу також, що будівництво планується здійснити за співфінансуванням 80% – Держбюджет, 20% – місцеві бюджети. 

Насамкінець додам, що фактично решту амбулаторій нашої Здолбунівщини ми плануємо реконструювати за так звані кошти Світового банку. Більшість проектів реконструкцій уже на експертизі.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)