За яких умов у Рівному дозволили працювати дитсадкам, спортивним клубам, приватним школам

Тепер можна підтримувати спортивну форму, або худнути, в спортзалі, а не на акції перед приміщенням міськвиконкому
Джерело
«Четверта влада»

З 20-го липня у Рівному запрацюють дитячі садочки, а з 13-го липня відновлять роботу спортивні клуби, фітнес-центри та секції, але у тестовому режимі.

Про це 8-го липня повідомив міський голова Володимир Хомко після закінчення засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста.

– Зараз завеземо харчі, підготуємо садочки. Всі хто дотичні до садочка мають мати аналізи про те, що не хворі. В тестовому режимі в кожному садочку відкриємо по групі. Всі заклади відкриються. Якщо хтось захворіє із закладу чи з родини, то він відразу закривається, – каже мер.

Дотичні до садочка – це працівники дитсадка, які мають пройти ІФА-тести. Це має забезпечити управління освіти.

Керівники садочків почали підготовку до роботи

Завідуюча ясла-садка компенсуючого типу (для дітей з вадами зору) №35 Тамара Грицак каже, що засоби індивідуального захисту та дезінфекції закупляли попередньо на три місяці.

Завідуюча ясла-садка компенсуючого типу (для дітей з вадами зору) №35 Тамара Грицак каже, що у садку відкриють дві групи. Фото з особистої фейсбук-сторінки

– В адаптивний період у нас буде відкриватися дві групи. Ми зателефонували батькам. Дорослі, які ходять на роботу і немає кому поглядіти дитину, то приведуть у заклад.

На цей період ми розробили заходи з відновлення функціонування закладу,  організацію життєдіяльності на літній період дітей, сітку занять і пам’ятку для батьків, щодо відвідування  на період ускладненої епідеміологічної ситуації. Тобто як приводити дитину, де будемо зустрічати її, яка відстань і інші правила.

Завідуюча каже, що правила роздрукують і дадуть кожному з батьків.

Спортзали теж готуються

Ухвалу, яка стосується спортивних клубів та секцій, за словами Хомка, продублювали з рішення обласної комісії та додали кілька пунктів. Дозволили також працювати з обмеженнями басейнам, мотузковим паркам, скеледрому та візовому центру.

– Я попросив, щоб всі дали графіки роботи гуртків і таке інше, щоб ми цей графік мали і наша комісія буде інкогніто ходити і дивитися, щоб ніхто не порушував. От на прикладі ринків: ми з губернатором пішли в перший день, все було ідеально, а коли пройшов тиждень-два – все  розповзається. Щоб всі розуміли, що якщо тільки побачимо десь порушення – одразу буде закрито, – каже міський голова.

Директорка спортивного клубу «Alfa» Людмила Ткач каже, як тільки дізналися про дозвіл на роботу, відразу почали підготовку: замовили антисептики та термометри.

– Головна умова для всіх клієнтів – це наявність маски та рушника, який вони буду використовувати коли будуть лягати на тренажери. Будемо проводити температурний скринінг.

Раніше прибиральниці протирали усі поверхні та ручки, за які тримаються клієнти, раз в дві години. Нині будуть дезінфікувати щогодини. Групових занять буде небагато, і кількість людей у групах буде менша, з дотриманням безпечної дистанції.

У клубі кажуть, що чекають докладних роз'яснень від влади. Проте вже почали підготовку.

Президент клубу «Ліга чемпіонів» Роман Кроль каже, що окрім антисептичних засобів, які закупили планово, у залі поставили додаткові кварцеві лампи, такі які використовують у медичних закладах для обеззараження приміщень.

Президент клубу «Ліга чемпіонів» Роман Кроль каже, що в групі займатиметься одночасно не більше 15-ти людей. Фото з особистої фейсбук-сторінки

– Ми давно очікували такого рішення. Дорослі повинні бути рухливі і отримувати щотижневе фізичне навантаження, і це буде допомагати та піднімати рівень імунітету, тобто всі будуть набагато здоровіші коли будуть грамотно займатись спортом.

Будь-яка хвора людина в цей період, свідома та розумна, ніколи не піде хвора в спортивні зали. Як на мене, людини спорту, це останнє місце де потрібно шукати хворих на COVID-19.

За словами Романа, у залі ведуть журнал візитів кожного відвідувача.

– Відповідно до вимог не знаємо і чітко не бачимо в протоколі, які саме мають бути критерії і скільки людей має бути на квадратний метр. Це ми ще не розуміємо до кінця, але в силу здорового глузду та свідомості, ми не будемо перенасичувати на 200 квадратів, що у нас є в нашому приміщенні, кількість людей.

Це будуть групи не більше 15 чоловік. Тобто нікого зайвого, тільки спортсмени.

За яких умов працюватимуть спортивні клуби, дитячі садки і секції та приватні школи

Ввечері на сайті міської влади з'явився протокол засідання. У ньому, зокрема, йдеться що фітнес-центрам та спортивним секція дозволили працювати за умов, які передбачені в постанові №40 головного державного санітарного лікаря України. Серед цих умов, є, зокрема, такі:

  • дозволено перебувати у закладі не більше однієї особи на 10 квадратних метрів для індивідуальних занять та 5 квадратних метрів для групових, групові відбуваються за попереднім записом;
  • взяти участь у занятті можна після проведення температурного скринінгу тіла з температурою не вище 37,2 °С тіла;
  • обов'язковим є облаштування місця для обробки рук, де мають бути паперові рушники та контейнери для утилізації;
  • на період карантину забороняють розміщувати поліграфічні матеріали, журнали, надавати послуги масажу, роботу фітнес-барів, дитячих кімнат, використовувати одночасно тренажер кількома відвідувачами.

Цього рішення тренери та спорстмени Рівного чекали з початку липня, адже до міської влади зверталися  офіційно. Ініціаторку звернення Олену Ліснічук колеги підтримали не лише у підписами у листі, а й акції-флешмобі – тренуванні на свіжому повітрі, яке проходило на площі перед міською радою 7 та 8 липня.

Акція фітнес-клубів під Рівненським міськвиконкомів

По одній-три групи на дитсадок дозволила відкрити міська комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Пріоритетом визначили: приймати дітей батьків з Рівного, які працюють. А дітей приймати за наявності електронної медичної довідки.

У випадку підозри на захворювання дитини чи члена її сім'ї садок мають зачиняти до з'ясування обставин.

Ось список закладів дошкільної освіти і кількість груп, які дозволили відкрити:

Із 13-го липня також дозволили працювати приватним дошкільним та шкільним закладам, за умови дотримання протиепідеміологічних умов. А також творчим та мистецьким студіям.

Нагадаємо, що від 12 березня в Україні запровадили карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та недопущення поширення COVID-19.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України та протоколу оперативного засідання комісії з питань ТЕБ та НС міста Рівного, були введені обмеження, зокрема закриття спортивних шкіл, секцій, клубів та навчальних закладів шкільної та дошкільної освіти.

Більше інформації про карантинні обмеження і COVID-19 дивіться за тегом: коронавірус


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте