100 запитів мерам порушникам
Олександр Третяк, Руслан Серпенінов, Владислав Сухляк – дії цих трьох міських голів – порушників прав людини, «Четверта влада» оскаржує в різний спосіб. Про мера Рівного Олександра Третяка напишемо окремо, а в цьому блозі хочу оголосити громадянську правозахисну акцію «100 запитів двом мерам порушникам».
Маємо ситуацію, коли міський голова Сарненської громади Руслан Серпенінов (партія «Батьківщина») – єдиний з 11-ти міських голів Рівненщини досі приховує від громади інформацію про зарплату і премію свою та заступників.
Два інформаційних запити не допомогли, тож надіслали скаргу Уповноваженому з прав людини Верховної Ради з приводу порушення права на інформацію.
Мова йде про серію матеріалів про зарплати керманичів міст Рівненщини у 2022 році. Це важливо для прозорості і підзвітності перед громадами, особливо у рік, коли посадовцям дозволили не оприлюднювати декларації про доходи.
Хтось надав цю інформацію одразу, а хтось через скаргу чи через судовий позов.
Ще один міський голова – Здолбунівський – Владислав Сухляк (партія «Європейська солідарність») досі приховує повну автобіографію своєї секретарки, яку він був призначив керувати дитячим садком.
Він, завдяки судді Здолбунівського райсуду Андрію Шуляку, уникнув відповідальності за порушення права на інформацію.
Юристи, до яких ми звернулися за правовою допомогою, готують судовий позов щодо того, що посадовці Здолбунівської міської ради приховують інформацію від громади.
А тепер власне про саму правозахисну акцію.
Ці відмови надати публічну інформацію свідчать про порушення міськими головами принципів вільного демократичного правового суспільства.
Іншими словами посадовці ніби кажуть: холопам знати гарантовану законом інформацію «не положено».
Це зневага до вільних українців, які прагнуть стати частиною демократичної і високорозвиненої європейської спільноти. При цьому політики вдають, що вони відкриті і прозорі мов акваріум із золотими рибками. Звичайне лицемірство. Дії свідчать про них краще, ніж слова.
Але в цієї ситуації є й плюси – «Четверта влада» допоможе Сарненській і Здолбунівській громадам стати більш прозорими перед платниками податків.
Тож до наступного четверга – 24 листопада надсилайте нам питання щодо доступу до публічної інформації в цих громадах, на які ви хочете почути відповіді.
Куди надсилати: Коментарі в телеграм-каналі під цим дописом, повідомлення в інстаграмі та повідомлення фейсбук-сторінці «Четвертої влади».
Що запитувати: питайте про публічну інформацію, тобто про ту інформацію, яка задокументована в Здолбунівській та Сарненській міській раді: все про витрачання коштів платників податків, все про дії з майном громади, все про зарплати та автобіографії будь-яких працівників, які живуть на кошти платників податків. Якщо коротко – питайте на що саме і куди саме йдуть гроші (та інші ресурси) громади. А також як ті чи інші структури міської влади виконують свої обов'язки.
Що не запитувати: не ставте питань на кшталт: «коли ви припините красти», «коли ви вже нажретеся», «що влада думає про...». Це не інформаційні запити.
Що ми зробимо з вашими запитаннями: ті питання, що стосуватимуться публічної інформації, ми оформимо в інформаційні запити і надішлемо цим міським головам, а потім простежимо, як влада відповість на запити і, за потреби, оскаржимо ці відповіді. А отриману інформацію опублікуємо.
Таким чином допоможемо міським головам опанувати, як поважати права громад і закони України, і водночас зробимо владу відкритішою.
А невдовзі чекайте інструкції як самому написати і відправити інформаційний запит за 10 хвилин. Також чекайте матеріалу про те, як рівненська поліція уникає відкривати кримінальне провадження стосовно міського голови Рівного Олександра Третяка, який приховує кому з прокурорів дісталися службові квартири.
Дякую, що дочитали до кінця.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти