Працівниця ДАІ очолювала дитсадок: влада Здолбунова продовжує приховувати інформацію про «секретарку мера»

Голова Здолбунівської громади продовжує протиправно приховувати інформацію про свою підлеглу
Джерело
Фейсбук-сторінка Владислава Сухляка

Міський голова Здолбунова Владислав Сухляк продовжує порушувати право громади на інформацію. Ми цікавилися трудовою біографією тодішньої, а тепер уже екскерівниці здолбунівського дитсадка «Ладоньки», яка ймовірно потрапила на посаду із крісла секретарки мера. Після першої відмови надати інформацію – представник Уповноваженого з прав людини склав на Сухляка протокол про адмінправопорушення.

Та справу Здолбунівський суд закрив, бо не встиг розглянути протягом відведеного на це часу. Повторний запит у Владислава Сухляка переслали на начальника управління з гуманітарних питань, ймовірно щоб знову меру не потрапити в суд.

Але підлеглий Владислава Сухляка теж порушив закон – приховавши частину наданої інформації. Тож здолбунівських посадовців- правопорушників чекає судовий позов.

Начальник управління з гуманітарних питань Здолбунівської міськради Ігор Антонюк у відповіді на запит надав копію автобіографії Оксани Гук, заретушувавши частину інформації.

Надання неповної інформації – адміністративне правопорушення

Все заретушоване, включно з посадами, на яких раніше працювала Оксана Гук, посадовець вважає конфіденційною інформацією.

Медіаюристка громадської організації «Платформа прав людини», адвокатка Людмила Опришко роз'яснює, що, відповідно до частини 2 статті 31 закону «Про дошкільну освіту», керівником дитячого садка може бути людина яка:

 • є громадянином України;
 • вільно володіє державною мовою;
 • має вищу освіту (для директорів державних, комунальних закладів дошкільної освіти – вищу педагогічну освіту);
 • має стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти);
 • має організаторські здібності;
 • її стан фізичного і психічного здоров’я не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Людмила Опришко каже, що посади, які обіймала керівниця садка, не є конфіденційною інформацією і що приховувати їх незаконно:

– Інформація, яка стосується дотримання кваліфікаційних вимог при призначенні людини на посаду не підлягає обмеженню в доступі.

– Зазначена інформація не може бути обмежена в доступі, відповідно до частини 2 статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» і повинна надаватись на запити.

З відповіді на запит ми дізналися лише, що Оксана Гук раніше працювала невідомо ким саме, можливо техпрацівницею, можливо ким завгодно у таких закладах у вказані роки:

 • З 1992 по 1997 рік у Андрушівській середній школі (де саме знаходиться ця школа невідомо, така школа є в Житомирській області, а також в Тернопільській);

Де працювала і чи працювала між 1997 і 2005 роком – невідомо.

 • З 2005 по 2007 рік у школі №4 в місті Здолбунів;
 • З 2007 по 2015 рік у відділенні реєстраційно-екзаменаційної роботи для обслуговування міста Рівне та Рівненського району, підпорядкованого Управлінню ДАІ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області;

Ким і де працювала після ліквідації ДАІ – невідомо.

 • З 2017 по 2018 рік в механічному інституті Національного університету водного господарства та природокористування;

Знову прогалина за 2019-2020 роки.

 • З 02.04.2021 року у відділі організації роботи та документообігу Здолбунівської міськради.

З копією її автобіографії з прихованою інформацією у хорошій якості можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що на початку червня у здолбунівському дитсадку «Ладоньки» призначили керівницею Оксану Гук. Тоді працівники дитсадка були обурені, що мер призначив на цю посаду «власну секретарку».

Згодом ми надіслали запит у Здолбунівську міську раду із проханням надати копію трудової біографії нової керівниці дитсадка. Проте нам двічі відмовилися дати відповідь.

У відповіді на наш запит мер Здолбунова Владислав Сухляк відписав, що конфiденцiйну iнформацiю не можна розголошувати без згоди самої людини.

Однак за законом «Про захист персональних даних», персональні дані, що стосуються виконання людиною своїх посадових повноважень, не є конфіденційною інформацією.

Після скарги у Офіс Уповноваженого з прав людини ця справа дійшла до Здолбунівського суду.

Проте у суді нам теж не вдалося поновити своє право на інформацію, тому що адвокат Владислава Сухляка схитрував і посприяв закриттю справи з технічних причин і йому допоміг суддя  Андрій Шуляк.

«Четверта влада» подаватиме судовий позов, щоб зобов'язати здолбунівських посадовців надати публічну інформацію. А також проведемо правозахисну акцію «100 запитів для правопорушника», деталі якої ми оголосимо згодом.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте