«513 за Фаренгейтом»: що робить громадська організація, яку створили рівненські айтівці

Співзасновники громадської організації «513 за Фаренгейтом» Ірина Петрова та Олександр Себестьянович закликають рівнян доєднуватись до благодійних подій та донатити на потреби ЗСУ
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі фото «Четвертої влади» та фото із фейсбук-сторінки громадської організації «513 за Фаренгейтом»

У квітні вони зібрали майже 435 тисяч гривень та закрили п’ять великих проєктів, придбавши двадцять чотири планшети для школи пілотів БпЛА, тепловізор «ThermТec Cyclops 335 PRO» для 67 ОМБр, два прожектори для ППО, три бронежилети та понад сорок тактичних аптечок. Вони – це спільнота рівнян з IT-сфери, які об'єдналися у громадську організацію «513 за Фаренгейтом», щоб допомагати захисникам України.

Розповідаємо більше про діяльність цієї громадської організації, яка ще й часто проводить різні майстер-класи для рівнян. Тим паче, що один зі співзасновників організації – бас-гітарист рівненського музичного гурту «Фаренгейт» Олександр Себестьянович.

На наші запитання відповіла співзасновниця ГО «513 за Фаренгейтом» Ірина Петрова.

– Чому ваша назва – «513 за Фаренгейтом»?

– Вона відображає нашу ідентифікацію. Частково це ребус. Якщо його розшифрувати, то можна зрозуміти, де ми перебуваємо, хто ми такі і до чого ми причетні.

– Скільки людей у ваші організації?

– Основного сталого складу – близько 10 людей, всі ми працюємо в IT.  А всі інші долучаються за потреби. Вони також працюють з іншими фондами і з іншими організаціями, тобто допомагають всім.

Ми ще – музиканти. Усі надходження з наших стрімів ми залучали на допомогу. Ми нікому особливо не афішували і закривали запити наших друзів і знайомих. А вже від початку повномасштабного  вторгнення почали допомагати колегам, співробітникам, друзям, родичам, а далі розрослось все: знайомі друзів дали номери побратимам, і тепер побратимів і посестер у мене  дуже багато.

–  З якого року ви розпочали свою діяльність?

– За  документами, ми – нова громадська організація (дата заснування 17 січня 2024 року. – Ред.), але фактично більшість з нашої команди працює (волонтерить. – Ред.) вже 10 років. Співпрацюємо з різними благодійними фондами. Нас багато хто знає. Наша громадська організація допомагає військовим та медикам на передовій. Це найважливіший наш профіль.

Співзасносниця та директорка громадської організації Ірина Петрова розповідає, що збирати кошти на потреби захисників України стає дедалі важче. Фото з фейсбук-сторінки Ірини Петрової

Ми робимо різні майстер-класи, розіграші, аукціони, ярмарки, хоча вони у нас більш внутрішні і локалізовані. Частина нашої команди була засновниками конференції «IT Talks».  Ми її відродили і зробили теж благодійною. Вона проходила в кінці 2023 року.

– Як вирішуєте, на що саме відкривати збір?

– Ми дивимося, які пріоритетні завдання стоять, який запит. І що треба вже «на вчора». Ми намагаємось залучити якнайшвидше найбільшу кількість коштів. 

– Як ви отримуєте запити від військових, як вас знаходять?

– Як я казала, ми працюємо вже багато років. Нас багато хто знає у бригадах та фондах. Ми переважно працюємо з тими, кого знаємо з різних бригад, підрозділів, або з тими, кого нам рекомендують. Ми намагаємось перевіряти інформацію. От якщо хтось нам телефонує, то ми перевіряємо інформацію: чи дійсно вона актуальна, чи дійсно правдива, адже дуже багато шахраїв. У нас такі випадки були у 2016 році. І нещодавно, у 2023 році.

– Що це за випадки?

– Найбільш кричущий – у 2016 році. Коли людина, якій нібито нас порекомендували з сусіднього підрозділу, сказала, що має такі ось потреби. Ми перевірили цю людину, а вона не працює у тій бригаді, і в цій бригаді немає взагалі таких потреб. Він, як виявилося, перебував у зовсім іншому підрозділі, на іншому напрямку, і ця людина була з не дуже добросовісною репутацією. З нею були проведені певні роботи командуванням.

– Які основні напрямки діяльності фонду?

–  Це IT-підтримка, ремонт комп’ютерної техніки, купівля нової. Це тактична медицина. Ми самостійно складаємо тактичні аптечки, адже пройшли курси тактичної медицини і співпрацюємо з різними бойовими медиками.

Допомагаємо стабілізаційним пунктам, госпіталям, де лікуються поранені. Зокрема, підтримуємо і рівненський госпіталь, і рівненську лікарню, де лікуються військові. Амуніція, 3D-друк: друкуємо різноманітні компоненти для дронів, коробки для антен, системи скидів для FPV, корпуси боєприпасів. Вже почали складати самостійно FPV-дрони на підрозділи.

– Розкажіть про майстер-класи. Я ви їх організовуєте?

– Інколи до нас приходять майстри і кажуть, що хочуть допомогти назбирати кошти під певні потреби і готові провести майстер-класи. Або ми хочемо підтримати якісь запити, які треба закрити дуже швидко. Тоді ми, щоб залучити з різних сторін кошти, знаходимо майстрів, шукаємо людей.

У квітні ми влаштували серію майстер-класів з виготовлення свічок, приготування великодніх шоколадних цукерок для дітей, з декорування печива та з писанкарства для дорослих та дітей старшого шкільного віку. Мета була зібрати кошти на  закупівлю 24 планшетів для школи пілотів-аеророзвідників. Це школа державна, вони намагаються все закривати своїми силами, але буває, як завжди, те, що вони не можуть зробити.

В квітні громадській організації «513 за Фаренгейтом» вдалося зібрати необхідну суму, щоб закупити 24 планшети для школи операторів БпЛА. Фото з фейсбук-сторінки ГО «513 за Фаренгейтом»

У нас ще є один спосіб залучення коштів – це благодійний магазинчик. Нам приносять різноманітні товари, а хтось надає якісь послуги, і за донат можна придбати ту чи іншу річ. В інстаграмі є сторінка цього магазинчика. Ще також є мінісайт, і він перекладений вже на англійську мову, але ми його ще не запустили.

– Ви ведете звітність?

– Так, ведемо. Оскільки ми є громадською організацією, цю звітність перевіряє податкова і вона є відкритою. Ми хочемо її зробити ще більш відкритою і працюємо над тим, щоб висвітлювати повністю і щодо рахунків, і щодо всього, але поки що це не так просто зробити, тому ведемо над цим роботу. Можна зайти до нас на сторінку і подивитися детальніше, що і скільки закупили, передали і скільки коштів зібрали.

– Чи зараз є перешкоди для вас, як для громадської організації, яка займається волонтерською діяльністю?

–  Найбільші труднощі – це періоди, коли люди менше донатять, менше підтримують волонтерський рух, бо, напевно, вважають, що все краще стало і більше нічого не потрібно. Тоді доводиться придумувати щось, щоб залучити кошти і розворушити людей. Найбільша проблема – це залучення додаткових коштів.

– Який ваш заклик до суспільства?

– Допомагайте всіма можливими способами. Це не завжди про гроші. Як мінімум, можете спробувати слухати українську музику і припинити слухати російську. Банально і, може, для когось смішно це звучить. Працюйте на перемогу всі.

Просимо долучитися до допомоги для наших військових. Також запрошуємо приєднатися до нашої команди.


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських дроноводів з 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте