Бежеві «Атамани» по три мільйони: як пройшов аукціон із закупівлі малогабаритних автобусів для Рівного
23 жовтня «Рівнеелектроавтотранс» провів тендер на закупівлю перших 20 низькопідлогових бежевих автобусів категорії М3 класу І. Фактично, комунальних маршруток. На торги прийшли два учасники. І обидва запропонували однакові автобуси – українські «Атамани».
Детальніше про аукціон, запропоновані ціни та учасників читайте у матеріалі.
За тиждень до торгів внесли зміни у документацію
16 жовтня, за три дні до кінцевої подачі пропозицій на аукціон та за тиждень до самого аукціону, замовник, тобто «Рівнеелектроавтотранс», вніс зміни до тендерної документації.
Додав, що продавець маршруток повинен мати сертифікат ISO щодо відповідності системи управління якістю у виробництві. А також сертифікат, в якому вказаний ідентифікаційний номер (VIN) колісного транспортного засобу з його міжнародним ідентифікаційним кодом (WMI) виробника колісного транспортного засобу в Україні та місцем розташування цього виробника в Україні.
Через ці зміни термін подачі документів продовжили на два дні – по 20 жовтня включно.
На тендер подалися два учасники: ТОВ «Авто-Бас» і ТОВ «Люмікар». Обидва товариства пропонували Рівному автобуси «Атаман». Бо в обох є дилерський договір з АТ «Черкаський автобус», яке виготовляє автобуси цієї марки.
«Просиділи» після першого раунду
Аукціон розпочався по обіді 23 жовтня.
ТОВ «Люмікар» стартував з максимально високою пропозицією – 65 мільйонів гривень. ТОВ «Авто-Бас» запропонувало 64 мільйони 400 тисяч гривень.
Мінімальний крок, за яким можна було знизити ціну, – 650 тисяч гривень.
Керівниця громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак розповідає, що свої пропозиції учасники змінили лише в першому раунді:
– «Люмікар» зробив мінімальний крок, і ціна впала до 64 мільйонів 350 тисяч. А «Авто-Бас» спустив ціну на 1 мільйон 300 тисяч – до 63 мільйонів 300 тисяч гривень. З такими ціновими пропозиціями вони «просиділи» до завершення аукціону.
Запропонувавши на мільйон гривень менше, виграло ТОВ «Авто-Бас».
За словами Мирослави Примак, яку ми попросили проаналізувати аукціон, ТОВ «Авто-Бас» і ТОВ «Люмікар» часто були на тендерах разом.
Вони 26 разів зустрічались на торгах і здобували перемогу майже почергово. За даними модулю аналітики платформі публічних закупівель «Прозорро», за весь період їхньої участі в електронних торгах у кожного загальна сума укладених договорів – більше мільярда.
Коли ми запитали у власника ТОВ «Авто-Бас» Олександра Свідерка, чи вони не домовлялись з іншим учасником про торги, той відповів, що не знає такої фірми.
«Атамани», але з іншою кількістю місць
«Авто-Бас» продає автобуси «ATAMAN А092Н6». У своїй тендерній пропозиції товариство вказало, що технічні параметри автобусів відповідають тим, які просив замовник: довжина – 8 метрів 22 сантиметри, загальна пасажиромісткість – 60, з яких 23 місця – сидячі, включно з місцем для водія.
Керівниця громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак ж каже, що згідно з технічною документацією, яку подав «Авто-Бас» на тендер, автобус моделі А092Н6 не має стільки місць для сидіння:
– Сертифікат відповідності завершеного колісного транспортного засобу передбачає, що ці автобуси мають найбільше 21 місце для сидіння і 4 відкидних. А на схематичному зображенні до сертифікату, де видно розташування місць, вказані 17 пасажирських, одне для екіпажу і чотири відкидні. Так виходить 22 місця. Але відкидні розташовані так, що якщо сісти всім чотирьом пасажирам, то не буде місця для візка.
Окрім того, на сайті виробника вказують, що «ATAMAN А092Н6» має 22 сидячі місця та загалом може вмістити 52 пасажири, а не 60, як задекларував «Авто-Бас».
Власник ТОВ «Авто-Бас» Олександ Свідерок у коментарі «Четвертій владі» каже, що з вересня є новий сертифікат. Мовляв, офіційний дилер не встиг розмістити цю інформацію на сайті.
За словами Мирослави Примак, замовник має п’ять робочих днів, щоб перевірити документацію «Авто-Баса» і вирішити, чи все їм підходить. Може продовжити період кваліфікації до 20 робочих днів, якщо для цього є обґрунтовані підстави.
«Рівнеелектроавтотранс» в умовах тендеру прописав, що перші 10 автобусів переможець має доставити не пізніше 30 листопада, ще десять – до 20 грудня включно.
Якщо підпишуть договір з «Авто-Басом», то один автобус обійдеться у 3 мільйони 165 тисяч гривень.
Якщо підпишуть з «Люмікаром», то одна маршрутка для міста коштуватиме 3 мільйони 217 тисяч гривень.
На сайті «Автолайн» такий автобус продають за 3 мільйони 150 тисяч гривень.
Нагадаємо, що ці дизельні маршрутки комунальне підприємство міськради «Рівнеелектроавтотранс» купує за кредитні 60 мільйонів гривень.
Про фірми-учасники
Згідно з даними із аналітичної платформи YouControl, ТОВ «Авто-Бас» зареєстровано в Києві з 2018 року. Власник фірми – хмельничанин Олександр Свідерок. Особа з таким ім'ям має чотири квартири у селі Крюківщині на Київщині.
Основний вид діяльності «Авто-Баса» – оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.
ТОВ «Люмікар» зареєстрували у Києві у 2019 році у квартирі власника та директора – киянина Олексія Геніна.
Основний вид діяльності «Люмікара» – торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами.
Обидві фірми, як ми вже писали вище, продають автобуси акціонерного товариства «Черкаський автобус».
Раніше бенефіціаром «Черкаського автобуса» був п’ятий президент України Петро Порошенко – через корпорацію «Богдан».
У 2009 році підприємство перейшло до Олега Гладковського – фігуранта журналістського розслідування про корупцію в системі оборони «Армія.Друзі.Бабки». Останній за два роки вивів його зі складу «Богдана».
За даними аналітичної системи Youcontrol, наразі 42,2% акцій компанії належать Олександру Дорошу із села Мошнів Черкаської області. Решта акцій – дрібними пакетами фізичним особам.
Нагадаємо, що екоактивісти створили петицію, щоб припинити закупівлю дизельних маршруток для Рівного. Після того, як вона набрала потрібну кількість голосів, Рівненська міська рада опублікувала відповідь за підписом в.о. міського голови Віктора Шакирзяна.
Міська влада повідомила, що не вбачає доцільним скасовувати рішення про купівлю в кредит 100 дизельних комунальних мікроавтобусів протягом 5 років.
Раніше транспортний фахівець розповідав «Четвертій владі», що про поставку перших автобусів для Рівного могли домовитись із окремим продавцем ще перед оголошенням тендеру.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти