Всі частини гучного розслідування «Наших грошей» про топ-корупцію і наживу на обороні України

Джерело
bihus.info

Два роки тому телепрограма «Наші гроші» оприлюднила розслідування «Бронедрузі», в якому розповіли, як у 2015-2016 роках державні оборонні заводи «злили» фіктивним компаніям близько 100 мільйонів гривень за незрозумілого походження і якості запчастини.

Тоді вдалося ідентифікувати «операційних менеджерів» схеми – дрібного бізнесмена та екс-співробітника концерну «Укроборонпром». Однак журналісти розуміли, що двоє хлопців «нізвідки» – не могли провертати такі схеми без допомоги та протекції.

Два роки знадобилось, щоб розплутати клубок розкрадання оборонних мільйонів до кінця. Тепер журналісти, нарешті, змогли дати повну картину тих подій від і до, пише bihus.info:

  • Як завозили і відмивали контрабанду.
  • Скільки насправді коштували запчастини і в скільки разів держзаводи за них переплачували.
  • Як організатори схеми забезпечували собі контракти через договірняки, погрози, хабарі-відкати та адміністративний ресурс.
  • Як підробляли документи та обналили викачані з заводів гроші через конвертаційні центри. 
  • Які ролі і долі у цій історії – у чиновників оборонної сфери, від керівництва заводів до верхівки “Укроборонпрому” та Ради нацбезпеки і оборони.

Вийшло 5 частин розслідування

У першій та другій частині журналісти показують як син замсекретаря РНБО і найближчого друга Президента – розпиляв щонайменше 250 мільйонів «Укроборонпрому». У скільки разів держзаводи переплачували йому за російську контрабанду? Які хабарі-відкати його банда носила чиновникам оборонного концерну?

У тертій журналісти розповідають у скільки разів державний концерн переплатив «хлопчикам» та яку частку відрахували Гладковському-тату:

У четвертій та п'ятій – як правоохоронні органи закривають очі на Жукова-Гладковського.  І кримінальні провадження по ним теж закривають. Скільки коштує лояльність податкової та СБУ? Як прокуратура тричі поховала розслідування по оборонних аферах хлопчиків? І як НАБУ їм допомагало.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте