Безкоштовне лікування туберкульозу в Рівному: за що не треба платити

Якщо МОЗ не закупить ліки централізовано, то хворі на туберкульоз змушені будуть купувати за власні кошти, попри гарантовану законом безоплатну медичну послугу
Джерело
«Четверта влада»

Розповідаємо, які послуги пацієнти можуть безкоштовно отримати в Рівненському обласному фтизіопульмонологічному медцентрі(раніше – Рівненському обласному тубдиспансері). За гештеґом «безкоштовна медицина» можна також переглянути публікації «Четвертої влади» про безкоштовні послуги в інших лікарнях Рівного та області.

За 2020 рік Фтизіопульмонологічний медцентр отримав від Національної служби здоров'я 21 мільйон 254 тисячі 477 гривень на лікування дорослих і дітей із туберкульозом. 

Для пацієнтів, які хворіють на туберкульоз, послуги у Медцентрі безкоштовні та доступні в тому числі під час карантину (деякі інші види медичної допомоги під час карантину обмежені – наприклад, планові госпіталізації – ред.). Не потрібно платити за:

  • консультування/діагностику пацієнтів з підозрою на туберкульоз;
  • призначення лікування;
  • формування плану лікування та спостереження за пацієнтом;
  • моніторинг лікування;
  • діагностику та лікування супутніх захворювань з моніторингом дотримання призначеного лікування.

Втім Національна служба не оплачує Фтизіопульмонологічному медцентру ліки, які закуповує МОЗ через централізовані закупівлі.

Щоб отримати медичну допомогу у Фтизіопульмонологічному медцентрі, потрібно

  • звернутись до сімейного лікаря або лікаря, який лікує хронічне захворювання пацієнта
  • звернутись самостійно до фтизіатра, адже для звернення до цього спеціаліста направлення не потрібно, і вже фтизіатр випише скерування до Фтизіопульмонологічного медцентру
  • самому звернутися до Фтизіопульмонологічного медцентру

Раніше ми писали про те, як лікують хворих у туберкульозних диспансерах Рівненщини у 2020 році. Зараз в області залишився один такий заклад, у Рівному, а принцип його фінансування змінився: тепер гроші диспансер отримує не за ліжкомісця, а за кількість людей, яких полікували.

– За нової системи у медичних закладів зникає мотивація утримувати пацієнта у стаціонарі без медичних показів, адже зайняте ліжко більше не оплачується, – розповідає представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик. – Оплачується безпосередньо діагностика та лікування людини, де б вони не проводились. Тривала ж госпіталізація призводила до надмірних витрат на лікування пацієнтів, а також до їхнього повторного інфікування у стаціонарі.

За інформацією НСЗУ, безкоштовно лікувати хворих на туберкульоз мають і в стаціонарі, і/або в амбулаторних умовах (удома під періодичним наглядом лікарів).

Для пацієнта з туберкульозом безоплатними є лабораторні та інструментальні дослідження, лікування в стаціонарних та амбулаторних умовах, ліки з Національного переліку, а також ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти, пояснюють в НСЗУ.

Якщо з вас вимагають гроші за послуги, які мають бути безкоштовні, телефонуйте у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Також можна подати скаргу в онлайн-режимі.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте