Для чого знищують частину зеленої зони неподалік ліцею №12 і до чого тут забудовник Бабат

Біля багатоповерхівки, яку звела фірма матері ексдепутата Рівнеради Олександра Бабата, почали знищувати зелену зону під парковку. Хоч поліція надала припис про припиненя робіт, але заступник міського голови Микола Дядюсь каже, що дозвіл на таке порушення благоустрою є
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Владислав Мартинчук) на основі власних фото

Поруч з ліцеєм №12, біля багатоповерхівки, яку будувала компанія матері ексдепутата Рівнеради від «Батьківщини», скандального забудовника Олександра Бабата, знімають частину зелених насаджень для розміщення парковки. Заступник міського голови Рівного Микола Дядюсь стверджує, що все згідно з дозволами, але поліція виписала протокол і призупинила роботи. Читайте, що ми про це дізналися.

Екскаватор і припис про припинення робіт

Другого квітня, близько 11 ранку, журналіст «Четвертої влади» Дмитро Домащук побачив, що біля багатоповерхівки на Київській, 19 (на місці якої раніше був ресторан «Торнадо»), зняли зелений покрив, а біля техніки стоїть авто патрульної поліції. Частину зелених насаджень вже перекопав екскаватор.

Всі фотографії з місця події Дмитра Домащука.

Тут була відгороджена бордюрами зелена частина
Очевидно біля новобудови Олександра Бабата забракло паркомісць і проблему вирішили за рахунок знищення частини зеленої зони
Патрульні склали протокол

Так ця ділянка виглядала влітку, до втручання робітників із екскаватором:

Стоп-кадр із відео з інстаграмі rivne_1283

Речниця патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко розповіла, що виявили ці роботи працівники відділу безпеки дорожнього руху.

– Дозволів нема, тому на посадову особу склали протокол за частиною другою статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення та припис на припинення робіт, – зазначила речниця.

В частині другій статті статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться про порушення визначеного законодавством порядку погодження робіт з уповноваженим підрозділом Національної поліції.

Такі дії тягнуть за собою штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, а для громадян – суб'єктів господарської діяльності – у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів. Це штраф у розмірі 340-510 гривень.

Обіцяють парковку, лавочки і освітлення

Поки ми з’ясовували деталі, на «Сфера ТВ» вийшов сюжет про ці роботи.

В ньому йдеться, що ремонтні роботи узгоджені з міською владою і там будуть робити парковку за кошти приватного інвестора. Основна ідея створення парковки полягає в тому, щоб розділити територію для пішоходів та водіїв. Для паркомісць і для заїзду з вулиці Київської зріжуть одне дерево, також планують відремонтувати конструкції біля ліцею №12, встановлять лавочки та додаткове освітлення.

– Наразі проводяться роботи з порушення благоустрою та облаштування паркомісць, також заїзду з вулиці Київської. Парковка буде доступна для всіх містян. Передбачено перетворення цього громадського простору, продовжуючи концепцію, ту яка знаходиться біля бізне-центру на Київській поруч (де знищили повнорозмірні здорові дерева. – Ред), – кометує в сюжеті заступник міського голови Микола Дядюсь.

Микола Дядюсь розповідає, що ці роботи погоджені з Департаментом інфраструктури та благоустрою. Стоп-кадр із сюжету «Сфера ТВ»

«Розберемся»

Ми вирішили з’ясувати, що це за такий «інвестор-благодійник» і на яких підставах пошкодили зелену зону, яка належить рівненській громаді.

– Ці роботи виконуються на підставі дозволу на порушення елементу благоустрою. Це видається стандартний документ департаментом інфраструктури і благоустрою. Коли порушується елемент благоустрою і потім відновлюється, – розповів «Четвертій владі» Микола Дядюсь.

– А якщо будуть виконуватися роботи по влаштуванню в'їзду в межах червоних ліній, то буде розроблений проєкт організації дорожнього руху, набуте право на виконання будівельних робіт і здачі в експлуатацію, – додає заступник міського голови.

На запитання, то чому ж, коли був дозвіл, поліція склала протокол і наклала припис про припинення робіт, Микола Дядюсь відповів: «розберемся». Додав, що йому невідомо про складання протоколу і припинення робіт.

– За кошти якого інвестора проводиться цей благоустрій? – Журналістка.

– За кошти Бабат Людмили, я не пам'ятаю там далі імені. Це продовження концепції цієї про перетворення уздовж вулиці Київської – Микола Дядюсь.

– В сюжеті говорили, що ще повинні зрізати дерево.

– Можливо будуть зрізати, можливо ні. Якщо буде необхідність [зрізати дерево при] влаштуванні виїзду на вулицю Київську. Будемо намагатись зберегти все.

Інвестори

Будинок, поруч з яким порушили благоустрій, збудувала компанія «Апартамент-Буд». Ця фірма до 2019 року належала Бабат Людмилі Костянтинівні, що і виявилась інвесторкою змін на Київській. До слова, жінці 83 роки. Це мати забудовника, ексдепутата Рівнеради від фракції «Батьківщина» Олександра Бабата, який фактично займався будівництвом.

Нині ТОВ «Апартамент-Буд» має нового власника і керівника. Це зареєстрований у селі Великий Житин, поруч з Рівним, Мамай Володимир Сергійович. Він же співвласник (25%) обслуговуючого кооперативу «Грейт Хаус», який знаходиться в цьому ж будинку на Київській, 19.

«Апартамент-Буд» вже неодноразово було фігурантом розслідуваня і матеріалів «Четвертої влади». Фірма будувала із порушеннями будинок на Київській, 67, де нині знаходиться ТРЦ «Арена». А на самому будівництві загинув робітник, а його тіло вивезли у ліс.

Олександр Бабат на сесії Рівнеради. Архів 2018 року

Бабат – відомий у Рівному рантьє, який має чимало будівель торгово-офісного призначення і у багатьох з них – проблеми із законністю.

На місці теперішньої багатоповерхівки, був скандально відомий бар «Торнадо», який в проекті мав бути дитячим кафе. В результаті був закладом, куди в свій час майже щоночі викликали «Беркут» для приборкання розбірок.

Зупинка громадського транспорту з кіоском на вулиці Чорновола навпроти «Набереженого кварталу» по факту перетворилася на самозахоплення землі під значно більшу будівлю.

Відомий Олександр Бабат і ще одним будівництвом торгового центру на Соборній, 322 на якому травмувалася людина.

Також Олександр Бабат потрапив у скандал із земельною ділянкою під власний будинок. Проекти рішень щодо безкоштовного виділення землі (вулиця Хліборобів 1-а і 1-б у Новому дворі), стосуються депутата Рівнеради на землі, яка вдвічі перевищує зазначені у проектах рішень сотки, збудовано два величезні будинки.

Олександр Бабат набрав найбільше голосів виборців серед усіх депутатів Рівнеради на виборах 2015 року. Така «любов» виборців ймовірно обумовлена грошима. Депутат за власні кошти ремонтував лавочки, під’їзди, та робив інші дрібні речі на своєму окрузі. За даними руху «Чесно», Бабат був депутатом-прогульником. У 2020-му році його в Рівнераду, у списках «Батьківщини», не обрали.

Ми подзвонили до Олександра Бабата із запитанням чи це він ініціював розширення парковки за рахунок знищення частини зеленої зони.

Спочатку Олександр Бабат збив дзвінок журналістки, але потім перетелефонував сам, та коли почув хто дзвонить і чому – попросив передзвонити через 30 хвилин. Через 30 хвилин слухавки не підняв.

Дивіться також: Видалять близько 20 дерев: пів скверу у Рівному – під стоянку для комунальних маршруток


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».

Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали Сили оборони і хочете підтримати рівненських журналістів-розслідувачів будь-якою сумою:

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте