Видалять близько 20 дерев: пів скверу у Рівному – під стоянку для комунальних маршруток

Сквер біля «Рівнеелектроавтотрансу» і двоє виконавців задумки влади з дизельними комунальними маршрутками. Ліворуч Руслан Гудима, праворуч – керівник «Рівнеелектроавтотрансу» Валентин Ткачук
Джерело
Колаж «Четверта влада», Наталія Стратонова

Департаменту інфраструктури і благоустрою Рівненської міської ради пропонує виділити половину скверу на вулиці Данила Галицького у Рівному під стоянку комунальних маршруток. Сквер – біля Рівнеелектроавтотрансу, яке, нагадаємо, взяло у кредит ці маршрутки. Та й питання не нове. Його вже розглядали на сесії у грудні, проте під тиском громадськості зняли «для довивчення». Тепер посадовці дещо змінили концепцію.

Уже не 70, а 40 соток

8 лютого, під час так званого депутатського дня (коли депутати вивчають якусь проблему. – Ред.), директор Департаменту інфраструктури і благоустрою Руслан Гудима представив депутатам Рівнеради нову концепцію розширення автомобільного парку комунального підприємства «Рівнеелектроавтотранс».

Дивіться також: «Заткнути глухі райони дешевими відрами»: тендер на 20 маршруток для Рівного оголосили під конкретного виробника

Депутатський день почався з того, що Руслан Гудима показав ділянку, яку планують віддати під розміщення маршруток. Це той самий сквер на Данила Галицького, який пропонували у грудні.

Але за першим проєктом рішення «Рівнеелектроавтотрансу» мали надати в постійне користування весь сквер, а це понад 70 соток землі.

Червоним заштрихована ділянка, яку хотіли віддати «Рівнеелектроавтотрансу», але депутати зняли це питання на довивчення. Скриншот із сайту Рівненської міської ради

Новий проєкт передбачає виділення двох ділянок у сквері, загалом – 40 соток землі. І тільки на чотирьох з половиною сотках планують асфальтне покриття під стоянку для автобусів.

Руслан Гудима
Керівник Департаменту інфраструктури і благоустрою Рівненської міської ради Руслан Гудима показує депутатам на карті які частини скверу пропунує під стоянку. Фото «Четвертої влади», Валерія Хомич

Руслан Гудима розповів, що проєкт розробляли спільно із начальником відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівнеради Андрієм Шевчуком.

Червоним виділені ділянки, які директор департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима пропонує віддати «Рівнеелектроавтотрансу». Спершу ділянку зверху, а потім – знизу, коли автопарк збільшиться

– Чому ця ділянка (частина, що виділена червоним вгорі на плані. – Авт.) нами розглянута як така, де варто розмістити автобуси? Через неї вже проходять дві асфальтовані доріжки. Перша  –  аварійний виїзд тролейбусів, що має і електричні мережі.  Друга – простий виїзд, і може бути застосована як дорога для виїзду автобусів на маршрут, – розповів Руслан Гудима.

На новій ділянці планують розмістити 18 автобусів, ще два стоятимуть на території підприємства.

Рівнеелектроавтотранс
Дизельні маршрутки, які закупили в кредит. Фото «Четвертої влади», Дмитро Домащук

Самі автобуси, до слова, уже у Рівному – поки що поміж тролейбусів на території «Рівнеелектроавтотрансу». Коли автопарк комунальних маршруток збільшиться, то залучать і другу ділянку, що на проєктному плані виділена червоним знизу.

«Це введення в оману»

Після того, як директор департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима закінчив виступати, депутати почали ставити запитання.

Депутати задавали питання зі свого місця, не встаючи

Депутатка від фракції «Європейська солідарність» Оксана Майборода згадала, що на депутатське звернення, коли тільки йшлося про закупівлю комунальних маршруток, Департамент інфраструктури та благоустрою відповів, що виробничих потужностей «Рівнеелектроавтотрансу» вистачить і що місце для транспорту наявне, а зараз є потреба в розширенні:

– Чому про це раніше не зазначали чи замовчували, чи не враховували? Це введення в оману.

– Ми повинні розділяти розташування і виробничі потужності. Виробничі потужності «Рівнеелектроавтотрансу», які будуть задіяні для утримання автобусів, розташовуються на ділянці «Рівнеелектроавтотрансу». На цих ділянках жодної виробничої потужності не розміщуватимуть, – відповів Руслан Гудима.

Також Оксана Майборода запитувала, скільки дерев планують вирізати на ділянці.

– Близько 20-ти, – відповів Гудима.

сквер
Частину цих дерев планують видалити. Фото «Четвертої влади», Дмитро Домащук

Депутат від фракції «Голос» Святослав Клічук запитав, чи на 20-ти автобусах закінчиться «Програма розвитку автомобільного транспорту загального користування Рівненської міської територіальної громади на 2023-2027 роки».

За цією програмою щороку «Рівнеелектроавтотранс» мав би купувати по 20 автобусів щорічно протягом п’яти років. Якраз для розміщення першої двацятки і просять виділити землю.

Про програму розвитку автотранспорту ми розповідали в матеріалі: «Десятки мільйонів на комунальні маршрутки до «Щасливого» та інших: що не так із пропонованою закупівлею транспорту у Рівному».

Руслан Гудима відповів, що поки що департамент має показати ефективність цих автобусів, а далі – «депутати нехай вирішують»:

– Поки що не вбачається розширення парку і виділення коштів для розширення автопарку.

Депутат від фракції «Голос» Зураб Кантарія запропонував використати під стоянку для транспорту території інших комунальних підприємств. Наприклад, ШЕУ чи Тресту зеленого господарства.

Руслан Гудима сказав, що там немає місця, адже в них є своя техніка.

Запропонований департаментом проєкт рішення про виділення 40 соток скверу під парковку комунальних маршруток будуть подавати на розгляд сесії Рівненської міської ради. Станом на 10 лютого проєкт на сайті міської ради ще не опублікували.

P.S. Після публікації цього матеріалу депутат Рівнеради Святослав Клічук опублікував відповідь на його звернення в жовтні 2023 року, в якому директор «Рівнеелектроавтотрансу» Валентин Ткачук відповідає, що «існуюча матеріально-технічна база спроможна обслуговувати автобуси».


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте