Директорка ринку «Дикого» отримала штраф, бо голосувала за свої інтереси

Олена Нездюр: «Чесно кажучи, я не хочу давати ніяких коментарів»
Джерело
«Суспільне Рівне». Фото 2019 року

Три тисячі чотириста гривень штрафу присудили депутатці Рівнеради Олені Нездюр. Бо вона на сесії ради, всупереч конфлікту інтересів, проголосувала за продовження договору оренди землі з підприємством, яким керує.

Питання щодо продовження оренди 2,1 гектара землі на вулиці Млинівській міська рада розглядала 20 жовтня 2022 року. Цю землю сільськогосподарського призначення неподалік Рівненської митниці з 2020 року орендує ПП «Торговий центр-Д», якому належить відомий ринок «Дикого».

Відповідно до проєкту рішення, новий договір мали укласти на 10 років. Але достатньої кількості голосів під час голосування 20 жовтня рішення не набрало

Дванадцять депутатів утримались, десять не голосували. «За» натиснули тільки семеро обранців, серед яких була й депутатка від фракції «Батьківщина» та директорка «Торгового центру-Д» Олена Нездюр.

Окрім Нездюр, рішення підтримали депутати від «Європейської солідарності» Дмитро Котляров та Людмила Туровська, від «За майбутнє» Анатолій Чугуєвець, від «Слуги народу» Любов Романюк та Роман Яворський, а також секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Хоча оренду й не продовжили, Рівненський міський суд 6-го березня притягнув Олену Нездюр до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів).

Відповідно до постанови суду, що вже набула законної сили, у депутатки «виник реальний конфлікт інтересів, а саме: суперечність між її приватним інтересом у вигляді отримання в оренду земельної ділянки та її депутатськими повноваженнями».

У постанові йдеться, що депутатка повністю визнала вину, щиро розкаялася й попросила суд обмежитись усним зауваженням, оскільки ситуація виникла через неуважність.

Однак суддя Петро Денисюк вирішив стягнути з порушниці штраф – 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це 3 тисячі 400 гривень. Такий штраф – мінімальне покарання за це правопорушення.

Також із Олени Нездюр стягнули судовий збір – 536 гривень 80 копійок.

Під городи й овес

Олена Нездюр – не лише директорка «Торгового центру-Д», а і його співвласниця. Крім неї, підприємством володіють Сергій Дикий, Ірина Полева та Наталія Розумнюк. Олена, Сергій та Ірина – діти покійного бізнесмена Ярослава Дикого. Наталія Розумнюк – його вдова.

Ми попросили Олену Нездюр прокоментувати ситуацію зі штрафом. Депутатка не вельми бажала спілкуватись, однак зазначила, що з рішенням суду не погоджується.

За її словами, справа про конфлікт інтересів зараз в апеляції. За даними порталу «Судова влада», справу розглядатиме суддя Рівненського апеляційного суду Степан Шимків. Дати засідання поки немає.

Олена Нездюр розповіла, що землю, яку її підприємство хоче взяти в оренду на наступні 10 років, використовують «під городи для працівників підприємства та для посіву вівса». За словами депутатки, зараз землею не користуються – чекають на позитивне рішення сесії Рівненської міської ради.

Про «Торговий центр-Д»

За даними аналітичної платформи YouControl, підприємство «Торговий центр-Д» створене у 1997 році та має більше десятка видів діяльності – від будівництва до вирощування зернових культур. Окрім іншого, воно займається вивезенням сміття, зокрема за бюджетні кошти: другий рік поспіль вивозить сміття з вулиці Запорізької, а КАТП-1728 платить йому відшкодування (2022 рік; 2023 рік).

У серпні 2022 року «Торговий центр-Д» відзначили як одного з найкращих платників податків області.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте