Ексвикладача Рівненського гуманітарного університету вирішили судити не за хабар, а за шахрайство

Богдану Кир'янчуку змінили обвинувачення, але він у будь-якому разі сподівається на виправдання
Джерело
Четверта влада

На нещодавньому засіданні у справі ексвикладача РДГУ Богдана Кир’янчука за клопотанням прокурора допитали нову свідку. Справа у суді з 2017 року, а свідка з'явилася лише тепер, коли у справі ось-ось мали оголосити вирок. На думку адвоката підсудного, це свідчить про затягування справи.

Через свідчення жінки прокуратура змінила обвинувачення Кир'янчуку з хабарництва на шахрайcтво.

На засіданні суддя відмітив, що за цим злочином вже минули терміни притягнення до відповідальності, тому справу можуть закрити. Але обвинувачений хотів би іншого фіналу в цій історії.

Свідка, про яку ми писали раніше, прийшла до суду 5-го жовтня. Жінка – викладачка Рівненського державного гуманітарного університету, колишня колега Кир'янчука.

У справі свідка з'явилась перед закінченням розгляду. На фото Андрій Войтюк її допитує

Вона розповіла, що обвинувачений не міг повпливати на те, щоб абітурієнтів, які заплатили йому хабар, зарахували на державну форму навчання. За словами свідки, Кир’янчук не був у складі комісії, яка це вирішує – він приймав іспити і документи у студентів іншого факультету.

12 жовтня, після нових свідчень, прокурор Андрій Войтюк прийшов до суду зі зміненим обвинуваченням.

Оскільки Кир'янчук не міг допомогти чоловікам вступити на державну форму, але взяв у них дві тисячі доларів і пообіцяв, що вирішить питання зі вступом, тепер його обвинувачують в шахрайстві – частина 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Після свідчень викладачки прокурор змінив обвинувачення

Частина статті звучить як «заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою». За законом, це і є шахрайство, за яке передбачений штраф від 34 тисяч до 51 тисячі гривень, або громадські роботи від 200 до 240 годин, або виправні роботи до двох років, або обмеження волі до трьох років.

Раніше Кир'янчука обвинувачували за частиною 1-ю статті 368 Кримінального кодексу – «одержання службовою особою неправомірної вигоди, та прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи».

Коли прокурор Андрій Войтюк зачитав обвинувачення, суддя Євген Сидорук зазначив, що за статтею, яку тепер інкримінують Кир'янчуку, спливли терміни давності і тому сторона захисту може клопотати про закриття справи.

Богдан Кир'янчук та його адвокат читають змінене обвинувачення

Після цього адвокат Анатолій Перетятко заявив клопотання, що хотів би вивчити купюри хабара. Раніше цього детально у справі не розібрали, бо «не було потреби», за його словами.

Якщо номери купюр не збігатимуться із заявленими у доказах, їх не можна буде долучити до обвинувачення. Зокрема, через це Кир'янчука можуть визнати невинним. Це вже після засідання журналістці пояснив адвокат.

Сам обвинувачений Богдан Кир'янчук сказав, що хоче йти до кінця і не просто закрити справу, а отримати виправдувальний вирок.

Нагадаємо, що Богдана Кир'янчука затримали 28-го липня 2017 року, коли він, за версією обвинувачення, отримував хабар. Кир'янчук, який тоді завідував кафедрою літератури Рівненського державного гуманітарного університету та водночас був членом вступної комісії, за версією слідства, вимагав у двох вступників по тисячі доларів за зарахування на державну форму навчання на факультет української філології.

Отримав гроші завкафедри у піцерії «Шапіто». Правоохоронці знімали це на відео і після того як викладач взяв хабар, Кир’янчука відразу затримали.

На одному із судів обвинувачений ексвикладач розповідав про загадкового чоловіка Юрія, який нібито був посередником під час передачі хабара і провокував професора. Але в обвинувальному акті про цього Юрія згадок немає. Як казав нам прокурор, таку людину під час досудового слідства не встановили, тому не внесли до обвинувального акту.

Адвокат обвинуваченого Анатолій Перетятко у лютому цього року нам розповідав, що, на його думку, чоловік Юрій, про якого згадував його підзахисний, – правоохоронець. А якщо така людина контролює передачу хабара, то це недопустимий доказ у справі. За статтею 87 Кримінального процесуального кодексу, недопустимими є докази, отримані з «істотним порушенням прав та свобод людини».

З початку цього року прокурор Андрій Войтюк рідко відвідував засідання по справі. І перед дебатами, тобто перед закінченням розгляду та постановленням вироку, він змінив обвинувачення після залучення свідки.

Усі деталі цієї справи можна прочитати на нашому сайті за теґом Богдан Кир'янчук.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте