Судові пригоди телефону професора РДГУ, якого піймали на хабарі

Курйоз із практики дослідження доказів у Рівненському міському суді

Суддя Євген Сидорук намагається увімкнути телефон
Джерело
«Четверта влада»

У справі про хабарництво екс-завідуючого кафедри РДГУ Богдана Кир’янчука не можуть вивчити телефонні дзвінки два засідання підряд.

28 липня 2017-го року Богдана Кир’янчука затримали на отриманні двох тисяч доларів від абітурієнтів. За версією слідства, завідувач мав посприяти у вступі у Рівненський державний гуманітарний університет (РДГУ). 

На той час Богдан Кир’янчук був завідувачем кафедри української літератури РДГУ. А також був у складі предметних екзаменаційних комісій при вступі на навчання.

Дзвінки із телефону Богдана Кир'янчука не можуть дослідити два засідання підряд

Кошти завідуючому кафедри передали у піцерії «Шапіто». Весь цей процес контролювали і фіксували на відео правоохоронці. Після отримання грошей поліцейські з Управління захисту економіки затримали Богдана Кир'янчука.

Йому інкримінують частину 1 статті 368 Кримінального кодексу України. У цьому випадку – це одержання службовою особою неправомірної вигоди, та прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи.

За такий злочин передбачений штраф 17 000-25 500 гривень, або арешт від 3-х до 6-ти місяців, або позбавлення волі від 2-х до 4-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Свою вину професор визнає. Розповідає, що у цій справі спілкувався з малознайомим посередником.

Зараз у справі завершують досліджувати докази. Залишилось дослідити телефон обвинуваченого Богдана Кир’янчука. 

– Сторона захисту хоче заявити якісь клопотання про допит якогось свідка якого вони мають встановити, якщо вони його знайдуть. А якщо ні, то після огляду телефону допитаємо ще обвинуваченого, – розповідає прокурор у справі Андрій Войтюк.  

Прокурор Андрій Войтюк каже, що розгляд справи наближається до завершення

13-го лютого на 9 ранку призначили чергове засідання у справі. Однак, розгляд справи затримався на 40 хвилин. То ж о 9:40 фігуранти зайшли до зали засідань. На цьому засіданні мали дослідити дзвінки з телефону Богдана Кир’янчука. Щоб переконатися кому і коли він телефонував та йому телефонували.

Перед початком засідання захисник обвинуваченого Анатолій Перетятко запитав у прокурора у справі Андрія Войтюка чи він приніс із собою телефон. 

– Я минулого разу залишав його у суді, – відповів прокурор. 

Помічниця судді Євгена Сидорука каже, що у кабінеті телефону немає. Суддя оголошує перерву на 20 хвилин, щоб прокурор пішов на роботу та забрав телефон.

Однак, перерва затягується на 40 хвилин. Як з’ясувалося, телефон обвинуваченого знаходився у суді в кабінеті у якійсь із шуфляд, у яку не заглянули. 

На годиннику 10:20, а засідання ще не розпочалося. Тепер зайняли всі зали засідань. 

Це типова проблема для суду. Оскільки залів у Рівненському міському суді не вистачає для всіх суддів. Часто, розгляд справ доводиться переносити на іншу дату, через відсутність залів. Менш резонансні справи судді розглядають в своїх кабінетах.

Об 11:22 нарешті розпочали розглядати справу.

Телефон Богдана Кир’янчука мали б дослідити ще у січні. Однак, у телефоні перестала працювати батарея, через це він не заряджається. Тепер обвинувачений приніс на засідання іншу батарею та зарядний пристрій.

– Вона діюча, я її перевіряв в іншому телефоні, то вона працювала, – каже Богдан Кир’янчук. 

Однак телефон так і не увімкнувся.

Праворуч захисник обвинуваченого Анатолій Перетятко каже, що вони хочуть дослідити вхідні та вихідні дзвінки

– Якщо не вийде дослідити дзвінки з телефону, то ми будемо заявляти клопотання, щоб отримати роздруківку з цього номеру, який належить Кир’янчуку, – каже захисник обвинуваченого Анатолій Перетятко.

Суддя у справі Євген Сидорук каже, що спробує зарядити телефон.

– Ми підключемо його на зарядку на цілий день, подивимось може він увімкнеться, викличемо може спеціаліста нехай він подивиться, – говорить суддя.

В результаті після двох годин очікування засідання тривало шість хвилин.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте