Шукайте жінку: прокурор намагається виправити помилки слідства у справі про хабар викладачу РДГУ

Обрав нову тактику і нічого пояснювати не хоче

Адвокат підсудного вважає, що прокурор Андрій Войтюк (на фото), намагається виправити помилки слідства, а тому затягує справу
Джерело
Фото з архіву «Четвертої влади»

Справа колишнього завідувача кафедри літератури Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ) Богдана Кир'янчука триває від липня 2017-го. Його обвинувачують у хабарництві.

За чотири роки вироку у справі так і немає. Влітку адвокат обвинуваченого Анатолій Перетятко нарікав, що справу затягує прокурор. Раніше він не з'являвся на засідання через зайнятість, а тепер клопоче про допит свідки. 

Обвинувачений Богдан Кир'янчук каже, що обурений: раніше жінки у справі не було.

На засіданні 22 вересня прокурор Андрій Войтюк повинен був забезпечити явку свідки. Але за його словами, вона не змогла прийти. 

– Вона зайнята на лекціях. Обіцяла наступного разу з'явитися.

Адвокат Кир'янчука Анатолій Перетятко запитав, чи повідомляв прокурор жінці дату та час наступного засідання. Той відповів, що ні. На що адвокат клопотав суд виписати жінці повістку і зобов'язати прокурора не повідомляти її про засідання телефоном.

Окрім цього, Анатолій Перетятко зазначив, що вважає клопотання про допит свідки незаконним, бо воно не аргументоване і «виходить за обсяг обвинувачення».

Суддя Євген Сидорук заперечив і сказав, що якщо суд задовольнив клопотання, то воно законне.

– Прокурор, я прошу вас забезпечити явку свідки на наступне судове засідання. Якщо ви не забезпечите, суд продовжить розгляд без її участі і перейде до судових дебатів, зрозуміло? Якщо треба наша допомога, секретар підготує повістку і передасть вам, щоб ви вручили, – сказав суддя.

Після засідання обвинувачений Богдан Кир'янчук сказав журналістці, що жінка, яку хоче допитати прокурор, не має стосунку до справи і що він, як і його адвокат, вважає, що це виходить за межі обвинувального акту.

– Це потрібно, аби затягнути час, – наполягає ексвикладач.

Обвинувачений Богдан Кир'янчук прагне швидше закінчити розгляд справи у суді. Фото архівне

Ми запитали у прокуратурі області, чому свідка з'явилася тільки тепер. Речниця прокуратури Оксана Жужельська нам передала відповідь: 

– Прокурор обрав таку тактику і зробив те, що вважав за потрібне. Мотивів пояснювати не буде.

Наступне засідання у справі призначили на 1 жовтня о 10:30.

Нагадаємо, що Богдана Кир'янчука затримали 28-го липня 2017 року, коли він, за версією обвинувачення, отримував хабар. Кир'янчук, який тоді завідував кафедрою літератури Рівненського державного гуманітарного університету та водночас був членом вступної комісії, за версією слідства, вимагав у двох вступників по тисячі доларів за зарахування на державну форму навчання на факультет української філології.

Отримав гроші завкафедри у піцерії «Шапіто». Правоохоронці фільмували процес і після того як викладач взяв хабар, Кир’янчука відразу затримали.

Раніше адвокат підсудного Анатолій Перетятко розповідав «Четвертій владі», що здогадується, про що може свідчити затягування зі сторони прокурора, але озвучувати не хоче. Казав, що у справі є кілька процесуальних помилок, яких припустилися слідчі при затриманні.

На одному із судів обвинувачений Богдан Кир'янчук розповідав про загадкового чоловіка Юрія, який нібито був посередником під час передачі хабаря і провокував професора. Але в обвинувальному акті про цього Юрія згадок немає. Як казав нам прокурор, таку людину під час досудового слідства не встановили, тому не внесли до обвинувального акту.

Адвокат обвинуваченого Анатолій Перетятко у лютому цього року нам розповідав, що, на його думку, чоловік Юрій, про якого згадував його підзахисний, – правоохоронець. А якщо така людина контролює передачу хабаря, то це недопустимий доказ у справі. За статтею 87 Кримінального процесуального кодексу, недопустими є докази, отримані з «істотним порушенням прав та свобод людини».

За словами адвоката, цей нюанс не єдиний у доказові базі. Їх усі він збирається озвучити на дебатах. Сподівається, що вони все ж відбудуться найшвидшим часом.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте