«Федор» і кіоски біля «Сільпо»: у фігурантів справи провели обшуки та арештували телефони і «LEXUS LX 570»

У підприємців Сачевчича і Федорчука провели обшуки. Вилучили телефони і автівку
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук на основі фото ЧВ, фото з фейсбук-сторінки Андрія Федорчука, сайтів automoto.ua, spravedlyvist.com.ua

У рівненського підприємця Олександра Сачевчича нещодавно поліція провела обшуки. Вилучили його авто, мобільні телефони, флешки та чорнові записи. Сачевчич фігурує у кримінальному провадженні, відкритому за фактом можливих неправомірних дій державної реєстраторки, яка 8-го вересня 2022 року за заявою Олександра Сачевчича зробила об'єктами нерухомого майна 14 кіосків біля «Сільпо» на Київській.

Проте у справі фігурує не лише державна реєстраторка і Сачевчич, а й підприємець Андрій Федорчук, відомий у Рівному як «Федор». У нього правоохоронці також провели обшуки.

Чому відкрили провадження 

Про те, що державна реєстраторка Анастасія Левандовська, яка працює у селі Корнин біля Рівного, у вересні 2022-го зареєструвала кіоски біля «Сільпо» як нерухомість, громадськості стало відомо у березні цього року. Коли один із депутатів Рівненської міської ради виявив це в Державному реєстрі речових прав.

Державна реєстраторка Анастасія Левандовська зареєструвала кіоски як нерухомість Олександра Сачевчича. Витяг з Державного реєстру речових прав

У реєстрі навіть була інформація про присвоєну адресу – Київська, 77 та різні літери для кожного кіоска. Однак таку адресу Управління з питань містобудування та архітектури Рівненської міської ради не присвоювало. Земельну ділянку теж ніхто Сачевчичу не надавав.

Після скарги депутатів до антирейдерської комісії при Міністерстві юстиції України Сачевчич «відкликав» реєстрацію, а інформація про такі об’єкти зникла з державного реєстру.

Проте поліція 11 травня все ж розпочала розслідування.

Як пишуть в ухвалах, які є наразі у реєстрі судових рішень, «Особа_N», діючи за попередньою змовою групою осіб, всупереч встановленому законодавством порядку, виготовив технічні паспорти на групу тимчасових споруд з присвоєнням поштових адрес.

Після цього, державним реєстратором на підставі документів заявника, в тому числі відповідних технічних паспортів, за відсутності правових підстав, здійснено державну реєстрацію групи тимчасових споруд як об'єктів нерухомого майна. Вказане дозволило Особі_N шляхом обману набути право на майно, що розташоване за адресою: вул. Київська (біля супермаркету «Сільпо»)».

Особою_N, згідно зі збереженими даними з державного реєстру речових прав, на березень 2023 року був Олександр Сачевчич.

Підприємець Олександр Сачевчич, який незаконно став власником кіосків біля «Сільпо», але пізніше «відкликав» реєстрацію. Фото з архіву «Четвертої влади»

Справу розслідують в Рівненському районному управлінні поліції за частиною 3 статті 362 (несанкціоновані дії з інформацією, вчинені групою осіб чи повторно), частиною 3 статті 190 (шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому) Кримінального кодексу України.

Обшук у Сачевчича та арешт речових доказів

2 серпня 2023-го слідчі провели обшук, як йдеться в ухвалах, за місцем проживання Сачевчича та у будинку на вулиці Драганчука у Рівному.

У Сачевчича вилучили мобільний телефон, флешки, різні чорнові рукописні записи та друковані тексти та автомобіль марки «Nissan Rouge», свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також ключ до нього.

На Драганчука вилучили мобільний марки «Айфон» та транспортні засоби (які саме, в ухвалах суду не вказують. – Авт.).

9-го серпня Рівненський міський суд арештував телефон «Xiaomi Redmi 7», два цифрові носії «Apacer» та «SP», телефон «Айфон», чорнові записи та встановив заборону власнику чи будь-якій особі користуватись та розпоряджатись цим майном до ухвалення рішення у кримінальному провадженні.

Однак вирішив, що автомобілі не підлягають арешту, адже слідчий не вказав, яка в цьому потреба, не довів в суді ризики, які можуть настати, якщо не арештувати транспортний засіб.

Прокуратура подала апеляцію на ухвали слідчого судді, наголошуючи, що «вилучені транспортні засоби використовувались особами, що можуть бути причетними до вчинення цих кримінальних правопорушень для зустрічей з метою планування і узгодження злочинних намірів».

Рівненський апеляційний суд 28 вересня ухвалу, якою відмовлено в арешті автомобіля марки «Nissan Rouge», залишив без змін.  А от ухвалу Рівненського міського суду, якою відмовлено в арешті транспортних засобів, вилучених під час обшуку на вулиці Драганчука, скасував і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.

Суд першої інстанції 13 жовтня арештував транспортні засоби «LEXUS LX 570» та «HONDA VE-1», а також ключі та свідоцтва про реєстрацію на них.

27 жовтня суддя Оксана Крижова скасувала арешт з автомобіля «HONDA VE-1».

До чого тут Андрій Федорчук

За даними з порталу «Судова влада», після згаданих нами вже рішень апеляційної інстанції було кілька засідань міського суду, що стосувалися справи. Але оприлюднених ухвал за ними поки немає.

Водночас «Судова влада» за номером справи показує, що одним із тих, кого стосуються засідання про арешт майна, крім Олександра Сачевчича, є громадянин Федорчук Андрій Богданович.

Також він є скаржником у цій справі на рішення слідчого судді.

Підприємець Андрій Федорчук, в якого також проводили обшуки у справі з кіосками біля «Сільпо». Фото з особистої фейсбук-сторінки

За даними аналітичної платформи YouControl, підприємець Андрій Федорчук зареєстрований у власному приватному будинку на вулиці Драганчука у Рівному.

У тому ж будинку своє місце реєстрації вказував Олександр Сачевчич. І саме там 2-го серпня правоохоронці проводили обшук у межах кримінального провадження щодо реєстрації кіосків.

За даними аналітичної системи YouControl, Андрій Федорчук має автомобіль «LEXUS LX 570». Якраз такий транспортний засіб арештований в межах кримінальної справи про кіоски.

Ім’я Андрія Федорчука почали активно обговорювати в ЗМІ після гучного затримання останнього у 2019 році. Тоді колишній заступник голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін називав Федорчука лідером злочинного угруповання, яке діє на території Рівненщини з 2011 року.

За версією поліції, яку тоді озвучували, банда «Федора» займалась вимаганням грошей шляхом погроз фізичною розправою, нанесенням тілесних ушкоджень, пошкодженням майна шляхом його підпалу, залякуванням громадян, зокрема приватних підприємців, з єдиною метою – власне збагачення.

Серед бізнесменів, які начебто постраждали від рук Андрія Федорчука, називали Джіорджіо Морана та забудовника і депутата Рівнеради Василя Немеша

Проте вину Федорчука поки не довели. З 6 березня 2020 року у Рівненському міському суді лише розглядають справу проти Андрія Федорчука та Володимира Процюка, яких обвинуватили у вимаганні. Потерпілим є Джіорджіо Морана та ТзОАВ «Рісто 2001 Лімітед».

Як Федорчук пов’язаний з кіосками біля «Сільпо»

Із цим запитанням ми звернулися до самого Андрія Федорчука.

Він підтвердив, що обшуки у межах кримінального провадження щодо кіосків у нього дійсно були. Але сказав, що нічого не вилучали.

Водночас 2 листопада на 16:40 год. призначили розгляд скарги в Рівненському апеляційному суді Андрія Федорчука на ухвалу слідчого судді щодо арешту вилученого майна.

Засідання не відбулося, бо, як повідомив «Четвертій владі» суддя Святослав Гладкий, з Рівненського міського суду не надійшли матеріали справи.

На питання, як він пов’язаний зі справою, Федорчук відповів: «Я вважаю, що це замовлено, бо я ніяк не пов’язаний. Я – не реєстратор, і мене немає ніде там».

Знайомство із Олександром Сачевчичем Федорчук не заперечує. Каже, що у них «дружні стосунки і вони навчались разом в інституті».

Коли минулого року невідомі особи підпалили магазин керівника фракції «Голос» у Рівненській міській раді Романа Денисюка, представники якої активно виступали проти будівництва кіосків біля «Сільпо», Олександр Сачевчич повідомив журналістам «Четвертої влади»:

 – Знаю Андрія Федорчука. А що в нас за стосунки? У мене стосунки з моєю дружиною, а з Андрієм немає. Я його знаю, так. То що спілкуємося, то так. При чому він до цього?

За даними YouControl, Андрій Федорчук – керівник і власник ТОВ «Корецький щебеневий завод». До 2015-го року серед співвласників цієї фірми був і Олександр Сачевчич.

Також Олександр Сачевчич керує ТОВ «Зарічнеагропереробка», власниками якого є цивільна дружина Федорчука Анна Дворак та його брат Віталій Федорчук.

Цивільна дружина Федорчука Анна Дворак – співвласниця фірми, якою керує Олександр Сачевчич. Фото з фейсбук-сторінки Андрія Федорчука

Поліція на наші запитання лише підтвердила, що розслідує таку справу, підставою стали матеріали правоохоронних органів. Питання про можливу причетність Андрія Федорчука до цієї справи, обшуків у нього та державної реєстраторки залишили без відповіді, пославшись на таємницю слідства.

Ми телефонували до Олександра Сачевчича за відомим нам номером телефону, але на наш дзвінок він так і не відповів. Також не прочитав наше повідомлення у телеграмі.

Всі номери телефонів державної реєстраторки Анастасії Левандовської, які нам вдалося знайти, виявились такими, що не обслуговуються. Отримати коментарі щодо її участі у ймовірно незаконних діях щодо реєстрації кіосків ми не змогли.

Якщо Анастасія Левандовська та Олександр Сачевчич висловлять бажання надати коментарі щодо цієї справи, ми їх оприлюднимо в наступному матеріалі на цю тему.

Вся історія скандальних кіосків у сквері за тегом: Кіоски біля «Сільпо»


Підтримайте ЗСУ.

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу».

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте